Svadobné koláče, sladký stôl alebo candy bar? Čo si vybrať?

Svadobné koláče, sladký stôl alebo candy bar? Čo si vybrať?
  • 05.03.2019
  • Mika Polohová a Zuzana Kmecová

Tradičné koláče alebo svetové špeciality

Súčasné svadobné trendy smerujú skôr k tým svetovým. Populárne sú makarónky, makrónky či mníšske pupky. Drobné a krehké mandľové pusinky s plnkami od výmyslu sveta. Stále častejšie sa stretávame s praktickými variantmi dezertov tiramisu či talianskeho pudingového dezertu panna cotta v plastových alebo sklenených pohárikoch. Svojej cukrárky sa tiež opýtajte na mini koláčiky. Mini cupcakes, mini tortičky (zmenšeniny vašej svadobnej torty), mini tartletky a tiež jednohubkové cake-pops, ktoré vyzerajú ako koláčové okrúhle lízanky.  

Sladký stôl alebo candy bar môžete vytvoriť zo svojich obľúbených dezertov. Veď aká by to bola svadba bez laskoniek, punčového rezu či veterníka? Cukrárka vám do neho rada zaradí aj koláčiky, ktoré vám napiekla babka. Hoc by to boli tradičné makové záviny či ťahaná štrúdľa plnená tými najlepšími višňami.

Pozri aj: Poradíme ti: Ako objednať svadobné oznámenie?

nahá torta candybar

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Svadobná torta, koruna sladkého stola

Svadobná torta môže byť srdcom candy baru (sladkého stola), ale len v prípade, že ju plánujete krájať ako dezert po hlavnom chode. Pokiaľ si krájanie torty chcete nechať ako program na večer, nechajte si ju zachladiť. Dlhší pobyt pri izbovej teplote by spôsobil veľmi ťažké a hlavne nepekné krájanie. Viacposchodovú tortu potom ľahko nahradíte etažérom, ktorý bude mať viac poschodí.

svadobná torta greenery

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

svadobný candy bar

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Všetko pekne zladené

Ak nevyužívate svadobnú agentúru, nezabudnite cukrárke povedať, akú farebnú kombináciu budete na svadbe mať. Mohlo by sa ľahko stať, že sa vám potom v jednej miestnosti zrazia dva štýly. Kvetinárku môžete tiež požiadať o kvietky navyše, ktoré potom rozmiestnite na tortu alebo ako extra výzdobu ku sladkému stolu. Ako pri všetkom je teda dôležité komunikovať, aby vaša čerešnička na torte ladila so zvyškom výzdoby.

svadobné cukrovinky

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

- Anketa

AKÉ ZÁKUSKY PLÁNUJETE MAŤ NA SVOJEJ SVADBE?

Odpovedalo 52 ľudí  

Niet nad tradičné zákusky od babičky
46%
Som moderná nevesta preto vyhrávajú moderné zákusky
33%
Z každého rožka troška
21%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Mária Maxianová 20.07.19 19:01

MM
karma
100.00

u mňa vyhráva tradícia, teda klasika, torty jednoduché, ozdobené živými kvetmi, nepreplácané

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní