Je vlastný barman na svadbe tou správnou voľbou?

Je vlastný barman na svadbe tou správnou voľbou?
  • 23.11.2018
  • Beáta Hnátová

Ani vy si neviete predstaviť leto bez ľadovo studeného drinku v ruke? Tak pre vás je vlastný barman na svadbe ako stvorený! Aj keď sa to môže zdať ako luxus, služby barmanov sú pri takýchto špeciálnych príležitostiach využívané čoraz viac. Nič neozvláštni vašu svadbu viac, ako živá kulisa barmana, ktorý vám priamo pred vami namieša drink podľa vašich želaní. No hlavne nezabúdajte, že drinky k letu jednoducho patria a vy prinesiete vašim svadobným hosťom skvelú možnosť schladiť sa.

Čo je potrebné pre barmana zaobstarať?

Skôr, než si daného barmana objednáte, určite sa s ním stretnite. On zistí, akú máte predstavu a vie prispôsobiť svoje služby na základe vašich želaní. Na to, aby sa však vašej svadby mohol zúčastniť, je nutné pre neho zabezpečiť:

1. povolenie od prevádzkara sály – najdôležitejšia a kľúčová podmienka, keďže niektoré sály ponúkajú vlastného barmana, môžete sa stretnúť so zamietavou odpoveďou,
2. vyhradené miesto – barman potrebuje dostatok priestoru nielen na vyloženie svojich surovín, ale aj samotnú prípravu drinkov,
3. dostatočné množstvo ľadu – aj keď sa to nezdá, ľad je najzákladnejšou surovinou všetkých drinkov, preto neváhajte požiadať sálu, zväčša zvyknú vyhovieť bez ďalších nákladov, no v inom prípade ho bude musieť zabezpečiť barman vo vlastnej réžii, čo môže jeho služby navýšiť,
4. množstvo pohárov a ich priebežné umývanie – v prípade, že to nebude možné, musí prísť barman už vybavený.

Odporúčame: Ako vybrať svadobný dar pre mladomanželov? Poradíme, ako na to

Zaujímavé koktejly

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: Pinterest

Ako na suroviny?

Tie si môžete zabezpečiť vo vlastnej réžii alebo to necháte na barmana. Najčastejšie však ukáže barman svojim potenciálnym zákazníkom vlastný sortiment alko a nealko nápojov, ktorý ponúka. Je už len na vás, či jeho ponuku prijmete alebo sa rozhodnete inak. Ak áno, tak stačí si už len vyberať a vy viete, že máte o starosť menej. V prípade, že máte špeciálne požiadavky, neváhajte o nich svojmu barmanovi povedať. Určite urobí všetko pre to, aby ich splnil. Veď všetko je len o vzájomnej komunikácii a predpríprave na váš deň D.

Pozri aj: Jedinečné svadobné šperky: Inšpirácia od Very Wang

ružové drinky

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: Pinterest

Čo všetko môžete službami barmana získať?

Odpoveď znie: prakticky čokoľvek – v závislosti od vašich finančných možností. Niektorí ponúkajú dokonca prípravu sály, celkový catering alebo roznášku nápojov až priamo ku stolom. Základom je široký sortiment nápojov od výmyslu sveta, od tých známych, až po tie menej známe, no stále kvalitné. Barman musí vedieť pripraviť nápoj, ozdobiť ho a byť odborníkom v tom, čo robí. To znamená, že by mal vedieť odpovedať na vaše základné otázky ohľadom prípravy nápoja alebo použitého alkoholu.

šampanské

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: Pinterest

Čo môžete očakávať navyše?

Tí správni barmani by sa mali vyznať aj vo víne. Pokiaľ si to zákazníci prajú, mal by vedieť podľa preferencií zákazníka zaobstarať aj kvalitné víno. Druhým nápojom, ktorému sa zvyknú barmani venovať, je káva. Tí skúsenejší vedia zabezpečiť aj prípravu kvalitnej kávy, bez ktorej sa žiadna svadba nezaobíde. Táto možno nie je veľmi využívaná, nakoľko každá sála vie zabezpečiť kávu počas celého večera vo finančne dostupnejšom variante. Ak ste však kávoví fajnšmekri a bez luxusnej kávy si neviete svoj deň predstaviť, určite by ste mali túto možnosť vyskúšať.

doplnkové služby barmana

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: Pinterest

- Anketa

MALI STE NA SVOJEJ SVADBE BARMANA ALEBO STE SI HO UŽ OBJEDNALI?

Odpovedalo 10 ľudí  

Áno, mala som.
30%
Nie, ale chystám sa.
60%
Nie, užijeme si svadbu aj bez barmana.
10%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Kristína Sekeráková 05.04.21 15:51

KS
karma
133.00

Kto má neobmedzený rozpočet, tak určite je barman super na miešanie rôznych nápojov, ale s obmedzeným rozpočtom je to podľa mňa taká menej podstatná vec.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní