Rumový a cigarový bar: Dotyk luxusu aj na tvojej svadbe

Rumový a cigarový bar: Dotyk luxusu aj na tvojej svadbe
  • 13.04.2019
  • Mika Polohová a Zuzana Kmecová

Vôňa cigár je omamná a keď sa kombinuje s kvalitným alkoholom, prináša fantastický zážitok hlavne mužskej časti svadobných hostí. Rumový a cigarový bar je miestom, kde si najmä muži oddýchnu od svadobného ruchu a oslávia prechod do stavu manželského po svojom. Ak chcete viacerých svadobných hostí zoznámiť s čarovnými chuťami juhu, zvážte rumový bar ako program na svadbu.

cigar

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Cigara

Najkvalitnejšie a najznámejšie sú tie kubánske. Vyrobené z kvalitného tabaku a ponechané v cédrových krabičkách počas doby 6 –12 mesiacov, aby dozreli. Tabakové listy sa triedia, prechádzajú procesom fermentácie a čistenia. Tie najkvalitnejšie sa rolujú ručne a po kontrole sa obaľujú papierovým krúžkom s názvom značky.

Zaujme ťa: Svadobné pierko pre ženícha: Aké sú súčasné trendy?

cigar bar

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Ak chcete svojim hosťom dopriať lepšie cigary, siahnite po overených značkách. Cohiba, Montecristo, El Rey del Mundo, Romeo y Julieta či Diplomticos. Niektoré tieto značky sú na trhu viac ako 100 rokov a ponúkajú rôzne veľkosti a typy cigár.

cigar bar

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Ako správne fajčiť cigaru

Na zapaľovanie cigary sa používa cédrové drevo alebo plynový zapaľovač. Pri zapálení zápalkou alebo benzínovým zapaľovačom by ste cigaru zničili. Konček cigary stačí zapáliť máličko, aby ste nespálili krycí list. Čím pomalšie bude cigara horieť, tým lepšiu chuť bude mať.

Dym sa, samozrejme, nevdychuje do pľúc a popol z cigary sa neodklepáva. Je to preto, aby cigara ostala „chladná“, vtedy vraj chutí najlepšie. Posledná tretina cigary sa nefajčí. Slúži ako filter a necháva sa v popolníku dohorieť.

cigarový Bar

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Umiestnenie baru

Myslite na to, že vo väčšine interiérov bude fajčenie zakázané, aj keď ide len o bafkanie kvalitnej cigary. Určite nechcete, aby sa vám počas recepcie spustili požiarne hlásiče. Je preto lepšie vybrať priestor terasy alebo využiť vetraný salónik. Mnoho hotelov disponuje fajčiarskym salónom, no presvedčte sa, že nie je príliš „prefajčený“. Cigary sa najlepšie vychutnávajú na otvorenom priestranstve.

rum bar

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Prezentácia alkoholu

Hostia ocenia, keď sa pred popíjaním kvalitného rumu alebo whisky budú môcť niečo o tomto alkohole dozvedieť. Pozvať si teda môžete odborníka, ktorý v rámci svadobného programu priblíži vašim hosťom históriu rumu alebo cigár.

rumovy bar

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Obyčajne robia prezentácie rôznych typov alkoholu špecializované firmy alebo cateringové spoločnosti. Tie by mali zabezpečiť aj kvalitný inventár, popolníky, poháre, karafy aj nádoby na ľad, ak sú potrebné.

Neprehliadni: Ako požiadať muža o ruku? Čo dať do krabičky namiesto prsteňa?

sulanie cigár

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Okrem cigár a rumu môžete mať na svadbe prezentáciu miestnych vín a syrov, whisky, ale aj exotického ovocia či čokolády. O čokoľvek, čo vás baví, sa tak podelíte so svojimi hosťami.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Kristína Sekeráková 08.04.21 11:09

KS
karma
133.00

Tak to by už bol poriadny luxus :-D

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní