Kreatívna svadobná výzdoba z paliet: Dokážeš si ju vyrobiť i sama!

Kreatívna svadobná výzdoba z paliet: Dokážeš si ju vyrobiť i sama!
  • 31.08.2019
  • Michaela Kožáková

Každá z nás chce, aby jej svadba bola nádherná a dokonalá, a to od organizácie, výzdoby, programu až po svadobnú hostinu. Dnes existuje veľa možností a každá nevesta si môže vybrať podľa svojho vkusu. Niekedy sa však trošku prerátame a musíme obetovať vysnívané svadobné šaty s jemnučkou výšivkou, aby nám ostali peniaze na čokoládovú fontánu a candy bar. Ak máte rady rustikálny štýl a štýl shabby chic alebo plánujete svadbu vo vidieckom štýle, máme pre vás niekoľko skvelých a kreatívnych nápadov na výzdobu na vašej svadbe. 

Máte niekde doma v pivnici alebo v záhrade odložené staré palety? Výborne! Tak vás táto výzdoba bude stáť len niekoľko chvíľ vášho voľného času. Originálnu výzdobu si dokážete vyrobiť sami. Nemusíte mať vyštudovanú umeleckú školu, stačí vám trochu zručnosti a chuti. 

Pozri aj: Pampová tráva: Prečo si získa aj teba a ako ju zakomponovať do výzdoby?

Palety na svadbe

Zdroj: pinterest.com

Ako na to?

Základom projektu sú pravdaže drevené palety. Ak doma žiadnu nemáte, nájsť ich môžete vo veľkoobchodoch alebo vo fabrikách. Určite nejaký váš strýko alebo kamarát na jednom z týchto miest pracuje a dokáže vám niekoľko paliet zabezpečiť. Alebo jednoducho zaklopte na dvere vrátnikovi alebo skladu s drevom a za pár drobných si ich môžete kúpiť. Niekedy ich môžete nájsť vyhodené pred obchodmi. Veľa prevádzok prijme s radosťou to, že sa niekoľkých paliet zbavia. 

Paletu obrúste brúskou na drevo, aby nebola drsná a lepšie sa vám s ňou pracovalo. Môžete ju natrieť lakom na drevo a dodať jej pekný vzhľad. Pripravte si farbu, ktorou môžete na palety písať, dekoratívnu fixku, fotky, kvety, svetelnú reťaz, drevené štipce, špagáty, pierka, balóny, farebné papiere. Zapojte svoju fantáziu, naštartujte svoju kreativitu a pustite sa do práce. Vďaka tejto výzdobe bude vaša svadba originálna, presne podľa vašich predstáv a zároveň vám ušetrí nejaké to euro. 

Svadobné označenia

Zdroj: pinterest.com

Svadobné značenie

Jedným spôsobom, ako využiť palety na svadbe, je svadobné označenie. Na paletu napíšte privítanie pre hostí a oprite ju pri vstupe. Niekoľko metrov od miesta, kde sa koná vaša svadba, umiestnite značenia z paliet a ozdobte ich balónmi, aby boli neprehliadnuteľné. Na palety môžete šikovne pripevniť i zasadací poriadok. Vyrežte z nich šípky, pribite ich na drevený stĺp a nasmerujte hostí k baru, na tanečný parket alebo na parkovisko. Na palety tiež môžete napísať program vašej svadby. Ozdobte ich kvetmi, farebnou svetelnou reťazou alebo inými doplnkami. 

Pozadie z paliet

Zdroj: pinterest.com

Pozadie z paliet

Z paliet sa dá veľmi ľahko vyrobiť vkusné svadobné pozadie. Stačí, ak spojíte niekoľko paliet a ozdobíte ich monogramami, svetlami, kvetmi, zeleňou. Môžete ich natrieť vo farbách vašej svadobnej výzdoby. Svadobné pozadie z paliet môžete umiestniť za váš stôl, bar alebo ho použiť ako foto kútik.

Neprehliadni: Nasvietenie svadobnej sály: Dopraj svojej svadbe niečo navyše

Paletový nábytok

Zdroj: pinterest.com

Paletový nábytok

Palety sú naozaj vďačným a všestranne využiteľným výrobkom. Môžete si z nich dokonca vyrobiť i stôl alebo sedenie na vašu svadbu. Pri ich zhotovovaní budete potrebovať asi trochu pomôcť, ale nie je to žiadna veda. Nízke stolíky z paliet natreté na bielo ozdobte vázou so živými kvetmi a pridajte k nim drevené debničky z ovocia s pohodlnými vankúšmi. Výborný nápad pre letnú svadbu v záhrade. Veľa hostí si rado oddýchne od tanečných kreácií. Alebo si vyrobte malý bar z paliet, kde môžete podávať osviežujúcu limonádu alebo alkoholické nápoje. Naukladajte niekoľko paliet na seba, zakryte ich veľkým obrusom a máte štýlový candy bar so sladkosťami a koláčmi. 

Palety nápady

Zdroj: pinterest.com

Ďalšími spôsobmi, ako zakomponovať palety do vašej svadobnej výzdoby, je napríklad vertikálna záhrada so živými kvetmi, plošina z paliet, na ktorej budete stáť pri svadobnom obrade, rôzne inštalácie, pergoly alebo vyrezané srdiečka či kruhy s nápismi. Zapojte svoju predstavivosť alebo sa nechajte inšpirovať našimi tipmi. 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Mária Maxianová 24.09.19 19:57

MM
karma
100.00

kreativite sa medze nekladú

  • 0
Odpovedať

Marika Michálková 07.10.19 17:33

MM
karma
107.00

zaujímavé nápady

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní