Je čokoládová fontána na svadbe nutnosť alebo úplná katastrofa?

Je čokoládová fontána na svadbe nutnosť alebo úplná katastrofa?
  • 11.07.2019
  • Mika Polohová a Zuzana Kmecová

Milujeme sladké. Kvalitnú čokoládu, bonbóny plnené dobrými plnkami, kokosové guličky aj orechové pusinky. Čokoládová fontána bola kedysi vrcholom luxusu a dovoliť si ju mohli len páry, ktoré svadobný rozpočet neprerátavali príliš. Dnes je táto zábavka cenovo dostupná. Všetko závisí len od kvality a typu čokolády a veľkosti fontány.

Inšpiruj sa: Námornícka svadba: Netradičná a predsa klasická

Čokoládová fontána

Zdroj: pinterest.com

Prečo by ste čokoládovej fontáne mali povedať áno

Spustenie čokoládovej fontány je určite veľmi príjemným spestrením svadobnej hostiny. Netreba ale zabúdať na to, že samotnú čokoládu si musíte na niečo dať. Skvelým podkladom pre ňu sú ovocné poháre, sušienky, rôzne tégliky s dobrotami, zmrzlinové kornútiky aj samotná zmrzlina (zmrzlinový bar v lete na svadbe je na nezaplatenie).

Čokoládová fontána

Zdroj: pinterest.com

Čokoláda poteší malých aj veľkých. Je to čosi, čo nás automaticky prepína do módu maškrtenia. Navyše, sledovať litre čokolády, ako sa krásne topia a padajú v poschodiach dolu, je splnením našich detských snov.

Čokoládová fontána

Zdroj: pinterest.com

Prečo sa čokoládovej fontáne vyhnúť

Čokoládové fontány vypúšťajú najmä nevesty, ktoré si dávajú záležať na zdravej strave. Namiesto čokoládovej polevy siahajú po zdravšej alternatíve. Napríklad po ovocnom stole, do ktorého sa dopĺňajú rôzne posýpky na ovocie. Prípadne po zeleninovom, resp. šalátovom bare, ktorý je slanou alternatívou a nechýbajú v ňom rôzne dipy, omáčky, nátierky.

Čokoládová fontána

Zdroj: pinterest.com

Druhým pomerne zásadným dôvodom, prečo nevesty čokoládovú fontánu nemajú rady, je neporiadok. Najmä ak máte na svadbe viac detí, budú ich čokoládové odtlačky dlaní úplne všade. Kvôli tomuto mnoho hotelov čokoládovú fontánu zo svojej ponuky vyradilo úplne. Neporiadok nenarobia len deti. Stačí trošku nešikovnosti (alkoholu) a aj dospelákom ujde ruka. Posledné, čo chcete, je čokoláda na svadobných šatách.

Čokoládová fontána

Zdroj: pinterest.com

Kedy spustiť čokoládovú fontánu

Ak sa rozhodnete pre prenájom čokoládovej fontány, zvážte čas jej spustenia. V chladnejšom počasí alebo tiež vplyvom klimatizácie vám čokoláda bude hustnúť a fontána sa zastaví. Nemusíte sa ale báť, že ju budete musieť dolovať zbíjačkou. Vďaka tomu, že čokoládka sa bude stále v nádobe na ňu zohrievať, bude stále krásne tekutá.

Čokoládová fontána

Zdroj: pinterest.com

So spustením nečakajte. Vaši hostia sa na čokoládu budú tešiť. My odporúčame začať po oficiálnej časti, namiesto „zákusku“ ku káve. Ak krájate svadobnú tortu po svadobnom menu, fontánu nechajte spustiť spolu s prvými bufetovými stolmi.

Plánujete mať aj vy na svojej svadbe čokoládové fontány, ktoré potešia chuťové poháriky každého vášho svadobného hosťa? Tak si pozrite nasledujúcu galériu, pri ktorej skutočne platí, že láska ide cez žalúdok.

1 z 11

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

5 komentárov

Mária Maxianová 20.07.19 18:59

MM
karma
100.00

bola som na svadbe , kde mali aj čokoládovú fontánu, ale úspech nemala

  • 0
Odpovedať

Frederika Kinkorová 28.07.19 13:37

FK
karma
-1.00

uz som pocula parkrat ze na svadbe bola taka dobra čoko fontana ze zenichovi a neveste sa ani neuslo:D ale myslim ze to nieje jedna z veci ktore by som na svadbe chcela mat :)

  • 0
Odpovedať

Simona Dzureňová 30.07.19 22:19

SD
karma
-1.00

My sme tiež boli na svadbe, kde mali čokoládovú fontánu a musím povedať, že mala veľký úspech. Záleží teda fakt od hostí a ich chuťových pohárikov. No neviem, či by som ju chcela mať aj na svojej svadbe, ale stojí za zváženie :)

  • 0
Odpovedať

Alexandra Semanová 30.09.19 16:35

AS
karma
-1.00

Čokoládová fontána na svadbe je podľa mňa nutnosť.

  • 0
Odpovedať

Mária Chromíková 16.02.20 11:47

MC
karma
109.00

Uprednostnila by som na svadbe viac ovocia,ale nie som proti čoko fontáne.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní