Farebné svadobné šperky podľa znamení: Čo o vás prezradia

Farebné svadobné šperky podľa znamení: Čo o vás prezradia
  • 17.07.2019
  • Mika Polohová a Zuzana Kmecová

Farby šperkov môžu ovplyvňovať našu náladu aj zdravie. Spájajú sa s nimi naše hviezdne znamenia. Vyberáme si ich podľa nášho vkusu a, samozrejme, aj podľa toho, čo máme oblečené. Niektoré šperky sa dedia, majú špeciálny sentimentálny význam a iné sú len jednoducho kúsky, ktoré sme si obľúbili. Farebné svadobné šperky sú menej časté, keďže väčšina neviest má biele svadobné šaty, no stále sú tu ešte popolnočné šaty a šaty, ktoré si obliekate na druhý deň.

Červené, ružové a bordové šperky

Patria medzi najvzácnejšie a ukrýva sa v nich sila vášne a ohňa. Sú nimi rubín, ktorý sa hodí najmä k znameniu Barana a ďalej ešte granát, turmalín, ktoré sa hodia k Blížencom a alexandrit. Červená farba symbolizuje odvahu, vitalitu a energiu. Ak si teda vyberiete šperky, kvety či šaty v tejto farbe, určite vydržíte tancovať až do rána.

Odporúčame: Strieborno-sivá svadobná kombinácia: Elegancia v jednom tóne

svadobné šperky v červenej farbe

Zdroj: pinterest.com

Zelené a olivové drahokamy

Býk je znamenie zeme, vládne mu Venuša a ak ste sa narodili v tomto znamení, určite sa vám stále akosi viac páčili smaragdy. V zelenej farbe sa vyskytujú aj iné drahokamy. Napríklad olivín, ten obľubujú Panny, turmalín, granát a opál, ktorý sa hodí aj k znameniu Váh. Zelená je farbou prírody, plodnosti a hojnosti. Priťahuje bohatstvo, čo sa vždy zíde, tiež podporuje myslenie (to tiež nie je na škodu).

svadobné šperky v zelenej farbe

Zdroj: pinterest.com

Modré kamene

Ak ste sa narodili v znamení Vodnára, vaším rodným kameňom je aj akvamarín. Jeho farba je neopakovateľná. Strelcom zase patrí tyrkys a topás, ktorý je rodným kameňom Škorpiónov. Modrá je farbou mieru, mladosti a pravdy. Dodáva pokoj a pomáha pri komunikácii. Modrá sa teda bude hodiť celkom isto. Najmä pri vyjednávaní s dodávateľmi. Medzi modré drahokamy patria aj zafír, opál, tyrkys či mesačný kameň.

svadobné šperky v modrej farbe

Zdroj: pinterest.com

Ružové drahokamy

Váhy sú znamením vzduchu a ich rodné kamene sú opál a zafír, ktorý sa vyskytuje aj v ružovej farbe. Krásne sú aj ružové perly, ktoré sú rodnými „kameňmi“ Raka. Rubín zase ocenia Levice. Jemná ružová symbolizuje lásku a krásu. Dodáva pocit sebaúcty a uznania vlastných úspechov. V ružovej s ešte vyskytujú aj diamanty, morganit a ružový quartz.

svadobné šperky v ružovej farbe

Zdroj: pinterest.com

Fialové drahokamy

Táto farba sa nám dostáva do svadobných príprav stále častejšie. Nie je cukríková ako ružová, nie je príliš tmavá, neurazí a je ľahko dostupná. Najkrajším drahokamom v tejto farbe je jednoznačne ametyst. Je rodným kameňom znamenia Ryby a navodzuje pocit mieru a pokoja.

svadobné šperky vo fialovej farbe

Zdroj: pinterest.com

Čierne šperky

Čiernych drahokamov je tiež niekoľko druhov. Ónyx je rodným kameňom Kozorožcov a patrí im tiež gagát. Čierna nie je vyslovene optimistická farba a málokedy si ju spájame so svadbou. No symbolizuje tiež stabilitu a spojenie so zemou. Vzbudzuje pocit rešpektu a nedostupnosti. Do šperkov si ju však viac doprajú muži ako ženy. Aj keď čierny diamant vyzerá úchvatne.

Neprehliadni: Frézia vo svadobnej výzdobe: Čím si ťa tieto kvety získajú?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Iveta Moravčíková 24.07.19 21:42

IM
karma
100.00

čo sa týka mna a kamienko sedí to

  • 0
Odpovedať

Frederika Kinkorová 28.07.19 13:22

FK
karma
-1.00

som byk,zelena je krasna ale neviem si ju predstavit na mne ako na cloveku. priklanam sa k bledoruzovej,ale ktovie,mozno by ma zelena prekvapila :)

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 07.04.21 09:57

KS
karma
133.00

Tak podľa to je mojim šperkom čierny ónyx, ten sa mi síce páči, ale svadbu ladenú do čierna si neviem predstaviť :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní