Základné pravidlá svadobného líčenia: Takto bude tvoj mejkap tip-top

Základné pravidlá svadobného líčenia: Takto bude tvoj mejkap tip-top

Počas svadobného dňa chce každá nevesta vyzerať tak nádherne, ako to len ide. Pridávajú sa kontúry aj farby, aby sa táto príležitosť stala nezabudnuteľnou, ale na druhú stranu pripomíname, že nič sa nemá preháňať. Najdôležitejšou úlohou svadobného make-upu je podčiarknuť prirodzenú krásu nevesty. Či už si svadobný make-up budete robiť samy, požiadate skúsenú kamarátku alebo sa zveríte do starostlivosti odborníkov – určite sa pozrite na pár zlatých pravidiel. Základné pravidlá svadobného líčenia si pred vaším veľkým dňom určite preštudujte.

Nebojte sa hľadať. Svadobný make-up by mal byť rýdzo o vás a o vašom osobitom štýle. Mal by vám perfektne sedieť. Nevesta sa nemá na svadbe cítiť ako maska alebo vyzerať ako niekto iný. Naopak, jej osobitá krása by mala práve v tento deň maximálne zažiariť.

Pleť

Základom každého dobrého make-upu je krásna pleť. Preto počas svadobného dňa musí nevestina pleť vyzerať perfektne. Ak vás bude pripravovať kozmetička, oplatí sa niekoľko dní pred svadbou navštíviť kozmetický salón a nechať si pleť odborne ošetriť.

Prirodzene bude vaša pleť vyzerať len s takým podkladovým make-upom, ktorý bude úplne zodpovedať farebnému odtieňu vašej pleti. Žiadny svetlejší ani tmavší odtieň nie je správnou voľbou. Opäť sa s kozmetičkou alebo s kamarátkou pustite do trpezlivého hľadania. Výsledok musí byť perfektný, a to nielen pre váš pocit, ale aj pre podarené svadobné fotografie.

Neprehliadni: Ako na svadobný make-up, ktorý vydrží celý deň? Toto sú tajné triky

svadobný make up

Zdroj: Shutterstock®

Kameň úrazu býva rozdielny odtieň krku a tváre

Nezabudnite, že tiež krk a dekolt musí byť v jednotnom odtieni. Ak tieto partie vynecháme, bude aj ten najlepší svadobný make-up pôsobiť ako maska. Niektoré ženy majú svetlejší krk a dekolt a tmavšu tvár alebo naopak.

Väčšina fotografií bude pravdepodobne fotená s bleskom. Preto musí krk nevesty, tvár a dokonca aj odhalený dekolt, ramená a paže úplne zodpovedať prirodzenému farebnému odtieňu. Nezabudnite na púder, aby na fotkách vaša pleť nevyznela ako príliš lesklá až mastná. Tmavé kruhy pod očami, všetky červené pupienky alebo začervenaná pleť, bohužiaľ, pod bleskom fotoaparátu vyniknú. Všetko zakryte vhodne zvoleným odtieňom krycieho korektora.

Líčka

Najkrajšiu kombináciu vytvoria dva odtiene lícenky. Jeden by mal zodpovedať farebnému odtieňu, v ktorom sa nevesta prirodzene červená a druhý použitý odtieň môže byť o stupeň až dva stupne svetlejší. Tento druhý svetlejší variant krásne rozjasní celú tvár nevesty a rozžiari jej prirodzené kontúry.

Očné tiene

Ako správne vybrať očné tiene? Samozrejme, musíme myslieť na zladenie celkového svadobného make-upu a zvolených šiat. Ak sú šaty v tradičnej bielej, neurobíme chybu pri voľbe chladnejších odtieňov. Prirodzene pôsobia jemné odtiene šedej, béžovej a hnedej farby. Tieto farby dodajú očiam slávnostný nádych, no pritom dajú možnosť vyniknúť prirodzenej kráse farby nevestiných očí.

Očná linka

Klasiku väčšiny make-upových štýlov tvorí očná linka. Ak chcete, aby oči naozaj vynikli, nebojte sa ich orámovať čiernou líniou. Ak ste skôr nežný a romantický typ, na ktorom by čierna farba pôsobila príliš dramaticky a tvrdo, použite tmavošedý odtieň ceruzky alebo siahnite po hnedej linke. Opäť sa poraďte s kozmetičkou nad všetkými možnosťami a vyberte tú, v ktorej sa budete cítiť najlepšie a najviac sama sebou.

Dôležité! Nezabudnite na to, že očná linka by mala byť vodoodolná a musí si zachovať krásny vzhľad aj napriek prípadnej slzičke šťastia.

líčenie na svadbu

Zdroj: Shutterstock®

Riasenka

Riasenku zvoľte v prvom rade vodoodolnú, aby ste predišli efektu rozmazaných očí. Hnedé odtiene pre tak slávnostný moment nedokážu oko dobre zvýrazniť, takže v každom prípade siahnite po čiernej farbe, a to v niekoľkých vrstvách.

Ak sa odhodláte použiť umelé nalepovacie riasy, záleží, samozrejme, na vás. Rozhodne si ale ich aplikáciu a pokiaľ možno aj celodenné nosenie vyskúšajte vopred. Keby na umelé mihalnice alebo na špeciálne lepidlo, ktorým sa riasy pridávajú k prirodzeným riasam, reagovala koža vášho očného viečka podráždene, môžete mať s celým efektom viac problémov ako úžitku. Pre úpravu obočia použite prirodzené neutrálne tóny.

Farba rúžu

Ako správne zvoliť farbu rúžu? Odborníci odporúčajú odraziť sa od farby podobnej prirodzenej farbe pier, ktorú má svadobný rúž iba zvýrazniť a podčiarknuť. Neváhajte a dajte si prácu nájsť podobný farebný odtieň. Výsledné pery musia pôsobiť sviežo a upravene, nie mdlo a príliš všedne.

Rúž alebo lesk na pery by si mala nevesta vziať so sebou a v prípade potreby farebný nádych pier obnoviť. Ak sa budeme držať farieb, ktoré má nevesta prirodzene na tvári, dokážeme maximálne podčiarknuť jej osobitú krásu. Nezabudnite na to!

ako na svadobný make-up

Zdroj: Shutterstock®

Pár užitočných tipov

  • Nepodceňujte prípravu. Skúška svadobného make-upu sa vám rozhodne oplatí! Ďalším dôležitým krokom je nebáť sa hľadať a experimentovať. Nepáči sa vám celkový výsledok skúšky? Nebojte sa to povedať svoje kozmetičke a spoločne nájdite vhodný variant. Ide predsa o váš svadobný deň!
  • Nezabudnite si pár líčidiel pre obnovenie make-upu vziať so sebou na svadobnú zábavu. Hoci kvalitné kozmetické produkty majú mať niekoľkohodinovú výdrž, malé prepúdrovanie alebo obnovenie farby pier sa nikdy nestratí.
  • Vyhnite sa radikálnym trendom v líčení. Naopak, snažte sa, aby vaše svadobné líčenie bolo nadčasové a páčilo sa vám na fotkách aj o niekoľko rokov.
  • Nebojte sa jemne, ale s mierou pridať na farebnosti. Nebojte sa ružových tónov. Nezabudnite, že farebnosť make-upu musí vytvoriť decentný kontrast s bielymi alebo svetlými šatami.
  • Ak je to len trochu možné, aplikujte make-up na dennom svetle alebo aspoň pri okne. Výsledok bude vyzerať skvele nielen na fotkách, ale aj v reáli, napr. na záhradnej svadobnej hostine.

Prečítaj si: Svadobný make-up: Ako si pripraviť pokožku na deň D?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Erika Semanová 17.02.20 12:44

ES
karma
-1.00

Inšpiratívny článok. Fakt super pravidlá svadobného líčenia.

  • 0
Odpovedať

Jana Komadová 25.02.20 12:37

karma
100.00

Skvelá inšpirácia

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní