Priebeh svadobného dňa: Teraz už určite na nič nezabudneš!

Priebeh svadobného dňa: Teraz už určite na nič nezabudneš!
  • 23.06.2019
  • Mika Polohová a Zuzana Kmecová

Cítite to? Ako sa pod vami chodník mení na oblaky. Vzrušenie cítite v celom tele a občas si musíte pripomínať, že sa to naozaj deje. Svadba. Až kým nás smrť nerozdelí, romantika. Spomínate si na prvé dni, prvé rande, prvé bozky, prvé všetko. A potom vás prepadne aj tá praktická stránka. Priebeh svadobného dňa, časový harmonogram, posledné zoznamy, posledné drobnosti.

Vytvorili sme pre vás zoznam, ktorý vás prevedie svadobnými prípravami. Naschvál ale neudávame časy. Tie si doplňte podľa toho, kedy vám začína obrad, no a tiež podľa toho, koľko času potrebujete na presuny.

Vstávanie a raňajky

Doprajte si aspoň 7 hodín nerušeného spánku. Ten sa postará o to, aby si vaša pleť oddýchla. Nezabudnite na dobrý hydratačný krém a dostatočne vyvetranú miestnosť. Doprajte si tiež pokojné raňajky. Bez ponáhľania a komplikovaných príprav.

Odporúčame: Svadobné šperky pre nevestu: Ako si vybrať tie pravé?

Priebeh svadobného dňa

Zdroj: pinterest.com

Kúpeľňa

Odolajte peelingom, pleť si ošetrite len jemne. Postarajte sa o svoje vlasy a vopred sa opýtajte kaderníčky, či si ich ráno máte umyť. Obyčajne v tomto čase prichádza fotograf a prípadne aj kameraman, ktorý sa stane vaším tieňom a bude zaznamenávať celý tento dôležitý deň.

Odchod alebo príchod

Po ranných rituáloch je načase make-up a vizáž. Nasledovať bude teda odchod ku kaderníčke, kozmetičke. Jednoducho povedané – skrášľovanie.

Obliekanie

Potom, ako budete skrášlená podľa svojich predstáv, čakajú na vás svadobné šaty. Nezabudnite dodržať pitný režim a kde-tu si niečo zobnite (ideálne predtým, ako vhupnete do svadobných šiat). Ak máte obrad neskoro a nečaká vás nič špeciálne, oddýchnite si.

Priebeh svadobného dňa

Zdroj: pinterest.com

Odobierka a spoločné fotenie

Samozrejme, len v prípade, že ju máte. Po odobierke už väčšinou nasleduje len fotenie a odchod do kostola, resp. na miesto obradu. Ak chcete, aby vás ženích videl až na obrade, tieto kroky asi vynecháte. Znamená to ale tiež, že nemusíte vstávať tak skoro a nemusíte sa tiež ponáhľať s presunmi.

Priebeh svadobného dňa

Zdroj: pinterest.com

Odchod na sobáš

Nezabudnite si kyticu, doklady a všetko potrebné. Skontrolujte si šaty, účes, make-up. Nezabudnite ani na to, že na sobáš sa nemôžete teleportovať a vyrazte včas. Nie príliš, ale tak, aby ste prišli načas a mali ešte čas na posledné úpravy vlečky, kým vykročíte uličkou.

Priebeh svadobného dňa

Zdroj: pinterest.com

Gratulácie a presun na hostinu

Ak máte 100+ hostí, gratulácie budú trvať približne hodinu. Ešte zopár spoločných fotografií a znovu presun. Ak zrátate čas obradu, gratulácií, „motkania“ sa okolo obradu a presun, vyjde vám čas, kedy sa približne dostanete na miesto hostiny.

Zaujme ťa: Ľalia vo svadobnej výzdobe: Krásna, ale aj veľmi voňavá

Priebeh svadobného dňa

Zdroj: pinterest.com

Oficiálna časť

Po príchode na miesto nasleduje uvítanie, usadenie hostí, príhovory a servírovanie predjedla. Niektoré nevesty si na toto miesto dávajú prvý tanec. No tancovať pomedzi servírovanie polievky sa nám veľmi nepáči. Odporúčame teda zvládnuť celú oficiálnu časť (večeru, resp. slávnostný obed) a tancovať až po nej.

Priebeh svadobného dňa

Zdroj: pinterest.com

Prvý tanec

Pán a pani. Vy dvaja, manželia. Romantika ako vyšitá. Konečne si môžete užiť fakt, že ste naozaj svoji. Tento moment patrí iba vám.

Neprehliadni: Kráľovská modrá: Bude kraľovať aj vo vašej svadobnej výzdobe?

Priebeh svadobného dňa

Zdroj: pinterest.com

Krájanie svadobnej torty

Po prvom tanci začína voľná zábava. Niekedy chvíľku trvá, kým sa hostia zahrejú, takže si nerobte hlavu, ak nebude tanečný parket plný hneď od prvého momentu. Krájanie svadobnej torty môžete do programu vložiť na dve miesta. Tesne pred polnočným program čepčenia, klobúkového tanca (ak ho máte) alebo po oficiálnej časti. Vtedy sa krája torta „ku káve“.

Priebeh svadobného dňa

Zdroj: pinterest.com

Voľná zábava

Do tejto časti môžete vložiť rôzne zábavné aktivity. Svadobnú tombolu, hádzanie kytice, podväzku a nezabudnite tiež hostí nasmerovať na fotokútik.

Polnočné čepčenie

O polnoci sa podľa ľudových tradícií môžete stať vydatou ženou. Samozrejme, len v prípade, ak o tieto tradície máte záujem. Namiesto tradičnej zábavy si môžete objednať ohňostroj alebo si krájanie torty či hádzanie kytice odložiť až na tento čas.

Priebeh svadobného dňa

Zdroj: pinterest.com

Nezabudnite informovať personál o čase, kedy budete potrebovať darčeky k redovému tancu a po ňom by vám mali pripraviť výslužky pre svadobných hostí. Po polnoci začnú odchádzať prví z nich, preto je dôležité, aby ste ich mali po ruke.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní