Čokoládová svadobná torta: Čím dokáže ohúriť úplne každého?

Čokoládová svadobná torta: Čím dokáže ohúriť úplne každého?
  • 07.08.2019
  • Mika Polohová a Zuzana Kmecová

Je čokoláda zelenina?

Dobrá čokoláda sa vyrába z kakaa, kakao je produktom kakaových bôbov a bôb patrí medzi zeleninu. Preto je vlastne čokoláda zdravá a netreba ňou šetriť. Samozrejme, toto tvrdenie treba brať s rezervou. V každom prípade, čokoláda má podľa vedcov viac antioxidantov než ovocie.

Zaujme ťa: Recepty na letné koktaily: Ktoré sú na svadbu ideálne?

svadobná torta

Zdroj: pinterest.com

Vedci porovnávali horkú čokoládu s kakaom a horkú čokoládu s ovocnými šťavami. Najväčšie množstvo antioxidantov ako ovocie mala horká čokoláda a kakao. Horká čokoláda, ktorá prechádza procesom alkalizácie (je to proces, ktorý vylepšuje arómu a farbu kakaa) o antioxidanty prichádza. Podľa autorov štúdie môžeme kakaové bôby považovať z hľadiska obsahu antioxidantov za akési „super-ovocie“.

inšpirácia na svadobnú tortu

Zdroj: pinterest.com

Ovocie, veľa ovocia

Čokoládová torta bude vyzerať fantasticky pokrytá čerstvým ovocím. Ak je svadba mimo sezóny, netrvajte na „živom“ ovocím. Radšej si nechajte vytvoriť jedlé ovocie z marcipánu alebo z cukru.

Problém s nesezónnym ovocím je ten, že aj keď ho zoženiete v správnej farbe a veľkosti, nebude chutiť dobre. Jahody, brusnice, maliny, černice aj čučoriedky majú jednoducho svoju dobu zrenia, svoju sezónu. A aj keď vieme vyčarovať jahody v decembri, ich chuť nepripomína neskorú jar, ale skôr zemiakovú brigádu.

svadobná torta s ovocím

Zdroj: pinterest.com

svadobná torta so sukulentmi

Zdroj: pinterest.com

Kvety

Živé kvety sú vždy krásnou ozdobou každej torty. Obyčajne sa ladia s výzdobou priestoru, takže torta potom krásne zapadne medzi ostatnú dekoráciu. Ak chcete, aby bola vaša torta jedlá „kompletne“ (teda okrem tácky), môžete si na ňu nechať vytvoriť jedlé kvety.

svadobná torta s kvetmi

Zdroj: pinterest.com

Podobne ako ovocie alebo iná dekorácia, tak sa aj jedlé kvety vyrábajú z cukru, poťahovej hmoty alebo z marcipánu. Moderné cukrárky vyrábajú kvety na želanie nevesty a vyzerajú veľmi realisticky. Často ich hostia považujú za živé a až pri dotyku s vidličkou pochopia, že kvietky môžu pokojne zjesť.

hnedá svadobná torta

Zdroj: pinterest.com

Efekty a vzory

Čokoláda je rovnako flexibilná ako hocijaká iná vonkajšia dekorácia. Šikovná cukrárka z nej dokáže vyrobiť doslova zázračné tvary. Nás extra oslovil efekt dreva. Je romantický a nebude sa páčiť len drevorubačom.

svadobná torta - inšpirácia

Zdroj: pinterest.com

Čokoládová torta môže byť aj z bielej čokolády, no kvalitná čokoláda má vysoký obsah kakaa a vonia po detskej radosti. Prečo by ste si ju teda nemohli dopriať aj svojej svadbe? Len si dajte pozor na biele svadobné šaty. ;)


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Alexandra Semanová 10.08.19 19:03

AS
karma
-1.00

Čokoládová svadobná torta je TOP.

  • 1
Odpovedať

Mária Chromíková 11.08.19 16:50

MC
karma
109.00

Krásne torty ,zlaté ručičky ,čo ich vytvorili a vymysleli.

  • 0
Odpovedať

Marika Michálková 11.08.19 17:26

MM
karma
107.00

Tie sú nádherné . Krásne, chutné...

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 11.08.19 21:54

karma
100.00

Wau nádherné

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní