Barbora Vnučková – S láskou od Barborky: Všetko raz skončí, aj táto „iná“ doba

Barbora Vnučková – S láskou od Barborky: Všetko raz skončí, aj táto „iná“ doba

Papier je láska. Buď si ho zamilujete a máte k nemu vzťah, alebo je to pre vás len nástroj. Tak ako niekto čaruje s látkami, tak ja tíško obdivujem kreatívne duše, ktoré čarujú s papierom. Kreatívny papier je polotovar, ktorý ožije, ak vznikne z neho konkrétny produkt. Či je to kniha, pozvánka, oznámenie, plagát, zápisník, katalóg... dosaďte si, čo sa vám hodí.

Preto sa teším, že začíname rubriku rozhovorov so slovenskými tvorcami/kyňami svadobných tlačovín.

Viem, že aktuálna doba nepraje spoločenským udalostiam, ako sú svadby. Na druhej strane snívanie, fantázia a kreativita je to, čo nám pomáha prežiť akékoľvek náročné obdobie. Prečo by sa budúce nevesty mali ochudobniť o tieto sny? Práveže možno teraz je oveľa viac času na to, aby si premysleli detaily. Tak sa pokúsime pomôcť vám zorientovať sa v tom.

Na môj prvý rozhovor som oslovila dámu – Barboru Vnučkovú, ktorú môžete nájsť na pod menom: „S láskou od Barborky“.

svadobné tlačoviny

Zdroj: S láskou od Barborky

Barborka, my sme sa spoznali cez rovnakú osudovú príťažlivosť – papier. Ja, na strane dodávateľa a vy, na strane tvorkyne. Už sa nejakú tú dobu poznáme, avšak naše nevestičky sa možno s vašou tvorbou ešte nestretli. Mohli by ste nám o vás niečo prezradiť?

V prvom rade ďakujem za milé privítanie. Premýšľam, ako začať. To, že sa volám Barbora už viete. Ale pod značkou „S láskou od Barborky“ sa ukrýva ešte môj manžel Ivan. On je rád v utajení, ale všetky naše diela sú spoločné a tak ho, samozrejme, nechcem obísť. Naša spoločnosť vznikla v roku 2019, kedy sme na trh prišli s fotobúdkou ako spestrením svadieb a iných akcií.

A potom to už išlo raketovou rýchlosťou. Obaja svadby milujeme a od „mládí“ sme svadbami žili ako hudobníci. Manželovi to stále ostalo.  Ja som celú materskú dovolenku snívala, že by som sa chcela aj naďalej točiť v svadobnom priemysle.  Už inak, ako za mikrofónom.  Tak na rad prišla svadobná grafika. A keďže pri tvorbe svadobných oznámení a iných tlačovín je potrebný kvalitný a krásny papier, tak som spoznala Vás.

Takže ste sa, ako sa hovorí, našli vo vytváraní a navrhovaní svadobných tlačovín. Čo vás však k tomu viedlo? Ako sa dá zo spevu presedlať na grafiku?

Začalo to navrhovaním grafiky na fotky z fotobúdky,. Pár neviest nás motivovalo, že prečo neskúsime aj tvorbu svadobných oznámení. Že máme originálne nápady. A veru, v hlave tých nápadov už bolo. Je super, že sme na to dvaja a tým pádom ako sa hovorí „viac hláv, viac rozumu“ – v našom prípade viac nápadov.

Svadobné tlačoviny – to je celkom široký pojem. Čo všetko spadá pod tlačoviny na svadbu, respektíve čo všetko dokážete pre nevesty a ženíchov (teda na ich svadbu) navrhnúť a vytvoriť?

Na začiatok je to vždy svadobné oznámenie a pozvánka k svadobnému stolu. To je taký základ. Od neho sa už, samozrejme, odvíjajú ostatné potrebné tlačoviny – menovky, označenia stolov, zasadací poriadok, menu karty, rôzne označenia (napríklad Candy Bar, Fotokútik,...), lepiace etiketky na fľašky a výslužky.  Je toho plno a častokrát pri zákazkách prídu nové a nové tlačoviny, o ktoré budúci mladomanželia majú záujem.

Okrem iného veľmi rada vyrábam obálky na svadobné oznámenia.  A taktiež aj darčeky pre svadobčanov. Mám rada neokukané veci. Takým našim top darčekom v tomto „koronačase“ sú svadobné dezinfekčné géliky s etiketkou v rovnakom štýle ako svadobné tlačoviny.

svadobná pozvánka

Zdroj: S láskou od Barborky

Aký produkt, ktorý ste doposiaľ mali tú česť vytvoriť, patrí medzi vaše najobľúbenejšie?

Veľmi ťažké vybrať najobľúbenejší. Do každého vkladáme srdce a kus nás, tak ku každému produktu mám citovú väzbu.

Je tu rok 2021 a ako nám je jasné, bude iný než tie predchádzajúce. Nedá sa nejako odhadnúť, ako sa bude vyvíjať. Avšak aj napriek tomu môžeme hovoriť o rôznych trendoch, ktoré predpokladám, že zasiahnu aj svadobné tlačoviny. Ako to vidíte vy? Aké trendy ovládnu tento rok?

Veru, je to veľmi ťažký rok aj pre nás ako dodávateľov, pre ktorých sú svadby tzv. chlebíkom. Ešte ťažším je pre tých, čo plánujú, keďže nevedia, čo ich čaká. Či vôbec svoju vysnívanú svadbu budú mať, ako si ju naplánovali.

Momentálne nie je nič neobvyklé, že si budúci mladomanželia žiadajú svadobné oznámenia, kde namiesto dátumu svadby sú bodky. Dátum tak môžu kedykoľvek ručne dopísať. Žiaľ, je to taká doba, takže sa nad tým ani nik nemôže pozastaviť.

Čo sa však týka trendov, tak je jasné, že svadba v štýle „Greenery“ bude opäť veľmi populárna. V svadobných oznámeniach je to na jednej strane buď úplná jednoduchosť a čistota, alebo naopak, luxus. Jednoduchosť znamená žiadne prehnané divoké kombinácie, trblietky a podobne. Nikdy by som si nepomyslela, že luxus sa dá robiť aj jednoducho a krásne.

Čo bolo veľkým trendom už v roku 2020 a ostáva aj pre rok 2021, je tzv. eco-friendly svadba. Na výrobu svadobných oznámení sa čím ďalej tým viac berie ohľad na prírodu. Podmienkou je 100 % recyklovaný papier.

Možno sa to bude zdať neuveriteľné a k nám príde neskôr, trendy farbou svadobnej sezóny 2021 je farba koralová. Či na svadobných oznámeniach alebo pri výzdobe. Pre konzervatívnejších sú trendy vo farbách medi a bronzu. Všetky tieto trendy sa snažíme uplatňovať pri tvorbe svadobných oznámení. Na koralový odtieň sa nám veru ešte nepodarilo nahovoriť nikoho. Ale  pevne verím, že aj to príde.  Meď a bronz sa vyberá minimálne na svadobné pečiatky, kde ich pravidelne využívame.

Keďže trendom je úplná jednoduchosť v svadobných oznámeniach, nevesty farebný koncept rady dopĺňajú metalickými prvkami. Používajú sa pri výzdobe svadobných priestorov, ale častokrát si práve k jednoduchým svadobným oznámeniam zvolia metalickú obálku. Tú dolaďujeme spoločne a vďaka širokej ponuke metalických papierov ich vieme dobre vybrať.

svadobná RSVP kartička

Zdroj: S láskou od Barborky

Keď ste už načrtli tému svadobných obálok, tak sa aktuálne stretávam s tým, že aj taká maličkosť dokáže nevesty či kreatívcov poriadne zamestnať. Čo Vás priviedlo k tvorbe kolekcie „obálok na mieru“?

Častokrát sme hľadali obálky v odtieňoch, v ktorých sa jednoducho nevyrábali.  A to hlavne krásne metalické. Väčšina párov je najradšej, ak im svadobnú obálku priamo doladíme k svadobnému oznámeniu. Posielame im návrhy papierov, aké by sa hodili. A tak vznikla myšlienka: „poďme ich skúsiť vyrábať“. Ja milujem detaily a „mravenčiu“ robotu. Prvé obálky vyzerali tak, že toto do sveta nikdy nemôžeme pustiť. Ale časom sa mi „to“ do rúk dostalo a teraz je to jedna z mojich najobľúbenejších činností.

Máte aj nejakého svojho favorita medzi obálkami? Ktorá farba obálok je vášmu srdcu najbližšia?

Tu veľmi ťažko odpoviem. Vždy je to tá, ktorá sa mi k danému projektu najviac hodí. Ak máte kvalitný a dobrý papier s nádhernou farebnosťou, tak srdcovkou je jednoducho každá jedna farba. A ja farby naozaj mám rada.

svadobná obálka

Zdroj: S láskou od Barborky

Aký je postup výberu papiera na svadobné oznámenie, obálku či celé tlačoviny? Nechávate to na výbere budúcich mladomanželov alebo výber nechávajú oni na vás?

Pri hotových návrhoch nevestičky volia ten papier, ktorý je na daných inšpiratívnych fotografiách z našej tvorby. Ten vždy vyberáme podľa typu svadobného oznámenia. Ak ide o svadobné oznámenie na mieru (tie sú u nás omnoho častejšie vyrábané ako hotové predpripravené grafiky), tak vždy dolaďujeme spoločne. Aktuálne pracujeme na úplne jednoduchom svadobnom oznámení na recyklovanom papieri. Ak sa nevedia rozhodnúť podľa fotky, ktorý návrh, tak pošleme vytlačené vzorky, aby si ohmatali a rozhodli sa.

Ktorá farebná kolekcia je najžiadanejšia? Aké farebné kombinácie volia nevesty najčastejšie?

Tu platí staré známe: 100 ľudí = 100 chutí. Veľmi záleží aj od výzdoby, akú si budúci mladomanželia plánujú. Ako som spomínala, „Greenery“ veľmi vedie a tak tmavá zelená je naozaj populárna. Nedávno sme robili realizáciu v kombinácii bordové oznámenie a obálka v odtieni „šampaň“. Pretože presne takú výzdobu má nevestička vysnívanú. A aby som nezabudla, veľmi obľúbenou je stále aj farba old rose a gold rose.

Máte v hlave nejakú zvláštnu kombináciu, ktorú by ste chceli skúsiť dať dokopy, len ste zatiaľ nenašli nevestu, ktorá by sa na ňu dala nahovoriť?

Samozrejme. Trendy koralovú v kombinácii s nebíčkovo-modrou. Možno si poviete „fúúú divoké kombo,“ ale verte tomu, inde veľmi populárne a dokonalé. Zdanie často klame, a to, čo sa zdá divoké, je nakoniec úplne jemné a krásne.

svadobné oznámenie

Zdroj: S láskou od Barborky

Čo je tým malým detailom na svadobných tlačovinách, no v konečnom dôsledku dokáže spraviť veľkú „parádu“? Čo je takou tou čerešničkou na torte pri svadobných tlačovinách?

Metalická zlatá tlač. Nemusí byť na celom svadobnom oznámení. Stačia napríklad pozlátené mená budúcej nevestičky a ženícha a svadobnému oznámeniu to dodá takú krásnu bodku. V dnešnej dobe sa ešte aj metalická tlač dá doladiť k svadobnému oznámeniu.  Nemusí byť len zlatá a strieborná, ale napríklad aj bronzová, old rose a podobne.

Čo by Vám v tejto dobe urobilo najväčšiu radosť?

Keby už skončila a my by sme žili, ako predtým. Verím, že toto je želanie každého jedného z nás.

Čo by ste odkázali a zaželali všetkým budúcim mladomanželom?

Všetko raz skončí, aj táto „iná“ doba. Určite si nenechajte vziať sen o vašej vysnívanej svadbe. Ak ste ju plánovali veľkú a chcete mať na nej všetkých, na ktorých vám záleží, tak ju radšej preložte. V opačnom prípade vás to bude ešte dlho mrzieť, že bola vďaka tejto dobe úplne iná, akú ste plánovali a o akej ste snívali.

Ďakujem Barborke - S láskou od Barborky, za príjemný rozhovor a prajem jej veľa ďalších skvelých nápadov na svadobné tlačoviny pre budúcich mladomanželov.

- Galéria
1 z 7
Barbora Vnučková – S láskou od Barborky: Všetko raz skončí, aj táto „iná“ doba - TvojaSvadba.sk
Barbora Vnučková – S láskou od Barborky: Všetko raz skončí, aj táto „iná“ doba - TvojaSvadba.sk
Barbora Vnučková – S láskou od Barborky: Všetko raz skončí, aj táto „iná“ doba - TvojaSvadba.sk
Barbora Vnučková – S láskou od Barborky: Všetko raz skončí, aj táto „iná“ doba - TvojaSvadba.sk
Barbora Vnučková – S láskou od Barborky: Všetko raz skončí, aj táto „iná“ doba - TvojaSvadba.sk
Barbora Vnučková – S láskou od Barborky: Všetko raz skončí, aj táto „iná“ doba - TvojaSvadba.sk
Barbora Vnučková – S láskou od Barborky: Všetko raz skončí, aj táto „iná“ doba - TvojaSvadba.sk

Zdroj: S láskou od Barborky


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Mária Chromíková 28.03.21 18:10

MC
karma
109.00

raz skončí, aj táto „iná“ doba azda sa toho v zdraví dočkáme.

  • 2
Odpovedať

Ingrid Hajekova 01.04.21 13:19

IH
karma
-1.00

Súhlasím.. a verím, že skoro...

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 07.04.21 21:20

KS
karma
133.00

Aj pri výbere svadobných oznámení platí, že v jednoduchosti je krása :-)

  • 1
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní