5 farieb, ktorým by ste sa mali ako svadobný hosť vyhnúť

5 farieb, ktorým by ste sa mali ako svadobný hosť vyhnúť

S pozvánkou k svadobnému stolu prichádzajú aj starosti, ktorým sa ako svadobný hosť nevyhnete. Až sa pristihnete pri prehrabávaní svojho šatníka, z ktorého začnete vyberať vhodné šaty, mali by ste spomaliť a zistiť si, aká je správna svadobná etiketa.

Darmo máte svoju šatníkovú skriňu naplnenú šatami, keď v nich nenájdete žiadne vhodné, ktoré by spĺňali dress code. Mali by ste brať na vedomie, že nie všetky farby sú vhodné na svadbu vašej netere, dcéry, kamarátky a pod. Základom je vyhnúť sa bielym šatám, aby si vás nepomýlili s nevestou – veď to by bola hotová tragédia nemyslíte? Ak by ste odpútali pozornosť od nevesty, nemuselo by to dopadnúť najlepšie.

Poďme sa teda spolu pozrieť na 5 farieb, ktoré by ste ako svadobný hosť nemali mať na sebe v deň svadby, na ktorú ste dostali pozvánku.

Odporúčame: Svadobná podprsenka pod šaty: Akú si zvoliť?

svadobná etiketa

Zdroj: Shutterstock®

BIELA je tabu na každej svadbe

Kúpili ste si nádherné letné šaty v bielej farbe, ktoré sú ľahké vzdušné a na letnú svadbu vašich známych by sa úplne hodili? Rýchlo tieto myšlienky zahoďte za hlavu a šaty odložte späť do skrine! Prvé pravidlo svadobnej etikety hovorí, že svadobná hosťka by nemala mať na sebe biele šaty. A je jedno, že vám v salóne so spoločenskými šatami padli do oka krásne perleťovo biele šaty, v ktorých ste sa cítili príjemne. Neignorujte pravidlo, že biela v deň svadby patrí neveste.

Ak nevesta sama neurčíte dress code alebo vám to nedovolí, radšej sa na jej svadbe v bielych šatách neukazujte. Iné by to bolo v prípade, ak by mali budúci manželia napríklad svadbu na pláži a biely dress code.

Nič, čo sa podobá na bielu farbu

Rovnako tabu by mali byť aj ďalšie farby, ktoré sa svojim odtieňom približujú k bielej. To znamená, že ani šaty v smotanovej farbe, farbe šampanského alebo v sivobielej farbe, ktorá sa dá ľahko pomýliť s bielou, nie sú na svadbu ideálne.

Farby družičiek

Pred svadbou si zistite aj to, do akej farby bude ladená svadobná výzdoba a akú farbu budú mať na sebe družičky. Vďaka tejto informácii nebudete vyzerať, že sa snažíte byť piatym kolesom na voze a ďalšou nezvanou družičkou.

Pozri tiež: 7 tabu vecí, ktoré nechce počuť žiadna nevesta

družičky

Zdroj: Shutterstock®

Trblietky patria na diskotéku

Sú aj také dámy, ktoré sa snažia strhnúť pozornosť na seba a preto spravia čokoľvek, aby tento svoj cieľ dosiahli. A je im v podstate aj jedno, že sú hosťami na svadbe. No v prípade, že nechcete byť v centre pozornosti a ani po nej netúžite, trblietky si nechajte na diskotéku alebo inú spoločenskú udalosť. Nič lesklé, čo by mohlo byť rušivé, nie je na svadbe vítané. Všetky oči by sa mali upierať na nevestu a nie na vás, ako žiarite v trblietavých šatách.

Zabudnite na denim

V poslednom rade sa vyhnite všetkému, čo je vyrobené z denimu. No dobre, taká denimová bunda pre prípad chladnejšieho počasia je dovolená. Ale rifle či šaty vyrobené z tohto materiálu sa hodia skôr na bežné nosenie než na významnú udalosť, akou je svadba. Na svadbu voľte viac formálnejšie oblečenie.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Marianna Rajniaková 02.07.22 17:48

MR
karma
109.00

dobré rady..

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní