DIY svadba: Priprav si ju podľa vlastných predstáv!

DIY svadba: Priprav si ju podľa vlastných predstáv!
  • 14.04.2022
  • Michaela Kožáková

    • Zdieľaj:
  • 0

Svadba je jedným z najdôležitejších dní. Samozrejme, chceme ju presne takú, akú sme si ju vysnívali. Nie vždy však môžeme mať čokoládovú fontánu a limuzínu alebo kaštieľ, ktorý sme si plánovali prenajať a nie vždy všetko vyjde podľa našich predstáv. Raz je to kvôli počasiu, obsadenému termínu, pandémii, inokedy zase rozpočet nepustí. A vtedy nás aj zamrzí, keď sa musíme vzdať niektorých vecí.

Svadba v bohémskom štýle, vidiecka svadba, romantická svadba, neónové nápisy, námornícka modrá a koralová farba, svadobný minimalizmus, maximalizmus – svadobných trendov a štýlov je naozaj neúrekom. Stačí si len vybrať a nechať sa inšpirovať známymi osobnosťami či nápadmi na rôznych webových stránkach. 

Ak však chcete byť originálni a pripraviť si svadbu PRESNE podľa vašich predstáv, pustite sa do DIY (urob si sám) svadby. Prinášame vám niekoľko nápadov. Nech sa páči.

Pozri aj: Ako využiť jutovinu na svadbe? Inšpiruj sa tými najlepšími nápadmi!

Pozvánky

Zdroj: pinterest.com

Pozvite ich po svojom

Pozvánky sú dôležitou súčasťou vášho veľkého dňa a môžu hosťom napovedať, ako tá vaša svadba bude vyzerať. V dnešnej dobe je výber naozaj široký. Je len na vás, či si vyberiete ultra moderné, vintage, fialové alebo s jednoduchým písmom. Svadobné pozvánky a oznámenia nie sú až tak veľkou položkou, ktorá by veľmi zaťažila váš rozpočet. Ak však na nich ušetríte, môžete si obliecť o niečo drahšie šaty. Tie, do ktorých ste sa zamilovali v svadobnom salóne.

Máte chuť a čas? Ste tvorivá duša? Výborne! Vyrobte si svoje pozvánky sami. Buď si ich sami nastriháte, popíšete, ozdobíte, dáte do ručne vyrobených obálok alebo si ich dáte vytlačiť a zvyšok bude na vás. Takéto pozvánky nebude mať nikto a uvidíte, ako to i vaši hostia ocenia.

Dekorácie

Zdroj: pinterest.com

Presne podľa vás

Nemusíte si najímať to najprestížnejšie kvetinárstvo v meste ani objednávať najšikovnejšiu aranžérku, aby vaša svadba bola dokonalá. Máte určitú predstavu? Viete, akú výzdobu by ste chceli? No tak sa v dostatočnom predstihu pustite do toho. Objednajte si kvety, stuhy, štóle, organzu, vybehnite na pole za babkiným domom a natrhajte si steblá žita, zelený brečtan, divé maky. Vyberte z komory staré zaváracie poháre, poumývajte ich, ozdobte prírodným špagátom a vyrobte si z nich krásne lampáše.

Máte strýka rezbára? Požiadajte ho o narezanie niekoľko centimetrových plátov dreva, ktoré umiestnite do stredu stola a použijete ich ako podložku pod vázu s kvetmi. Jutovina, jemná gypsomilka, lúčne a sušené kvety, tekvice. Nebojte sa dodať vašej svadbe osobitý akcent a pohrajte sa s detailmi. 

Tip: Ak chcete mať na svadbe napríklad spomínané sušené kvety, nezabudnite ich nazbierať zopár týždňov pred svadbou a usušiť. Stuhy, plátno a iný textilný materiál objednávajte niekoľko mesiacov vopred, pretože ak potrebujete viac metrov, môže sa stať, že práve toľko nebudú mať zrovna k dispozícií.

Svadobná výzdoba

Zdroj: pinterest.com

Jedinečná a originálna

Uvítajte hostí vlastnoručne vyrobeným stojanom so zasadacím poriadkom. Navigujte ich k miestu konania vašej svadby pomocou drevených paliet s nápisom. Nemíňajte zbytočne peniaze na trojminútový ohňostroj. Radšej pre vašich hostí naaranžujte plechové vedro plné prskaviek, ktoré presne o pol noci všetci zapália. Je to krásny a čarovný moment, ktorý si ešte dlho budú pamätať všetci zúčastnení.

Ak chystáte letnú svadbu niekde v záhrade, použite svetelné reťaze, povešajte vaše fotky po konároch stromov, použite veľké sklenené poháre do ktorých vložíte dlhé sviečky. Vytvorte si nezameniteľnú atmosféru s romantickým nádychom. 

Tip 2: Neváhajte a pustite sa so svojimi družičkami aj do výroby svadobných pierok pre svadobných hostí. Nielenže takýmto spôsobom ušetríte, ale tiež si ich vyrobíte podľa svojich predstáv. Výhodou bude, že nebudete musieť nikomu vysvetľovať, aké sú vaše predstavy. Niekedy stačí len stuha uviazaná do mašle a zelený buxus (krušpán). 

Svadobné zákusky

Zdroj: pinterest.com

Niečo sladké

Ak radi pečiete alebo máte niekoho v rodine, kto sa tomuto remeslu veľmi dobre rozumie, poproste ho o pomoc pri pečení sladkých dobrôt pre váš veľký deň. Upustite od niekoľko poschodových tort od profesionálov. Napečte plnené šišky, ozdobte ich čokoládou, farebnou polevou, pripravte chutné muffiny, ktoré vkusne poukladáte do stojanov na koláče a dozdobíte nápismi či kvetmi. Takéto alternatívne svadobné torty sú veľmi trendy, zaujímavé a netradičné. 

Ako darčeky pre hostí môžete pripraviť sušienky v tvare srdiečka, ktoré zabalíte do pekných vrecúšok, lízanky v obale s vašimi menami a dátumom svadby previazané mašľou, pohár s pukancami. V dnešnej dobe tiež nevesty volia menšie sukulenty, ako darčeky pre svadobných hostí. Sukulenty môžete doplniť o srdiečko vyrezávané z dreva, na ktorom budú vaše mená a dátum svadby. Sukulenty tiež nezabudnite dozdobiť podľa vašich predstáv – fantázii sa predsa medze nekladú. Vymyslite pre svojich hostí niečo netuctové, jedinečné, čo ich prekvapí a bude vyrobené vami – od srdca.

Neprehliadni: Sladké darčeky pre hostí: Prekvap ich chutnou drobnosťou!

Naposledy aktualizovaný článok: 14.4.2022


    • Zdieľaj:
  • 0
Návrat hore
Autor článku

Svadba
svadobná výzdoba
  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní