Ochráň si ho! Povieme ti, kam nikdy nenosiť snubný prsteň

Ochráň si ho! Povieme ti, kam nikdy nenosiť snubný prsteň

Zásnuby sú v podstate prvým krokom k spoločnej budúcnosti dvoch partnerov. Od tejto vzácnej chvíle sa rozhodli kráčať životom spoločnou cestou a spečatiť to, ako kážu tradície, krásnym prsteňom. Snubný prsteň však často zdobí kameň, a ten je najnáchylnejší na prípadné poškodenie. Preto je dôležité, aby každá snúbenica vedela, kam nikdy nenosiť snubný prsteň a prečo. Ak máte po svadbe obrúčku s kamienkom, potom tieto vzácne rady platia aj pre mladomanželky.

Pozri aj: Veľký svadobný manuál pre hosťa: Vieš, čo sa na svadbe nerobí?

vplyv morskej vody na prsteň

Zdroj: Shutterstock®

Na dovolenku pri mori

Možno najaktuálnejšou témou je momentálne dovolenka pri mori. Aj keď ste sa rozhodli zásnuby osláviť romanticky vo dvojici pri západe slnka na piesočnatej pláži, snubný prsteň radšej odložte do trezoru na izbe. Či už máte na prsteni zirkón, briliant či diamant, piesok je záludný a neoplatí sa ho podceňovať. Ak sa vám usadí pod kameňom, môžete sa čoskoro objednať k zlatníkovi. Okrem toho prsteňu vôbec nelichotí opaľovací krém, ktorý by sa na kameň nemal taktiež dostať. A to ani nehovoríme o tom, ako ľahko (a nenávratne) sa môže prstienok vypariť vo vode či v piesku…

v posilovni si dajte dole prsteň

Zdroj: Shutterstock®

Do posilky

Pravidelné cvičenie je momentálne prirodzenou dennou rutinou pre nejednu mladú ženu. Ak však navštevujete posilňovňu, snubný prstienok či obrúčku si radšej nechajte v skrinke v šatni. Urobte to najmä vtedy, ak v posilňovni cvičíte s ťažkými činkami, ktoré by mohli poškodiť štruktúru prsteňa. Žiadna predsa nechce ohnutý prsteň, no nie?

Do sprchy

Podobne ako sme vás vystríhali pred kombináciou opaľovací krém a snubák, takisto vás vystríhame aj pred kombináciou snubný prsteň a rôzne sprchovacie gély, mydlá, šampóny, kondicionéry a tak ďalej. Všetky tieto beauty prípravky, bez ktorých si neviete predstaviť život, škodia vášmu kameňu. Zvyknú sa na ňom usádzať a usádzajú sa aj pod ním, čo je ešte horší prípad.

umývanie škodí prsteňom

Zdroj: Shutterstock®

Pri čistení

V tomto prípade ide skôr o to, kedy nenosiť snubný prsteň. Odpoveď znie, pri čistení, a to akomkoľvek. Či ste sa vrhli na čistenie kúpeľne, kuchyne či auta, chemické prípravky prsteňu jednoznačne neprospievajú. Chrániť sa síce môžete rukavicami, no odporúča sa prsteň nechať na poličke, a to najmä vtedy, ak máte farebný drahokam. Jeho pôvodný odtieň by sa mohol časom zmeniť.

Neprehliadni: Vieš, ako správne nosiť prstene? My ti to prezradíme!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Martina Begalova 23.12.18 18:46

MB
karma
108.00

od kedy mám deti tak som sa vzdala akýchkoľvek šperkov pretože sa mi ničili a deti ma ťahali za dlhé náušnice, prsteňmi som im zadriapavala o oblečenie atď.

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 05.04.21 15:24

KS
karma
133.00

Nakoľko vykonávam manuálnu prácu, tak ho nenosím ani tam. Dosť sa oňho bojím, tak sa mi páči :-D

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní