Ako vyzdobiť kostol, aby tvoj svadobný obrad bol nezabudnuteľný?

Ako vyzdobiť kostol, aby tvoj svadobný obrad bol nezabudnuteľný?
  • 26.06.2020
  • Michaela Kožáková

Romantická svadba v kostole. To je to, po čom mnohé z nás túžia – vysloviť svoje áno pred Bohom, na posvätnom mieste. Nádherný obrad sprevádzaný kázňou a požehnaním od kňaza, s anjelskou hudbou odrážajúcou sa od vysokých stropov a krásnou piesňou od spevokolu dojme nielen vašu babičku. Nejednému z vašich svadobčanov stečie po líci malá nenápadná slza a niektorým z nich nebude stačiť ani balík vreckoviek. K tomu celému ešte jedinečné priestory chrámu, ktoré dodávajú celému obradu nezameniteľnú atmosféru.

A čo svadobná výzdoba? Niektoré kostoly si priestory vyzdobia sami s nejakou erárnou svadobnou výzdobou. Je to výhoda v tom prípade, ak máte všetkých tých príprav vyše hlavy a nechcete sa zapodievať ešte aj tým, aká farba ruží sa bude hodiť k interiéru a kde zoženiete bledo fialové stuhy. Ak však chcete (samozrejme, že chcete), aby vaša výzdoba bola výnimočná, určite fara alebo kňaz nebude namietať, ak si výzdobu zabezpečíte sami. No a je teda na vás, či ju zveríte do rúk odborníkov, ktorým predostriete svoju predstavu alebo si otvoríte webovú stránku Pinterest, zvoláte sestru, kamarátku, tetičky a spolu sa pustíte do veľkého projektu. A môžete sa nechať inšpirovať i našimi tipmi a sami prispieť k vášmu čarovnému a dokonalému svadobnému dňu. Poďme na to!

Neprehliadni: Civilný sobáš bez svadobnej hostiny: Aké svadobné šaty zvoliť?

Vstup

Zdroj: pinterest.com

Neprehliadnuteľná kvetinová výzdoba

Pri výzdobe kostola nezabudnite i na jeho vonkajšok. Privítajte vašich svadobných hostí už pri vstupe a dajte vedieť celému svetu (teda aspoň mestu), že dnes je váš veľký deň. Ozdobte dvere, bránu alebo plot kvetinovými oblúkmi, ikebanami, vetvičkami a navoďte tak príjemnú svadobnú atmosféru hneď na začiatku. Takisto okolo zábradlia môžete omotať niekoľko kvetinových dekorácií, stúh či mašlí, na dvere zavesiť vence alebo iniciály vašich mien zdobené kvetmi. Vkusne vyznejú i veľké črepníky alebo vázy. Dajte si však pozor, aby ste to neprehnali. Nechcete predsa, aby ste z kostola a jeho exteriéru spravili botanickú záhradu.

Ulička

Zdroj: pinterest.com

Usaďte sa, prosím

Kedy je nevesta najviac nervózna? Keď kráča uličkou k oltáru pred tým, ako svojmu vyvolenému povie áno. Ulička teda zohráva významnú úlohu a preto by jej mala byť venovaná patričná pozornosť. Ozdobte lavice voňavými živými kvetmi, fialkovou levanduľou, vetvičkou eukalyptu alebo rozkošnou gypsomilkou. Krásne vyznejú i lúčne kvety v pohároch s vodou. Kytičky a dekorácie môžete oživiť i stuhami. 

Ak chcete byť trochu kreatívne, zaveste na lavice alebo na operadlá stoličiek malé rámy s fotografiami vašej rodiny. Veľmi milým gestom a symbolom úcty je i „rezervovanie" miesta pre tých, ktorí už medzi vami nemôžu byť. Takisto môžete vsadiť i na tabuľky s veršíkmi o láske.

Je pravdaže na vás, akú farbu výzdoby si zvolíte. Väčšinou prevláda biela a krémová. Veľmi záleží aj na tom, v akom období svadbu máte, aké materiály sú dostupné a čo k danému obdobiu patrí. Pre jarnú a letnú svadbu môžete využiť živé poľné či lúčne kvety. Do jesennej elegantnej zakomponujte tekvice, farebné listy, šišky, žalude a počas zimnej svadby nezabudnite na svetelné reťaze i ihličie.

Pozri aj: Limetková svadobná výzdoba: Rozžiari každú svadobnú hostinu

Výzdoba

Zdroj: pinterest.com

Ostaňme ešte pri uličke vedúcej k oltáru. Čo také sviečky? Aj veľké lampáše s dlhými sviecami krásne osvetlia priestory chrámu a navodia pocit intimity a romantiky. Môžete tiež rozsypať niekoľko lupienkov kvetov po okrajoch uličky. Pre tie originálnejšie nevesty máme jeden skvelý nápad. Nechajte si vyrobiť dlhý koberec vedúci od vchodu k oltáru a napísať naň vaše mená, dátum svadby prípadne odkaz, vyznanie alebo verš.

Neprehliadni: Drevené dekorácie na svadbu: 29 nápadov, ktoré ťa oslovia


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní