Svadobná výzdoba z orgovánu: Túto vôňu každý hneď spozná!

Svadobná výzdoba z orgovánu: Túto vôňu každý hneď spozná!
  • 08.08.2019
  • Mika Polohová a Zuzana Kmecová

Patrí skôr k jarným svadbám, pretože rozkvitá v čase, keď v záhradách miznú biele čerešňové kvety a zlatý dážď sa zbavuje svojich žltých kvetov. Svadobná výzdoba z orgovánu je úžasne voňavá. Ak ho milujete, dobre viete, že zopár konárikov dokáže v domácnosti vyčarovať fantastickú atmosféru a jeho vôňa naplní celý byt.

Hlavne veľa vody

Ak máte to šťastie, že vám orgován kvitne pri dome, určite viete, že ak ho dostatočne napojíte vodou, vydrží vo váze dlho. Bez vody ale uhynie za pár hodín. Orgován sa preto dá použiť len vo vázach s dostatočným množstvom čerstvej vody. Nemôžete ho vypichať do floristického materiálu. Ak sa o to pokúsite, chvíľku vám vydrží, no masívnejšie konáriky budú jednoducho smädné.

Neprehliadni: Výzdoba kostola: Skutočne biela romantika

Svadobná výzdoba z orgovánu

Zdroj: pinterest.com

Fialové kvety

Pre milovníkov fialovej je orgován ten pravý. Má takmer dokonalú farbu. Či je to už svetlofialová, alebo tmavofialová, je jednoducho fantastická. Krásne sa kombinuje a vďaka bohatosti kvetov a zeleným lístkom vyzerá svadobná výzdoba z orgovánu skutočne bohato.

Svadobná výzdoba z orgovánu

Zdroj: pinterest.com

Biele kvietky

Biely orgován je, samozrejme, najvhodnejší na svadbu. Je krásny, romantický a rovnako ako ten fialový vonia veľmi intenzívne. Biele kvietky môžete použiť samostatne aj v kombinácii s inými kvetmi. Stále ale myslite na to (a musíme to zdôrazňovať), že orgován potrebuje veľa vody.

Svadobná výzdoba z orgovánu

Zdroj: pinterest.com

Preto je používanie týchto kvietkov ako voľne „pohodenej“ dekorácie veľmi náročné. Napríklad svadobný obrad by ste museli vyzdobiť naozaj chvíľku pred jeho začatím. Rovnako aj svadobná pergola (svadobný oblúk) môže byť k dispozícii ozdobená orgovánom len na veľmi krátky čas.

Svadobná výzdoba z orgovánu

Zdroj: pinterest.com

Ak už musíte

Niektoré nevesty si iste povedali, že načo mať výzdobu z orgovánu, ak si ju nemôžete užiť. Nie je to ale úplne tak. Použiť môžete ampulky s vodou, ktoré orgován zásobia touto životodarnou tekutinou na dostatočne dlhý čas.

Svadobná výzdoba z orgovánu

Zdroj: pinterest.com

Kytica?

Radšej nie. Ak chcete mať fotografie s orgovánom, požiadajte svoju družičku alebo niekoho, kto vám bude počas fotenia asistovať, aby vám kyticu nechala vo vode a vytiahnete si ju len počas fotografovania. Zopár hodín kvietky vydržia živé, no potom veľmi rýchlo uvädnú. A také fotky určite nechcete.

Svadobná výzdoba z orgovánu

Zdroj: pinterest.com

Orgován je krásne voňavý a pre jemné a romantické nevesty sa hodí ako zmrzlina k lávovému koláčiku. Ak túžite po takejto jarno-letnej kombinácii, plánujte vopred a nenechajte si zobrať svoje sny.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

4 komentáre

Alexandra Semanová 10.08.19 19:05

AS
karma
-1.00

Krása.

  • 0
Odpovedať

Alžbeta Neuschlová 11.08.19 19:12

AN
karma
109.00

Orgován je môj najobľúbenejší kvet :)

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 11.08.19 22:22

karma
100.00

Skvelá inšpirácia

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 07.04.21 10:31

KS
karma
133.00

Krásne kvety na jarnú svadbu v štýle vintage :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní