Nevesty, nezúfajte! Spoznajte 7 tipov, ako ušetriť pri plánovaní svadby!

Nevesty, nezúfajte! Spoznajte 7 tipov, ako ušetriť pri plánovaní svadby!
  • 18.03.2020
  • Michaela Kožáková

Každá nevesta sníva o výnimočnej svadbe, na ktorú bude spomínať nie len ona, ale i všetci zúčastnení ešte niekoľko rokov. Povedzme si pravdu, svadby nie sú v dnešnej dobe lacnou záležitosťou. Všetko, čo má prívlastok „svadobné" je vždy s poriadnou prirážkou. A je naozaj umením mať svadbu podľa svojich predstáv a pri tom na ňu neminúť celoročné úspory.

Svadba je jedna z vecí, na ktorej by sa nemalo šetriť. Veď človek sa berie raz za život, aspoň teda vo viacerých prípadoch. Mnohé z nás však upustia od vysnívanej svadby a uspokoja s niečím, čo zapadá do ich rozpočtu. Vzdáme sa najlepšej cukrárky v meste, zvolíme jednoduchšiu výzdobu alebo so slzami v očiach odmietneme čarovný kaštieľ s obradom v záhrade. Strávime hodiny a dni nad plánovaním, premýšľame či naozaj chceme čokoládovú fontánu alebo ľudový súbor pri začepčovaní.

Nevesta a rozpočet

Ak ste „nevesta s rozpočtom" určite si stále kladiete otázku: ako môžem mať úžasnú svadbu hodnú Pinterestu, keď mám obmedzený rozpočet? No, musíme vás ubezpečiť, že nie ste jediné, ktoré sa toto samých seba neustále pýtajú.

Poznáte ten pocit. Všetky máme očakávania, predstavy, presnú víziu svojej nádhernej svadby a vieme, ako má tá vaša vyzerať a aký má byť výsledok. Ale jednoducho však nemôžeme prísť na to, ako to celé zaplatiť.

Milé nevesty, nezúfajte. Prinášame vám niekoľko tipov a trikov, ako ušetriť na vašej svadbe, tak aby bola presne taká, akú ste si vysnívali. Neveríte? Čítajte ďalej.

Pozri aj: Na čo sa zabúda pri plánovaní svadby? Na toto si daj určite pozor!

- Ako ušetriť na svadbe
1 z 7

Zredukujte počet svadobčanov

Áno, na svadbe chceme mať rodinu, kamarátov z detstva, spolužiakov zo základnej, kolegov z marketingového oddelenia, strýkov a sesternice. Ale, keď sa suma za jedlo vyšplhá do vysokých súm, potom si uvedomíme, že vlastne s Marikou zo štvrtej A sa už nebavíme nejaký ten rok. Vezmite si pero a papier. Spíšte si zoznam najbližších ľudí a tých, bez ktorých si svadbu neviete predstaviť. Známych, s ktorými ste sa nerozprávali nejakú tu dobu, dlho o nich nepočuli, tých pozývať naozaj nemusíte. Riešením je i na svoju svadbu pozvať iba dospelých. Odrazí sa to pozitívne na vašom rozpočte a svojim známym doprajete príjemný večer bez detí.

 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní