Registrácia Prihlásenie

Čo so svadobnou výzdobou po svadbe: Recykluj a využi ju aj po nej!


 • 51
 • 3

Takú prácu ste si dali s výberom alebo dokonca s vlastnoručným vytváraním svadobných dekorácií! Lenže už je po oslavách a vy premýšľate, čo s nimi. Vyhodiť? To je predsa škoda. Schovať do skrine? Veď tam už na ne nie je miesto. Svadobná výzdoba po svadbe sa dá premeniť na originálne domáce doplnky.

Kvety? Rozdať alebo zarámovať

Už na svadbe môžete nenápadne začať s uvedomelou recykláciou svadobných dekorácií. Umiestnite na každý stôl kartičku s oznámením, nech si hostia okrem výslužky na cestu pribalia aj kytičku alebo dekoráciu zdobiacu stôl. Uvidíte, že si túto ponuku nenechajú ujsť.

Kvetinovú výzdobu môžete nasledujúci deň nechať zaviezť do najbližšieho domova dôchodcov, nemocnice alebo detského domova. Alebo je venujte ako poďakovanie personálu, ktorý sa podieľal na bezchybnom chode vašej svadby. Urobíte tak radosť ešte väčšiemu počtu ľudí a tiež sa postaráte o to, aby sa deň staré a stále krásne kvety zbytočne nevyhodili.

Rozhodli ste sa, že si kyticu, s ktorou ste išli k oltáru, necháte na pamiatku? Aby vám vydržala celé roky, zaveste ju stonkami nahor a nechajte ju kompletne vyschnúť (trvá to tak 10 – 14 dní). Buď ju môžete takto vysušenú dať do vázy, alebo z nej otrhajte jednotlivé okvetné lístky, pekne naaranžujte a prilepte na plátno. Pretrite ich bezfarebným lakom, zarámujte a originálny obraz s príbehom je na svete.

Odporúčame: Očarujúca zimná svadobná výzdoba vo farbe roka: Inú už nebudeš chcieť

dekorácie zo svadby

Zdroj: Shutterstock®

Home dekor s príbehom

Behúne a obrusy na stôl a biele dekoračné závesy rozhodne nevyhadzujte. Všetku látkovú výzdobu môžete roky využívať ako vo svojej domácnosti, tak na chalupe ako dekoráciu záhradného nábytku. Na narodeninové oslavy alebo párty bude slávnostné prestieranie vyzerať priamo fantasticky. Ak sa nebojíte ihly a nite, z jednotlivých kusov látky môžete taktiež ušiť napríklad obliečky na vankúš alebo prikrývku na posteľ.

Zaváracie poháre so sviečkami, lampy, ozdobné žiarovky a svetielka perfektne ožiaria nielen svadobný interiér, ale aj terasu, dvorček alebo príjazdovú cestu k vám domov. Zakaždým, keď si ich večer rozsvietite, spomeniete si na nádhernú romantickú atmosféru vašej svadby. Pri dlhom letnom večere, počas Vianoc aj v bežné dni.

Použili ste ako podklad pre harmonogram alebo vtipné nápisy okrasné zrkadlá? Výborne, zrkadlá veľmi jednoducho znovu využijete ako doplnok do domácnosti. Hodia sa do každej miestnosti, ktorú navyše opticky zväčšia a prinesú do nej ešte viac svetla. Len sa uistite, aby boli nápisy vytvorené ľahko zmývateľnou fixkou.

čo s kvetmi po svadbe

Zdroj: Shutterstock®

Fotostena

Mali ste na svadbe fotostánok alebo niekto z vašich priateľov fotil na polaroid? Perfektné! Získané fotky neschovávajte do krabice, na ktorú sa bude len zbytočne prášiť. Vytvorte si z nich velikánsku koláž, zarámujte si ju a vyveste napríklad do vstupnej haly alebo do predsiene.

Jednotlivé fotky môžete zavesiť pomocou malých štipcov na špagát alebo na spomínané svetielka. Pripojte k nim tiež svadobné oznámenia, vytlačený harmonogram a svadobné priania.

Prečítaj si: Svadba na poslednú chvíľu: Čo potrebujete vedieť?


 • 51
 • 3
Návrat hore
Autor článku

3 komentáre

Jana Komadová 25.02.20 12:23

karma
106.00

Skvelá inšpirácia

 • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 25.02.20 18:50

MM
karma
117.00

ja zrecyklujem naozaj všetko, kreatívna duša sa nezaprie

 • 0
Odpovedať

Kristína Dická 27.02.20 20:11

KD
karma
-1.00

Ďakujem za skvelé inšpirácie, hlavne za tie s kvetmi na svadbe :-) Keďže som určite za svadobnú výzdobu zo živých kvetov, tak skvelé nápady sa mi hodia :-)

 • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní

Svadba v zimnom období s vianočnými prvkami: Ako ju naplánovať?
Svadobné drobnosti

Svadba v zimnom období s vianočnými prvkami: Ako ju naplánovať?

 • 47
 • 2
 • 03.01.2020
Ako zostaviť zoznam hostí na svadbu? Čo robiť, ak sa neviete zhodnúť?
Začíname plánovať

Ako zostaviť zoznam hostí na svadbu? Čo robiť, ak sa neviete zhodnúť?

 • 22
 • 5
 • 17.12.2019
Svadba na úrade: Ako prebieha a koľko ťa bude stáť?
Svadobný obrad

Svadba na úrade: Ako prebieha a koľko ťa bude stáť?

 • 75
 • 1
 • 12.01.2020