Výzdoba kostola: Skutočne biela romantika

Výzdoba kostola: Skutočne biela romantika
  • 06.06.2019
  • Mika Polohová a Zuzana Kmecová

Určite viete, že biela by mala byť symbolom panenstva. Do kostola prichádzajú nevesty v bielych šatách a obrad sa sústreďuje najmä okolo slov: Preto muž opustí svojho otca i svoju matku a prilipne k svojej manželke a budú jedným telom. Výzdoba kostola sa prispôsobuje tejto posvätnej atmosfére. Je jemná, z veľkej časti biela, prípade bielo-zelená. Ako by mohla vyzerať? Pozrite sa na to spolu s nami.

Neprehliadni: Gladioly: Babičkine kvety, ktoré sú konečne IN!

výzdoba vchodu do kostola

Zdroj: pinterest.com

Obrad v kostole

V závislosti od toho, ako veľmi konzervatívny je kňaz, resp. kazateľ, si priebeh svadobného obradu môžete jemne upraviť. Väčšina z nich je ale pomerne prísna a obrad má jednoznačný priebeh bez možnosti zmeny.

Pracovať ale môžete so skladbami, ktoré vám organista zahrá a zaspieva a, samozrejme, sa môžete vyhrať s výzdobou kostola.

výzdoba dverí kostola

Zdroj: pinterest.com

Jednoduchý základ

Kvetinové ikebany ostávajú kostolu ako dar. V žiadnom prípadne na výzdobu nepoužívajte na dekoráciu masívne ikebany z umelých kvetov. Môžete ich doplniť niekde v detailoch, ale hlavné ikebany by mali byť zo živých kvetov. K úplnému základu výzdoby teda patria kvietky a stuhy, ktoré previazané na okrajoch lavíc vytvoria uličku.

gypsomilka vo svadobnej výzdobe

Zdroj: pinterest.com

Skutočne bohatá výzdoba kostola

Pre niektoré nevesty je výzdoba kostola oveľa dôležitejšia ako čokoľvek iné. Nezáleží im tak na výzdobe svadobnej sály, auta a ani na farebnom zladení družičiek. Dôležitá je hlavne výzdoba miesta, kde sa bude konať obrad.

výzdoba lavíc v kostole

Zdroj: pinterest.com

Vtedy sa s výzdobou kostola môžete poriadne vyhrať. K vstupu do kostola môžete použiť kvetinové oblúky alebo klasické kovové pergoly, ktoré vyzdobíte kvietkami. Použiť môžete aj čipku alebo veľmi symbolické povrazy.

svadobné obrúčky

Zdroj: pinterest.com

Lavice a kľakátko

Každý kostol vyzerá inak. Ak využívate na výzdobu svadobnú agentúru, je lepšie, ak si priestor môžu pozrieť alebo ich vybavte fotografiami. Na niektoré lavice sa stužky nedajú priviazať klasicky a je potrebné ich prilepiť alebo uviazať špeciálne. Kľakátko, na ktoré si môžete odložiť kyticu a kde si môžete pri obrade kľaknúť, majú už na niektorých miestach vybavené bielym návlekom.

lano ako svadobná výzdoba

Zdroj: pinterest.com

bohatá svadobná výzdoba

Zdroj: pinterest.com

Prezentácia obrúčok

V kostole vám väčšinou obrúčky položia na strieborný podnos, na ktorom sa pokropia svätenou vodou. Znovu to závisí od kňaza, či vám dovolí trošku kreativity alebo bude vyžadovať, aby bolo všetko podľa „knihy“.

Bude sa ti páčiť: Inšpirácia pre nevesty: Ako vytvoriť zasadací poriadok?

výzdoba kostola

Zdroj: pinterest.com

Výzdoba kostola vás nemusí stáť veľa. Ak nie ste jediná nevesta, ktorá má v ten víkend svadbu v tom istom kostole, môžete sa s ostatnými nevestami spojiť a podeliť sa o náklady na výzdobu. Určite sa stretnete na predsvadobnej príprave alebo si skúste vypýtať kontakt od kňaza.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Mária Chromíková 14.08.19 08:45

MC
karma
109.00

Biela výzdoba k svatbe určite patrí.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní