Ako požiadať muža o ruku? Čo dať do krabičky namiesto prsteňa?

Ako požiadať muža o ruku? Čo dať do krabičky namiesto prsteňa?
  • 11.03.2019
  • Mika Polohová a Zuzana Kmecová

Áno, čítate správne. Ženy už nežiadajú mužov o ruku len s pozitívnym tehotenským testom v ruke. Jednoducho, niektoré z nás sú odvážnejšie, vedia, čo chcú a idú si za svojím. Ako teda požiadať muža o ruku? Inšpirovať sa môžete írskym Ladies Day (Dámskym dňom). Pripadá na 29. február a je to deň, kedy je „vhodné“, aby žena požiadala o ruku muža. A podľa tradície, ak to aj nestihla presne v tento deň, bolo vraj celkom v poriadku, ak na to využila zvyšok prestupného roka.

Mohlo by ťa zaujímať: Aktuálne svadobné trendy: Aká budeš nevesta?

požiadať muža o ruku

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Prečo nečakať?

Možno vás nebaví čakať a chcete vedieť, či má partner záujem o záväzok. Ak túžite po svadbe, rodine, deťoch, bielom latkovom plote okolo zeleného trávnika, no otázka neprichádza, môžete sa skúsiť opýtať vy. Určite aj veľa riskujete, no rovnaké pocity, pravdepodobne, prežívajú aj muži. Možno preto čakajú, kým si nie sú úplne istí, že odpoveď bude „áno“. Rozhodnutie je teda na vás. Ostať v očakávaní, alebo urobiť prvý krok a čakať s búšiacim srdcom na odpoveď.

hodinky pre muža

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Výsada mužov?

Samozrejme, môže sa stať, že to priateľ nepochopí správne. Požiadanie o ruku je predsa len ich výsadou a mohli by to pochopiť tak, že ich okrádate o ten ich moment. V tom horšom prípade môžete raniť ich ego. Mohli by si myslieť, že ich pokladáte za neschopných vysloviť sa. Ľahko sa ale tiež môže stať, že partner si len nie je istý tým, či mu poviete áno. Možno je zamilovaný celkom bláznivo a má pocit, že si vás nezaslúži. V tom prípade môže byť pochopiteľné, že s otázkou manželstva trošku otáľa.

Čo dať do krabičky namiesto prsteňa?

Ekvivalentom dámskeho zásnubného prsteňa môžu byť pekné pánske hodinky alebo strieborné či zlaté manžetové gombíky. Klasické ručičkové náramkové hodinky s osadenými kamienkami (prípadne diamantmi) sú skutočným pánskym šperkom. Svojho partnera ale určite poznáte lepšie ako my. Možno viete, že ho poteší náramok, značkový zapaľovač alebo je vášnivým zberateľom, ktorému chýba do zbierky zaujímavý kúsok. Aj výber zásnubného daru ho možno presvedčí, že práve vy ste tá pravá.

dar pre muža

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Koniec dobrý...

Láska je komplikovaná vec. Niekedy nehovorí celkom jasným jazykom. Strácame sa v preklade vlastných slov a nerozumieme, čo nám chce ten druhý naznačiť. Niekedy je ale fajn počúvať srdcom. Ak ten druhý nie je pripravený, musíte sama vedieť, či ste ochotná čakať. Ktosi povedal, že risk je zisk, tak ako trúfnete si riskovať?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Kristína Sekeráková 05.04.21 16:10

KS
karma
133.00

Tak toto si neviem predstaviť, že by som ja snúbenca žiadala o ruku :-D

  • 1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní