Ako oznámiť nepozvanie na svadbu svojej rodine či priateľom?

Ako oznámiť nepozvanie na svadbu svojej rodine či priateľom?
  • 28.04.2022
  • Michaela Kožáková

Pozvanie hostí na svadbu sa môže zdať celkom jednoduché. Vytvoríte zoznam s menami osôb, ktorých chcete na vašej svadbe mať, pošlete im pozvánky a následne spolu oslávite váš svadobný deň. No, ale tí, čo už majú túto udalosť za sebou vedia, že zostaviť zoznam hostí je jedným z najťažších aspektov plánovania svadby. Je mimoriadne náročné pozvať na tak dôležitú životnú udalosť iba niekoľko svojich známych. A ešte k tomu, ak máte priateľov, ktorí sa vás neustále pýtajú, kedy im konečne pošlete pozvánku. Tento krok pri plánovaní svadby je naozaj výzvou. A ak máte veľkú rodinu, neúrekom kamarátov a obmedzený rozpočet, tak zostavovanie zoznamu pozvaných sa stane vašou najväčšou nočnou morou.

Ako niekomu povedať, že na svadbu nie je pozvaný bez toho, aby sa rozhádala polovica rodiny? Ako zdvorilo oznámiť kamarátom, že nebudú súčasťou vašej svadby? 

Môžem zobrať i svoje deti?

V dostatočnom predstihu zvážte informovanie priateľov alebo širšej rodiny o tom, že priestor je na vašom mieste obmedzený, takže musíte zúžiť zoznam hostí. Rodičom, ktorí sa pýtajú, či na svadbu môžu zobrať aj svoje ratolesti vysvetlite, že na svadbu nie sú pozvané žiadne deti. Alebo ak plánujete svadbu v kaštieli či v nejakej historickej budove, môžete im povedať, že miesto konania má prísne pravidlá týkajúce sa detí a pre všetkých je bezpečnejšie, ak sa svadby nezúčastnia. 

Pozri aj: Tipy, ako zvládnuť letné horúčavy na svadbe: Čo pripraviť hosťom?

Svadba

Zdroj: pinterest.com

Zhoďte to na rozpočet

Väčšina ľudí vie, že svadby sú drahé, a tak mnohí rozumejú, keď im vysvetlíte, že ich nemôžete pozvať kvôli svojmu rozpočtu alebo kapacite miesta. Poznáte to, chceli by ste mať na svadbe spolužiakov zo strednej i z výšky a ešte aj sesternice z druhého kolena, pretože ste s nimi vyrastali a nemali by na vašej svadbe chýbať. Bohužiaľ, finančné prostriedky vám to nedovoľujú a preto sa musíte rozhodovať. Jednoducho ostatným nepozvaným vysvetlite, že si nemôžete moc vyskakovať a že plánujete mať svadbu s obmedzeným počtom ľudí. Tí normálni to pochopia.

Žiadny sprievod

Ako vysvetliť vašim priateľom, že si na svadbu nemôžu priviesť garde? Najlepším spôsobom, ako sa vysporiadať s tými, ktorí sa pýtajú či si môžu priniesť nového priateľa alebo kamaráta (aj keď na pozvánke nebolo spomenuté, že môžu), je povedať, že chcete, aby vaša svadba bola intímnejšia a že by ste radšej poznali každého, kto príde. Ubezpečte ich, že nemusia mať obavy. Usaďte ich ku skupinke ľudí, ktorých už poznajú.

svadobný rozpočet

Zdroj: Shutterstock®

Nezabúdajte na jednu vec: nerozprávajte príliš o plánovaní svadby, o pozvánkach a ani o tom, koho chcete na svadbu pozvať, a to pred tými, ktorí pozvaní nebudú. Môže sa stať, že sa zabudnete a verbálne ich pozvete, pritom to v pláne vôbec nemáte. Hostia si to určite budú pamätať a keď im pozvánka nepríde, môžu sa cítiť urazene. 

TIP: Ak je váš rozpočet obmedzený, svadobná sála skromnejšia na priestor a vy musíte niekomu povedať, že ho svadbu nepozívate, tak to spravte premyslene. Vytvorte alebo si nechajte vytvoriť svadobné oznámenie, ktoré budete nepozvaným kamarátom či známym rozposielať až po svadbe. V súčasnosti je veľkým trendom len oznámenie toho, že ste sa vydali / oženili. Na oznámenie môžete napísať niečo v štýle A BOLA SVADBA...

Naposledy aktualizovaný článok: 28.4.2022


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Svadba
organizovanie svadby

Čo čítajú ostatní