Svadobné šaty strieborného plátna: Poznáš ikonické nevesty?

Svadobné šaty strieborného plátna: Poznáš ikonické nevesty?

Filmové svadby sú takmer vždy plné dvojnásobnej dávky drámy, romantiky, nečakaných zvratov a skvostných vizuálov. Kde inde hľadať inšpiráciu, ako v momentoch, ktoré ostali v pamätiach divákov celé generácie, nadiktovali v čase svojej najväčšej slávy svadobné trendy alebo jednoducho len vyrazili dych? Svadobné šaty, sledované miliónmi ľudí v taký zlomový a nezabudnuteľný moment, akým svadby vo filmoch zväčša sú, musia byť pôsobivé a stelesňovať oveľa viac, než zvyčajné kostýmy. Nasledujúce fotografie sú preto prehliadkou ikonických momentov nielen v kinematografickej, ale i módnej histórii. Nájdete v nich svoj štýl?

Odporúčame: Tak ktoré? Fenomenálne šaty od Vera Wang miluje celý svet

Elizabeth Taylor

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Elizabeth Taylor mala síce bohatú svadobnú históriu v reálnom živote, ale jej filmové stvárnenie nevesty ju celkom zatienilo. Ako absolútny ideál krásy v 50. rokoch rozvírila vodu čímkoľvek, čo si obliekla a každá žena ňou túžila byť. A sny neviest sa v tom čase točili aj okolo tohto výtvoru kostymérky Helen Rose.

A čo taká božská Marilyn? So svojím sexepílom by dokázala upútať v každej situácii, ale v dizajnérskom kúsku, kráčajúc k oltáru vo filme Páni majú radšej blondínky, nechávala sánky na zemi. Svadby vo vintage štýle zažívajú dodnes remake tejto kreácie kostyméra Williama Travillu, ktorý stál aj za jej legendárnou ružovou „Diamonds Are A Girl´s Best Friend“ róbou, vydraženou v roku 2010 za neuveriteľných 310 000 dolárov.

Bude sa ti páčiť: Kvety vo vlasoch či minimalistický drdol? Vyber si svoj svadobný účes

svadobné šaty Elizabeth Taylor

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Nezabudnuteľná ikona

Audrey Hepburn a Givenchy boli veľmi funkčná dvojica. Viac elegancie, nežnosti a vznešenosti pokope sa snáď ani nedá predstaviť. Tohtoročné svadobné šaty vojvodkyne zo Sussexu Meghan Markle mnohým pripomínali tento nadčasový počin módneho domu Givenchy, čo len svedčí o nedbanlivej a efektívnej jednoduchosti, ktorou oplýva a ktorá, zdá sa, bude voľbou mnohých neviest ešte dlhé roky. Menej je niekedy naozaj viac.

90. roky, naopak, priniesli množstvo nových trendov a nápadov a takto sa to odrazilo u oskarovej kostymérky Catherine Martin, ktorá obliekla Claire Danes vo filmovom stvárnení najromantickejšieho príbehu všetkých čias Rómeo a Júlia. V roku 2018 nám asi rad gombíkov už nič nepovie, ale na svoju dobu nápadité. 

Pozri aj: Svet nevesty: Aké trendy svadobné líčenie si vyberieš?

Audrey Hepburn

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Claire Danes

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Utekajúca nevesta Maggie v podaní Julie Roberts, ženy s najkrajším úsmevom na svete, nakoniec predsa len našla dokonalého chlapa a nemenej dokonalé romantické šaty s odhalenými pleciami. Navrhnuté boli etiópskou dizajnérkou Amsale Aberra, ktorá s navrhovaním svadobných šiat začala, keď v osemdesiatych rokoch hľadala tie vlastné a vtedajšia ponuka jej prišla príliš nudná. O jej tvorbe, objavujúcej sa vo viacerých filmových svadbách, to však povedať rozhodne nejde.

A čo tak trošku sci-fi? Éterická Padmé si Anakina brala v čipkovaných šatách, ušitých z materiálu, ktorý kostymérka Trisha Biggar našla v bazáre ako retro štólu na posteľ. Na hodvábnom podklade a s ručne našitými perlami však čipka zažiarila a spravila z Natalie Portman tú najočarujúcejšiu nevestu na ktorejkoľvek planéte.

Alebo sa prenesieme smerom na juh? Po všetkých tučných gréckych prekážkach sa Toula Portokalos predsa len šťastne vydala. A šaty síce neboli grécke, ale veľkú a honosnú svadobnú tortu určite pripomínali!

Odporúčame: Pripútajte sa: Trendy svadobné šaty pre rok 2019 sú tu!

Julia Roberts

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Natalie Portman

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Moja tučná grécka svadba

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

27 šiat nestačí?

Jane bola famózna družička vo všetkých možných, no častejšie práve nemožných kreáciách až 27 krát. Keď potom kráčala povedať svoje vlastné „áno“, mohla si konečne zvoliť eleganciu a nežnosť. Za týmto počinom nestojí nik iný ako Amsale Aberra, ktorá bola spomenutá už pri Neveste na úteku.

Bude sa ti páčiť: Ochráň si ho! Povieme ti, kam nikdy nenosiť snubný prsteň

Katherine Heigl

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Carrie Bradshaw sa nedá nenazvať ikonou. Verné fanúšičky Sexu v meste prežívali jej strasti a radosti celé roky a samozrejme, kochali sa pri tom jej úchvatnými outfitmi. Nebolo preto prekvapením, že pred oltárom šlo o ďalší high fashion zážitok. Úžas, vyvolaný jej šatami od návrhárky Vivienne Westwood, bol nespochybniteľný - ich kratšia verzia sa vypredala na net-a-porter.com do pár hodín. A Carrie by nebola sama sebou ani bez perfektných črievičiek, tentokrát od Diora.

Pozri aj: Ako si vybrať svadobnú vôňu? Toto ocení ženích aj nevesta! ​

Sarah Jessica Parker

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Jeden film, jedna návrhárka, ale dvojo dych vyrážajúcich šiat! Vojna neviest by pre každú budúcu nevestu mala byť povinná jazda a tie, ktoré túto svadobne ladenú komédiu už videli, si iste spomenú na moment, keď prvýkrát uvideli ten kúsok od Very Wang na jednej z hlavných hrdiniek Liv.

Jednoduchý korzet s nenápadnou levanduľovou stuhou a objemnou vzdušnou sukňou na Kate Hudson vytvorili princeznovský dojem a všetky sme sa do tohto výtvoru načisto zamilovali. Hoci šaty Emmy v podaní Anne Hathaway boli navrhnuté tou istou dizajnérkou, v príbehu boli pretvoreným dedičstvom od jej mamy a ich dizajn bol tomu prispôsobený. Odrážali nadčasovo romantickú osobnosť ich nositeľky.

Odporúčame: Príprava na deň D: Ktoré procedúry musí nevesta absolvovať?

Vojna neviest

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Šaty, ktoré chce každá

Bella sa dočkala a napriek nesmiernemu nebezpečenstvu si pred oltárom našla svojho upíra. V deň D svoje zvyčajne nevýrazné outfity vymenila za Carolinu Herreru. Herečke Kristen Stewart takýto sofistikovaný štýl mimoriadne pristal a tieto šaty sa taktiež stali ikonickými, aj keď možno pre mladšie publikum.

Tak ako, ste pripravené byť filmovou hviezdou?

Bude sa ti páčiť: Tematická svadobná výzdoba: Aj tvoja svadba môže byť výnimočná!

Twilight

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Kristína Sekeráková 05.04.21 15:28

KS
karma
133.00

V jednoduchosti je krása :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní