Starostlivosť o suché vlasy: S týmito trikmi ťa už nebudú trápiť!

Starostlivosť o suché vlasy: S týmito trikmi ťa už nebudú trápiť!
  • 21.04.2019
  • Mika Polohová a Zuzana Kmecová

Suché vlasy bez života potrebujú ochranu a starostlivosť. Je logické, že ak máte suché ruky alebo pery, natriete si ich krémom, balzamom, prírodným olejom alebo kvalitným kozmetickým maslom. Inak by to nemalo byť ani pri vlasoch. Starostlivosť o suché vlasy je trošku náročnejšia, no výsledky stoja za to.

Pozrime sa pravde do očí

Používanie farieb z drogérie, odfarbovanie, žehlenie či fénovanie. Ak pravidelne páchate tieto hriechy, vaše vlasy o tom vedia, trpia a vysúšajú sa. Najmä po zime, kedy si častejšie doprajete horúcu vaňu, sprchu, wellness a fénujete intenzívnejšie, možno niekedy aj každý deň, vlasy strácajú vlahu, pružnosť a lesk.

Problematické je aj vypadávanie vlasov na jeseň, ktoré prichádza ako prirodzená fáza rastového cyklu vlasov. Po lete, kedy vlasy pevne držia v korienkoch, nastupuje anagénna fáza, kedy hromadne vypadávajú.

balzamy na vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Maska na vlasy

My vieme, že sa vám do toho veľmi nechce. Nie je to chvíľková záležitosť, vlasy treba oplachovať a najmä čakať, kým maska pôsobí. Ako budúca nevesta si ale občas zaslúžite odmenu. Na nový strih, ktorý vás zbaví mŕtvych a rozštiepených končekov a profesionálnu masku, si zájdite ku svojej kaderníčke. Postará sa o to, aby vaše vlasy ožili a prehovorí vám do duše, aby ste sa o ne začali lepšie starať.

Pozri tiež: Svadba v bohémskom štýle: Objav eleganciu minulého storočia

maska na vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Vlasové balzamy

Ako sme už spomínali, starostlivosť o vlasy je veľmi podobná tej o pokožku. Podľa toho, akú suchú pokožku máte, používate rôzne prípravky. Rovnako si aj pri vlasoch vyberáte intenzitu prípravku a tiež čas jeho pôsobenia. Vlasové mlieka, séra, balzamy, krémové „uľahčovače rozčesávania“ nechajte pôsobiť podľa stupňa poškodenia vlasov. 

vlasové oleje

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com    

Všetky sú svojím spôsobom zaťažujúce. Ale tak to má byť, chceme predsa, aby naše vlasy vyzerali krásne. Prípravky nikdy neaplikujte ku korienkom. Tam patrí kvalitný čistiaci šampón. Začínajte vždy od končekov a podľa potreby postupujte vyššie. Na bežný deň prípravkami neplytvajte. Radšej ich používajte pravidelne a trpezlivo čakajte na výsledky. Celkom iste sa prejavia.

suché vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com  

Vlasové oleje

Používali ich naše mamy, staré mamy a hrebeňom si ho začesávali do vlasov aj naši starí otcovia. Reč je o vlasových olejoch. Suché vlasy sa oleju potešia a ich účinok je prakticky okamžitý. Pracovať s nimi ale treba opatrne. Začnite s jednou kvapkou (naozaj len jednou), olej si rozotrite medzi prstami a aplikujte ho na končeky vlasov. Prstami potom prechádzajte od končekov vyššie, no nie ďalej ako do polovice dĺžky vlasov.

olej na vlasy

Zdroj: Shutterstock®

Olej pôsobí okamžite, pretože dodá vlasom lesk. Po nejakom čase zistíte, koľko kvapiek oleja vaše vlasy potrebujú a koľko je už pre nich priveľa. Testujte teda len vtedy, keď nemusíte hneď medzi ľudí. Premastené vlasy by znamenali ďalšie umývanie. A naopak, ak máte dostatok času a nikam sa neponáhľate, doprajte vlasom poriadnu olejovú kúru. Tá ich síce zaťaží a premastí, no po nej si vlasy umyjete bežným spôsobom a uvidíte, o čo krajšie budú.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Jana Komadová 14.08.19 13:05

karma
100.00

Rada som si prečítala

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 06.04.21 18:42

KS
karma
133.00

Zaujímavé tipy :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní