Svadobné podväzky: Neviditeľný detail, bez ktorého sa nezaobídeš!

Svadobné podväzky: Neviditeľný detail, bez ktorého sa nezaobídeš!

    • Zdieľaj:
  • 1

Je neviditeľný, a predsa je dôležitý. Podväzkový pás, inak povedané svadobný podväzok, patrí medzi tradície, ktoré nevesty nevynechávajú. Je to akýsi kúsok spodnej bielizne, ktorý kedysi slúžil na držanie pančušiek, poprípade ponožiek. A dnes? V súčasnosti majú podväzky skôr len ozdobnú funkciu, preto je možné trošku sa pri ich vzhľade odviazať.

Kým v minulosti sa podväzkové pásy vyrábali najmä z kože, dnes sa používajú rôzne materiály. Najčastejšie sa však môžeme stretnúť so saténovými podväzkovými pásmi alebo čipkovanými. Nehľadiac na to, že dnes sú v móde zdobené podväzky, ktoré sú rovnako očarujúce ako samotná nevesta. Perly, stužky, kvetiny... Podväzky si dokonca môžete nechať vyrobiť na mieru.

Dnes podväzkový pás dostáva nevesta od svojich družičiek ako niečo nové, čo je symbolom nového života a zároveň ako niečo modré, čo je symbolom vernosti.

Tradícia hádzania podväzku

Nie je to tak dávno, čo nevesty začali hádzať svoje kytice medzi slobodné družičky. Podľa povery tá, ktorá ju chytí, sa do roka a do dňa vydá. A čo podväzky? Zvyčajne ženích sníma neveste podväzok, ktorý sa po správnosti nosí na stehne ľavej nohy, zubami. Je to milá svadobná tradícia, ktorá dokáže zabaviť svadobných hostí. Následne hádzanie podväzku medzi svadobných hostí má tiež svoj význam. Totižto sa verí, že kus oblečenia nevesty prinesie šťastie tomu, kto ho chytí.

Niečo nové, niečo staré, niečo požičané a, samozrejme, niečo modré. Podväzok je skvelý spôsob, ako podľa tradície zakomponovať niečo modré do nevestinho outfitu. Ak nevesta už niečo modré má, tak voľte podväzok, ktorý môže byť hotovým majstrovským dielom. V nasledujúcej galérii vám ponúkame výber prekrásnych podväzkov, z ktorých si nebudete vedieť vybrať len jeden jediný. Je to doplnok, ktorý v podstate ani nebudete chcieť schovávať pod šatami.

Odporúčame: Alstroméria vo svadobnej výzdobe: Čím si získa tvoje srdce?

1 z 11

    • Zdieľaj:
  • 1
Návrat hore
Autor článku

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Tatiana Chovancova 27.07.21 21:00

TC
karma
-1.00

Ja som hľadaním ideálneho podväzku strávila more času... chcela som jemný ale zároveň sexy a tak som hľadala dlhšie... a teraz mám úžasný bieľunký zo superlove

  • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní