Najčastejšie svadobné hádky: Kamene úrazu, na ktoré sa priprav!

Najčastejšie svadobné hádky: Kamene úrazu, na ktoré sa priprav!

    • Zdieľaj:
  • 1

Plánovanie svadby môže byť krásne, no akokoľvek sa snažíte, aby to tak nebolo, ide o neskutočne náročný a stresujúci proces. Ak ste vzali plánovanie svadby do vlastných rúk, počítajte s tým, že nie všetko prebehne hladko a na kľukatej ceste narazíte aj na pár výmoľov. Najčastejšie svadobné hádky sa predsa neoznačujú za najčastejšie len tak náhodou… Označujú sa tak najmä preto, že pri každom plánovaní svadby dôjde skôr či neskôr na ich riešenie. Vy však na katastrofu čakať nemusíte! Poradíme vám, ako sa na typickú svadobnú drámu pripraviť čo možno najlepšie.

Rodinné rozdiely

Vy a váš budúci celoživotný partner sa samozrejme nekonečne milujete a vaše rodiny sa z toho zrejme tešia. Spájate však dve úplne odlišné rodiny, ktoré majú svoje návyky, tradície a zvyky, dokonca môžu byť inej národnosti či vierovyznania. Garantujeme vám, že pri dvoch úplne rozličných rodinách k určitým roztržkám príde. Najprv to bude spor o typ obradu, potom o miesto hostiny a napokon sa pohádate aj o jedlo, ktoré na svadbe budete ponúkať.

Ako to riešiť? Pripravte sa byť diplomatmi v každej situácii a snažte sa vyhovieť ako jednej, tak druhej strane. Samozrejme všetko s mierou, ide o váš veľký deň, nie ich!

Inšpiruj sa: Vieš, aké sú povinnosti družičky? Pozri, na čo všetko sa pripraviť!

na aké svadobné hádky sa pripraviť

Zdroj: Shutterstock®

Kto platí, má za tri

Na Slovensku býva zvykom, že rodičia oboch snúbencov pomáhajú pri plánovaní svadby aj finančne. Ak však rodičia platia, zväčša platí pravidlo, že sa aj do plánovania angažujú viac, ako tí rodičia, ktorí neprispeli nič. Niekedy toto zasahovanie do plánovania môže prekračovať všetky medze a môže dôjsť k neželaným hádkam, čo nikto pred svadbou predsa nepotrebuje.

Ako to riešiť? Stanovte si pravidlá vopred. Buďte rodičom za finančnú pomoc vďační, no vysvetlite im, že by ste chceli prežiť svoj veľký deň podľa vašich predstáv, pričom sa budete snažiť zakomponovať aj tie ich. V najhoršom prípade si pripravte finančnú zásobu, aby ste sa od nátlaku od rodičov oslobodili úplne.

ako vybrať koláče na svadbu

Zdroj: Shutterstock®

Ach, tie koláče

Nevieme, čo je na tých koláčoch také zvláštne, no na slovenských svadbách sa im prikladá priveľká dôležitosť. Opýtajte sa párov okolo vás, ktoré sú už po svadbe, či aj u nich prebehla hádka o koláče. Predstavy sa totiž líšia. Zatiaľ čo vy a partner žijete v modernej dobe a nemyslíte si, že výslužky sú nutné, vaši rodičia, prípadne starí rodičia, si myslia opak. Čo povedia susedia, čo povedia na fare, ohovoria nás po celom meste a podobne, to sú argumenty, na ktoré sa pripravte. Poučenie? Koláčov musí byť dosť a výslužky musia byť dosť veľké a rozdávajú sa aj po susedoch, ktorí na svadbe nebudú.

Ako to riešiť? V tomto sa zrejme s rodičmi nezhodnete v prípade, ak máte na koláče, tortu a výslužky iný názor. Najlepšou obranou je útok, jednoducho dajte koláče na starosť mamičkám. Získate tým dve veci. Máte pokoj od ďalšej svadobnej nutnosti a tiež od mamičiek, prípadne babičiek „stíhačiek”.

časté svadobné hádky

Zdroj: Shutterstock®

Alkohol, metla ľudstva

Veľmi často sa pri samotnom plánovaní svadby dostanete k roztržke pri plánovaní baru. Aký bar zvoliť, koľko alkoholu povoliť, kedy bar zavrieť a podobne. Tu sa celkom určite s rodičmi a možno ani vy dvaja nezhodnete. Jeden chce, aby sa hostia bavili až do rána bieleho, druhý myslí aj na to, čo sa stane, keď účet na bare vyskočí do neba alebo sa jeden z hostí opije tak, že zničí celú hostinu. Alkoholová dráma príde skôr či neskôr a vy sa na ňu dobre pripravte.

Ako to riešiť? Opäť stavte na diplomaciu. Skúste sa dohodnúť najprv s partnerom a rodičov presvedčiť o správnosti vášho rozhodnutia. Ak pri bare nastane roztržka alebo sa vám bude zdať, že alkoholu sa vypilo príliš, bar jednoducho uzavrite. Na niektorých svadbách si hostia platia alkohol už od polnoci, inde od skorých ranných hodín. Zásadou je stanoviť si aspoň dva rozpočty a upozorniť čašníkov, aby vás o ich prekročení informovali.

Vyskúšaj: Rada nad zlato: Nauč sa, ako skladovať cesnak tak, aby vydržal! ​


    • Zdieľaj:
  • 1
Návrat hore
Autor článku

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Kristína Sekeráková 05.04.21 15:30

KS
karma
133.00

Nedá sa vyhovieť vo všetkom každému, takže najlepšie je si to urobiť po svojom :-)

  • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní