Svadobné fotografovanie: Kedy ho zaradiť do programu?

Svadobné fotografovanie: Kedy ho zaradiť do programu?
  • 18.04.2019
  • Mika Polohová a Zuzana Kmecová

Svadobný deň je nabitý povinnosťami, radosťami a neustálym dobiehaním času. Najlepšie, čo môžete urobiť pre pokoj svojej duše a pokojný tlkot svojho srdca, je pripraviť si denný harmonogram. Do neho si pripravíte orientačné časy všetkých svojich povinností. Zohľadnite najmä čas presunu a medzi každým bodom si doprajte pár minút na to, aby ste si vydýchli, vypili pohár vody a užili si váš svadobný deň. Svadobné fotenie zaberie počas dňa asi najviac času. Je preto dôležité zvoliť správne časové okná, do ktorých si fotografovanie vložíte.

Ranné fotenie

Môžete nám veriť, že napriek tomu, že toľko premyslené štylizované tematické fotografie sú nádherné, najviac radosti vám prinesú tie celkom obyčajné momentky. Najviac ich bude práve z ranných príprav. Požiadajte teda svojho fotografa, aby vás sprevádzal aj počas dňa pri návšteve kaderníčky, kozmetičky a, samozrejme, pri obliekaní šiat.

Neprehliadni: Topánky pre nevestu: Ako spojiť eleganciu a komfort?

fotenie deň

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Z tohto fotenia budete mať pekné momentky s kamarátkami, s natáčkami vo vlasoch aj z hromady čohosi bieleho, z čoho nakoniec vznikla nevesta v svadobných šatách. Nezabudnite ani na budúceho manžela. Jeho obliekanie nie je až také zaujímavé, no tiež si zaslúži momentky z toho, ako bude bojovať s kravatou či motýlikom a ako sa bude snažiť jednou rukou upevniť manžetové gombíky.

fotenie na poludnie

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Fotenie pred obradom

Toto fotenie je vynikajúce kvôli tomu, že slnko je vysoko, dá sa s ním pekne vyhrať a fotograf ocení, že nepotrebuje ďalších svetelných pomocníkov. Nevýhodou tohto fotenia je len to, že na miesto obradu neprichádzate prvýkrát v šatách, teda budúci manžel vás vidí oblečenú v svadobnom ešte predtým.

fotenie

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Tieto fotky ale nikoho nezaťažia. Samozrejme, ak nemáte obrad na poludnie, čo by znamenalo, že sa musíte s fotením veľmi ponáhľať, resp. musíte extrémne skoro vstávať. To žiadnej neveste na pokoji počas svadobného dňa nepridá.

Fotenie po obrade

Ak sa nedá inak, zvoľte spoločné fotenie po obrade. Jeho výhodou je to, že máte všetkých svojich svadobných hostí pekne pokope. Gratulovať vám iste prídu aj známi, ktorých na recepciu nepozývate a tým pádom budete mať pekné spoločné (priam masové) fotenie.

Pozri aj: Ako oznámiť zásnuby rodine a známym: Inšpiruj sa týmito nápadmi!

fotenie obed

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Nevýhoda je zase v tom, že ak chcete mať mladomanželské fotky, hostia za vami budú chvíľku čakať. Pretiahne sa aj čas, kedy sa začne samotný oficiálny program hostiny, čakať na vás bude aj kuchyňa a personál hotela, resp. miesta, kde budete mať svadbu. Tieto fotky však budú mať osobité čaro. Aj po rokoch na ne môžete ukázať prstom a povedať si: „Tu sme boli hodinu manželia.“

svadobné fotenie

Zdroj: Shutterstock®

Fotenie počas svadobnej hostiny

Spoločné fotky pri foto stene sú už aj na slovenských svadbách viac-menej samozrejmosťou. Fotograf sa túla po priestore a ak vidí, že sú hostia pripravení, vyzve aj vás, aby ste sa pridali k foteniu. Tieto fotky sú príjemne uvoľnené, tie najväčšie povinnosti sú za vami a vidieť vám to aj na tvári.

fotenie slnko

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Trošku kontroverzné je zase fotenie mladomanželov mimo priestoru. Samozrejme, ak nemáte čas pred obradom alebo po ňom nechcete hostí naťahovať s časom, nebudete mať na výber. Uistite sa ale, že o vašich hostí sa postarajú družičky a svadobní rodičia, aby hostia neprítomnosť nespozorovali. Ste predsa len hostiteľmi a nemali by ste odbehovať na dlho.

Večerné fotenie

Tieto fotografie milujeme. Svetlá sviečok, hviezdnaté nebo a tajomnosť noci. Požiadajte svoju svadobnú agentúru alebo priestor, kde budete mať svadbu, aby vám do exteriéru pripravili zopár svetielok. Počas tohto fotenia sa budete menej hýbať, aby ste dosiahli efekt nočného tajomna. O tom, ako na to, vás poučí fotograf.

fotenie večer

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Fotografie budú spoločne so svadobným videom (ak plánujete mať aj kameramana) dlhodobou spomienkou na váš deň. Majte teda trpezlivosť, veľa sa usmievajte a nezabudnite na kufrík záchrany, aby ste si mohli svoj make-up v prípade potreby upraviť. Krásne zábery prajeme :)

svadobné fotografovanie

Zdroj: Shutterstock®


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Mária Chromíková 05.10.19 15:46

MC
karma
109.00

Fotograf je svadbe dôležitá persona ,aby boli pekné spomienky .

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 16.02.20 17:40

KS
karma
133.00

Podľa mňa fotenie počas svadobného dňa nie je dobré, pretože odísť od hostí niekam na dve hodiny je o ničom. Ja som staromódna a keďže nechcem aby ma budúci manžel videl v svadobných šatách pred svadbou, tak sme si svadobné fotenie naplánovali až na pondelok po svadbe :-D

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní