Svadobná časová kapsula: Nový trend prichádzajúci zo zahraničia

Svadobná časová kapsula: Nový trend prichádzajúci zo zahraničia

V koľkých filmoch ste videli absolventov ročníka zakopávať časovú kapsulu, ktorú naplnili rôznymi spomienkami či predmetmi, ktoré boli pre nich charakteristické? Vídali sme to predovšetkým v zahraničných filmoch, kde následne kapsulu po niekoľkých rokoch vykopávali zo zeme a spomínali na tie mladé časy, keď všetci boli tínedžermi a nemali žiadne starosti. Niečo podobné je aktuálne veľkým trendom aj na svadbách.

Aj na svojej svadbe si môžete vytvoriť „kapsulu,“ ktorú spolu s manželom otvoríte na niektoré z vašich výročí svadby. Nemusíte ju ani nikde zakopávať, stačí ju len niekde poriadne ukryť, ale pamätať si, kam ste ju schovali.

Časová kapsula zo svadby

Ceremónia časových kapsúl je spomienkou alebo pripomienkou trvácnosti vašej lásky a celoživotného záväzku, akým je manželstvo. Počas obradu môžete do kapsule alebo spomienkovej krabičky vložiť všetky vaše prejavy lásky, ktoré na konci dňa zapečatíte a znovu otvoríte na svoje piate, desiate, alebo dvadsiate výročie. Poprípade túto spomienkovú kapsulu môžete otvoriť aj v čase, keď sa vaše manželstvo dostane do krízy a vy si tak budete chcieť pripomenúť všetko to krásne, čo vás s partnerom spojilo.

Do časovej kapsule môžete vložiť čokoľvek. Dokonca môžete poprosiť aj vašich svadobných hostí, aby do nej prispeli svojou maličkosťou. Môžu priniesť fotografie, ktoré si s vami vytvorili na nejakej inej udalosti, na ktorú vždy radi spomínajú. Môžu to byť listy alebo predmety, ktoré sa im s vami spájajú.

Vy môžete do časovej kapsule vložiť čokoľvek, čo charakterizuje vás a čo symbolizuje vašu lásku. Môže to byť prvý zamilovaný list, ktorý ste si s partnerom vymenili. Môžu to byť vami napísané svadobné sľuby. Predmety z prvej spoločnej dovolenky. Spomienky na prvé rande (lístok z kina, účtenka z reštaurácie,...), spomienky zo žiadosti o ruku a pod.

Pozri tiež: Slaný bar na svadbe: Svadobný trend pre rok 2022

Ako by mala vyzerať časová kapsula?

V tomto prípade je to len a len na vás, akú jej dáte podobu. Môže to byť drevená alebo iná krabica, ktorú môžete zamknúť na kľúčik. Môže to byť fľaša, ktorá bude plná odkazov a prianí do budúcnosti – teda rád do manželského života od svadobných hostí. Časová kapsula môže mať podobu fotoknihy alebo knihy, ktorú otvoríte na svoje výročie. Do knihy môžu hostia nalepiť fotografie zo svadby a napísať venovanie alebo odporúčanie pre manžela či manželku do života. Fantázii sa medze nekladú!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Svadba

Čo čítajú ostatní