Zima a mráz je pre zásnubný prsteň veľký risk! Prečo si dávať pozor?

Zima a mráz je pre zásnubný prsteň veľký risk! Prečo si dávať pozor?

Hoci nie je taká populárna ako jar či leto, prináša mnoho radovánok, ktorým nikdy neodolajú deti a ani dospelí. Pravdou je, že leto je pre zásnubné i snubne prstene riskantným obdobím. Morská voda i piesok môžu prsteň poškodiť. To platí aj o zimnom období.

Aj keď zimné mesiace môžu byť nádherným obdobím, ktoré je plné čarovných udalostí, pre tie, ktoré sú šťastne zasnúbené alebo vydaté aj trošku riskantným. Teda, hlavne pre ich prstene, ktoré sú ohrozené zimnými nástrahami. A keďže sa k nám zima pomaly blíži, je dobré vedieť, aké sú 3 hlavné spôsoby, ktorými ohrozujeme svoje prstene. Toto by mala vedieť každá budúca nevesta či vydatá žena.

Odporúčame: Najčastejšie chyby pri výbere svadobných kvetov: Toto radšej nie!

Odpratávanie snehu

Možno trochu predbiehame, pretože zatiaľ nevieme, aká bude zima, ale je lepšie vedieť dopredu, čo môže negatívne vplývať na prstene. Prvá vec, ktorá nemá na zásnubné prstene najlepší vplyv, je odpratávanie snehu.

Podľa šperkárov je v tomto prípade najväčším rizikom chemikália na topenie ľadu, ale aj lopaty či odhrňovače snehu. Chemikálie, ako je posypová soľ, môže prsteň poškodiť. Preto by ste si pri narábaní s chemikáliami mali na ruky nasadiť ochranné rukavice a ideálne prstene z rúk zložiť.

Ak sneh odpratávate manuálne, pozor aj na lopaty. Tie môžu prsteň poškriabať a dokonca aj poškodiť. Vedzte tiež, že v kope snehu sa prsteň hľadá ťažko v prípade, že vám z prsta sklzne.

Neprehliadni: Svadobný strom ako netradičná kniha hostí: Hit posledných rokov

Zimné rukavice a prstene

Ani táto kombinácia nie je najvhodnejšia. Rukavice sú, samozrejme, počas zimy nevyhnutnosťou. Ale rovnako môžu prsteň poškodiť. Najmä stredový kamienok sa môže o rukavice zachytiť a uvoľniť. V tomto prípade však odborníci odporúčajú vyhýbať sa rukaviciam z úpletu a iných materiálov, pri ktorých by mohlo dôjsť k zachyteniu prsteňa, resp. diamantu.

Prechod zo zimy do tepla

Aj extrémne teplotné výkyvy môžu mať na snubný či zásnubný prsteň negatívny vplyv. Extréme teplotné výkyvy môžu ovplyvniť vnútornú chémiu diamantu. Tvorcovia šperkov odporúčajú pri prechode zo zimy do tepla prstene zakrývať, aby neboli vystavované takým „teplotným šokom“.

Pozri tiež: Transparentné svadobné oznámenie: V roku 2023 budú najväčším hitom


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Anna Vargová 30.10.22 18:41

AV
karma
100.00

Súhlasím s autorom článku. Samozrejme z vlastnej skúsenosti. Manžel si stiahol prsteň spolu s rukavicou. Prehľadali sme auto, utekali sme naspäť do obchodu, až sme to vzdali s tým, že sa stratil navždy. Až po pár dňoch, pri ďalšej snehovej nádielke sa náhle objavil v rukavici. Nikdy viacej nepracuje s prsteňom.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní