Ako zvládnuť svadobný deň: Tipy, ktoré nenájdeš vo svadobných magazínoch!

Ako zvládnuť svadobný deň: Tipy, ktoré nenájdeš vo svadobných magazínoch!
  • 27.07.2019
  • Michaela Kožáková

Každá z nás už od malička sníva o krásnej svadbe s tuctom holubíc s trepotajúcimi krídlami pred kostolom, dojímavým obradom a dokonalou svadobnou hostinou. Keď sa však blíži ten dlho očakávaný deň, mnohé z nás začínajú mať nočné mory. Potvrdila som rezerváciu sály? Fotograf vie, kedy má presne prísť? Pozvala som aj sesternicu z Ameriky? Kde som dala svadobné lodičky? Deň pred svadbou vás ovládne stres, panika a plačete ako malé dieťa, keď nemôžete nájsť číslo telefónu na kozmetičku. Každá z nás chce, aby jej svadba bola bezchybná a presne taká, ako sme si ju vysnívali. Na každej svadbe sa vyskytne nečakaná situácia. Nezúfajte, máme pre vás tipy, ktoré vás pripravia na svadobný deň a zaručia, aby ste si svoj svadobný deň užili. 

Pozri aj: Menovky k svadobnej výzdobe greenery: Príroda všade naokolo!

Vlasy a make-up vždy trvajú dlhšie

Síce máte skúšku svadobného účesu a make-upu určite za sebou, môže sa však stať, že ich príprava bude trvať dlhšie, ako ste pôvodne predpokladali. Či už vám vlasy a make-up spraví profesionál, alebo vaša kamarátka, ktorá si naštudovala DIY manuály a videá, stavte na 20 aj 30-minútovú rezervu. Trochu si privstaňte a v pokoji sa nechajte skrášliť s obľúbeným časopisom a šálkou horúcej kávy. 

Klamte

Zdroj: Shutterstock®

Klamte

Máte dohodnutý obrad v kostole na druhú poobede? Rodinné fotenie začína o pol jednej? Povedzte svadobným hosťom, aby prišli k autobusu, ktorý ich má vyzdvihnúť, o dvanástej, o trištvrte na dvanásť. Takto si budete istá, že i tí veční oneskorenci prídu včas. Vy budete mať na fotkách pekne celú rodinu, farár so spevokolom nebude musieť čakať na dobiehajúcich hostí a vy spokojne poviete svoje áno.

Dj, pusti tú moju!

Svadobný deň je plný stresu a naháňania. Pripravte si zoznam svojich obľúbených skladieb a dostaňte sa do dobrej nálady počas príprav a obliekania sa do svadobných šiat. Poskočte si, zavrťte bokmi, zrelaxujte myseľ pri spievaní svojej obľúbenej pesničky. 

Nehladujte!

Zdroj: Shutterstock®

Nehladujte!

Po kvalitnom a dlhom spánku si doprajte i výdatné raňajky. V žiadnom prípade sa nesnažte ešte dobehnúť prehrešky počas týždňovej svadobnej diéty od kamarátok. Poriadne sa najedzte, doprajte si i za misku ovocia na desiatu. Nezabudnite tiež pravidelne piť a hydratovať sa. 

Zabudnite na telefón

Vo svadobný deň budete mať pri sebe, pravdaže, svojho partnera, rodinu a ľudí, ktorých milujete a máte rady. Takže vôbec nebudete potrebovať telefón. Vaše facebookové a instagramové notifikácie nikam neodídu, sľubujem, aj maily na vás počkajú. Užívajte si svoj deň a zabudnite na nejaké zdieľanie príbehov a označovanie priateľov. Je to predsa váš svadobný deň!

Neprehliadnite:  Fotografie ako súčasť svadobnej výzdoby: Nostalgia a romantika

Pohodlne a ešte raz pohodlne

Vo svadobný deň každá z nás chce vyzerať neodolateľne a počuť zo všetkých strán, aká je krásna a očarujúca. Aj keď sú mnohokrát topánky skryté pod dlhými šatami, väčšina z nás preferuje lodičky na vysokých opätkoch, ktoré nás zoštíhlia a dodajú nám šmrnc. Avšak po fotení, obrade, státí (prijímajúc gratulácie od polovice mesta) a prvom tanci nás nohy začnú postupne poriadne bolieť a hneď aj oľutujeme tie krásne biele lodičky. Vezmite si so sebou topánky na prezutie. Nie tie, v ktorých chodievate narýchlo do obchodu, ale elegantné a pohodlné topánky, v ktorých pretancujete celú noc. Veď nevesta predsa otvára i zatvára tanečný parket! Takisto vo svadobný deň od rána doprajte nohám oddych a majte obutú kvalitnú a pohodlnú obuv. Nezabudnite sa prejsť vo svojich svadobných topánkam, aby ste sa vyhli dramatickým pádom alebo si do nich môžete dať popredu vložku.

Záchranný balíček

Spotíte sa? Začne vám padať účes po divokom tanci? Pripravte si balíček prvej pomoci a majte ho pri sebe, a to najlepšie zavesený na stoličke alebo v miestnosti, kde ste sa pripravovali. V balíčku by nemala chýbať náplasť, dezodorant, tampóny, sponky, sprej na vlasy, vreckovky, rúž, fľaša s vodou, lepidlo, priesvitný lak na nechty, ihla a niť, žuvačka. 

Svadobný pár

Zdroj: Shutterstock®

Pripraviť si sľuby, poďakovať sa rodičom, zabezpečiť šoféra, napísať dídžejovi zoznam obľúbených pesničiek, skontrolovať výzdobu – toto sú veci, na ktoré netreba zabudnúť. Ale nebudeme vám klamať, na každej svadbe sa objaví malá chybička, ktorá však môže byť po rokoch vtipnou spomienkou na nádherný svadobný deň. Nezabudnite však, prečo ste na svadbe alebo pre koho. Užite si svoj deň so všetkými, ktorých máte rady. :)


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Alexandra Semanová 29.07.19 13:39

AS
karma
-1.00

Užitočné tipy, ako zvládnuť tento náročný deň.

  • 0
Odpovedať

Milka Damašková 03.08.19 23:17

MD
karma
132.00

Balíček prvej pomoci nosím so sebou všade a preto som ho mala aj na svadbe. A veru som ho aj potrebovala, pretože sa mi vo víre tanca odtrhlo ramienko na šatách a zachránila ma zicherka :D

  • 2
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní