Svadobné poháre pre mladomanželov: Inšpiruj sa ich výzdobou!

Svadobné poháre pre mladomanželov: Inšpiruj sa ich výzdobou!
  • 23.05.2019
  • Mika Polohová a Zuzana Kmecová

Možno ste si povedali, že vám ich vlastne ani netreba. No ten prvý prípitok je predsa len výnimočný a chcete si ho užiť z pohára, ktorý vám bude pripomínať váš prvý spoločný deň. Svadobné poháre nemusia byť určené len pre svadobný pár. Pozrime sa spolu na to, ako môžu poháre na drinky na svadbe vyzerať.

Pre neho a pre ňu

Samozrejme, tie najkrajšie a najozdobenejšie poháre patria svadobné páru. Vyberať si môžete od klasických pohárov, ktoré si necháte gravírovať, až po špeciálne poháre, ktoré budú mať osadené šperky a rôzne iné detaily. Či už to je gravírovanie alebo špeciálny výbrus.

Zaujme ťa: Drevené motýliky: Originálne, netradičné, hravé a hlavne štýlové

elegantné svadobné poháre

Zdroj: pinterest.com

Na poháre si môžete nechať napísať čokoľvek. Ak chcete nejaké to euro ušetriť, odporúčame zakúpiť si klasickú sadu šiestich pohárov. Nechajte gravírovať pokojne všetky. Dva pre vás a ostatné poháre môžete dať gravírovať pre rodičov.

svadobná poháre pán a pani

Zdroj: pinterest.com

Elegantné poháre

Tradičné svadobné poháre sú zdobené zlatom, striebrom alebo iným kovom. Môžu byť tiež doplnené o elegantné štrasové ozdoby, ktoré sa budú krásne ligotať.

rôzne svadobné poháre

Zdroj: pinterest.com

Ak máte tolerantného partnera, možno sa vám podarí na poháre prepašovať aj umelú alebo živú kvetinovú dekoráciu. Ružové zlato je naše obľúbené, krásne sa ladí prakticky s čímkoľvek, je elegantné, ale ženích s ním môže mať trošičku problém.

kvetinové svadobné poháre

Zdroj: pinterest.com

Zdroj foto: pinterest.com

strieborné svadobné poháre

Zdroj: pinterest.com

Vintage poháre

Ak máte svadbu v štýle vintage, môžete vyskúšať vytvoriť svadobné poháre svojou šikovnosťou, prípadne vyskúšať šikovnosť handmade výrobcov. Poháre sú v tomto štýle zdobené najmä čipkou, jutou a stužkami.

vintage svadobné poháre

Zdroj: pinterest.com

Vyskúšať môžete aj drevené ozdôbky, drobné kvietky, perličky a stužky. Jednoducho všetko, čo k poriadnemu vintage štýlu patrí. Nezabúdajte ale, že z pohárov budete aj piť, takže priestor tesne okolo vrchu pohára nechajte voľný.

Inšpiruj sa: Hortenzia: Geniálna, krásna, romantická a rozprávková zároveň

vintage svadobné poháre

Zdroj: pinterest.com

Prezdobené? Ale kdeže!

Jednoducho „jemu“ povedzte, že je to len jeden deň, nebudete ho kompromitujúco fotografovať a po prvom prípitku môže ozdobený pohár vymeniť za hocijaký iný. Veď tie stužkové či štrasové ozdoby nám tak fantasticky ladia k nechtíkom.

luxusné svadobné poháre

Zdroj: pinterest.com

Poháre pre svadobných hostí

Okrem hlavného stola môžete umiestniť špeciálne poháre aj na stoly hostí. Ak máte chuť hostí naozaj prekvapiť, nechajte gravírovať pohár s menom pre každého. Vzniknú tak skutočne zaujímavé menovky.

označené svadobné poháre pre svadobčanov

Zdroj: Shutterstock®

Ak máte na svadbe pivárov, určite ich poteší krígeľ na mieru. Dajte im jednoducho najavo, že myslíte aj na ich obľúbený drink, hoci vám práve nebude zapadať do barmanskej show. Určite to ocenia.

svadobná poháre pre svedkov

Zdroj: pinterest.com

Svadobné poháre patria vám, svadobnému páru, no potešiť nimi môžete aj svadobných hostí. Či to už budú poháre na mieru alebo poháre na obľúbený drink vašich hostí.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

-3 komentár

Kristína Sekeráková 16.02.20 17:06

KS
karma
133.00

Už som počula aj taký názor, že svadobné poháre sú úplná zbytočnosť, ale za mňa určite nie. Je to určite taká milá spomienka na svadbu a manželia z nich môžu piť vínko aj po svadbe, napríklad pri pozeraní romantického filmu :-)

  • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 02.04.21 09:49

MC
karma
109.00

Výnimočné poháre patria k tomuto výnimočnému dňu.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní