Svadobná tiara a korunka: K čomu sa hodia a sú vôbec ešte IN?

Svadobná tiara a korunka: K čomu sa hodia a sú vôbec ešte IN?

S tiarou na hlave sa vydáva každá grófka a vojvodkyňa. Mala ju v deň svadby aj princezná Diana či Kate Middleton. Pokiaľ prehľadáte staré fotky, zistíte, že vaše mamičky, babičky a iné príbuzné im pred pár generáciami holdovali rovnako, ak mali trochu honosnejšiu svadbu. Korunky ku svadbám odjakživa patria, sú nadčasové a môžu byť aj veľmi moderné. Ale nesmiete sa nechať príliš uniesť. Je svadobná tiara a korunka ešte IN? Prečítajte si v nasledujúcich riadkoch.

Korunka na svadbu

Pokiaľ si túžite vziať na svadbu korunku, nemusíte váhať. Tiár a koruniek v dnešnej dobe zoženiete nespočetné množstvo. Od jednoduchých strieborných čeleniek posiatych kamienkami cez kvetinové a geometrické motívy až po korunky inšpirované historickými originálmi alebo extravagantné kúsky. Hoci väčšina modelov vsádza na striebro v kombinácii s priezračnými alebo bielymi kamienkami či kvetmi, zoženiete aj farebné variácie, ktoré však môžu byť veľmi výrazné. Ak plánujete biele šaty, zvážte, či takéto experimenty s farbou správne oživia alebo naopak pokazia celkový dojem.

Prečítaj si: Svadobná nočná košieľka: Buď očarujúca aj počas svadobnej noci!

svadobná tiara

Zdroj: Shutterstock®

Vyberajte podľa svadobných šiat

Tak ako všetky doplnky, aj výber tiary sa musí odvíjať od štýlu vašich šiat. Ak viete napevno, že korunku budete chcieť na hlave, snažte sa vybrať čo najjednoduchšie šaty, aby sa ich zdobenie nebilo s diadémom. Nevesty, ktoré si zvolili prosté šaty, napríklad antického strihu alebo korzetové s rovnou sukňou, budia s korunkou krehký nevinný dojem. S bohatými šatami a masívnym diadémom konečný dojem pôsobí skôr ako štýl ruskej vojvodkyne. Ak to nie je vaším zámerom, radšej buďte čo najmiernejšie. Nežeňte korunku príliš do výšky, ani sa nesnažte dávať na obdiv, koľko desiatok kamienkov, kvietkov, perál, vetvičiek, hrotov a ďalších dekorácií sa na korunku zmestí. Kúzlo bohyne nie je v tom dať si na seba celú šperkovnicu, práve naopak.

Účes a závoj sa neoplatí podceňovať

Poraďte sa s kaderníčkou, ako skĺbiť vaše plány s vlasmi a korunkou. Nesedí totiž do každého účesu. A aby vám na hlave prežila celý deň, bude ju potrebné dobre upevniť, čo by mala robiť práve kaderníčka na konci príprav, nie vy po ceste na obrad. Mohli by ste si upravené kadere nenávratne deformovať a za také sklamanie to nestojí. Nemusíte mať nutne drdol, tiara sa hodí aj ku kučerám, vlasom sčesaným na stranu, alebo k jednoduchému zopnutiu. Niektoré tiary majú korálky splývajúce do tváre a pôsobia najlepšie s voľnými vlasmi.

Dôležité je zamyslieť sa aj nad závojom, pretože upevnený za korunkou môže podčiarknuť čistotu a eleganciu, aká z vás bude vyžarovať. Ak si nie ste isté, či po ňom túžite a ako celý styling vymyslieť, poraďte sa vopred s kaderníčkou a dohodnite sa na skúške v dostatočnom predstihu.

svadobná korunka

Zdroj: Shutterstock®

Nezabudnite na vhodné doplnky

Korunka na seba púta veľa pozornosti, pretože podobne veľký blýskavý šperk len ťažko dáte na seba. Preto majte na pamäti, že platí to, čo pri šatách – nepreháňajte. Môžete si zaobstarať celú sadu šperkov v kolekcii s diadémom, aby ste starosti s ostatnými šperkami mohli hodiť za hlavu. Toto riešenie však nie je pre každého, pretože veľa neviest si túži vziať šperky iné (náušnice od mamičky, prvú retiazku od budúceho manžela a podobne). Voľte preto jemnejší náhrdelník alebo ho úplne vynechajte a stavte na náušnice. Náramky sú opticky predsa len v inej úrovni než hlava, preto sa s korunkou toľko nebijú.

Odporúčame: Svadobné podväzky: Neviditeľný detail, bez ktorého sa nezaobídeš!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Jana Komadová 15.02.20 20:25

karma
100.00

Skvelá inšpirácia

  • 0
Odpovedať

Erika Semanová 17.02.20 12:44

ES
karma
-1.00

Praktický a inšpiratívny článok.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní