Tipy, ako zostaviť vegánske svadobné menu

Tipy, ako zostaviť vegánske svadobné menu

Svadobný deň by mal odrážať životný štýl a postoje novomanželov. Ak teda z akéhokoľvek dôvodu odmietate jesť mäso, vajíčka a mliečne produkty, s pokojom v duši ich odmietnite servírovať tiež na svadobnej hostine. A to aj napriek tomu, že sa na vás časť svadobčanov možno bude pozerať cez prsty. Poradíme vám preto, ako zostaviť slávnostné menu tak, aby si pochutnali aj tí najväčší mäsožravci, a na čo nezabudnúť pri dohováraní vegánskeho cateringu. 

Catering alebo miestne reštaurácie?

V prvom rade si rozmyslite, komu starosť o svadobné občerstvenie zveríte. Vegánske svadby sú síce stále častejšie, na mnohých miestach však s nimi majitelia stále nemajú žiadnu skúsenosť. Skúste teda najprv šéfkuchára požiadať o zostavenie svadobného menu bez potravín živočíšneho pôvodu. Ak si s tým hravo poradí, máte vyhrané. Ak sa v ňom objavia položky ako losos na masle alebo zapečený syr, ruky preč.

Popozerajte sa na internete a vyberte si jednu z cateringových spoločností, ktoré sa na vytváranie vegánskych svadobných hostín špecializujú. Veľmi ochotne vám ponúknu z viacerých variantov a vyladia občerstvenie podľa vašich predstáv a požiadaviek.

Prečítaj si: Dilema svadobnej hostiny: Platiť za alkohol na svadbe alebo nie?

svadobné menu

Zdroj: Shutterstock®

Zostavenie vegánskeho svadobného menu

Zaraďujete s partnerom a partnerkou do svojho jedálnička úplne automaticky exotické potraviny, ako je quinoa, seitan alebo sojanéza? Myslite na to, že niektorí z vašich hostí, najmä staršie generácie, ich na svojom tanieri môžu mať úplne prvýkrát. A nemusia im práve zachutiť. Vegánske svadobné menu sa preto snažte zostaviť čo najpestrejšie.

Odporúčame voliť občerstvenie formou švédskych stolov, kde si každý vyberie to, čo jeho oko na prvý pohľad najviac zaujme. Rozhodne zabodujete variáciami studených zeleninových šalátov a na rôzne spôsoby tepelne upravenej zeleniny a húb. Na zahryznutie sa skvele hodia jednohubky z celozrnného pečiva a niekoľkých druhov farebných nátierok. Ponúknite tiež viac variantov príloh – obilniny, zemiaky, ryža či strukoviny. Ako zákusok vedľa svadobnej torty zvoľte napríklad čerstvé alebo nakladané ovocie alebo vegánske a raw tortičky, po ktorých sa len zapráši.

A ak si budúci svokor či strýko predsa len nedokážu predstaviť hostinu bez tradičného guláša alebo rezňov, snažte sa ich chuťové bunky uspokojiť a tieto pokrmy do menu, samozrejme vo vegánskom variante, zaraďte. Obe strany tak budú spokojné a plné žalúdky prispejú k pohodovej atmosfére slávnostného dňa.

vegánske menu

Zdroj: Shutterstock®

Informovanosť na prvom mieste

Pre zarytých mäsožravcov bude vegánske pohostenie úplne novým zážitkom. Snažte sa im ho preto čo najviac spríjemniť a nenásilne rastlinnú stravu nezasväteným svadobčanom predstavte. Vedľa mís a tácok s pokrmami preto pripravte lístočky s tým, aké ingrediencie obsahuje dané jedlo.

Myslite na to, že hostia prišli na svadbu hlavne kvôli vám a pohostenie je až na ďalšom mieste. Na čisto rastlinný pôvod pokrmov preto neupozorňujte za každú cenu. Uvidíte, že veľa konzervatívnych hostí bude príjemne prekvapených nezvyčajnými chuťami a možno vás ešte požiadajú o recept.

Neprehliadni: Recepty na letné koktaily: Ktoré sú na svadbu ideálne?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Erika Semanová 20.02.20 16:58

ES
karma
-1.00

Skvelý článok.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní