Jedinečné svadobné ceremónie: Už si o nich počula?

Jedinečné svadobné ceremónie: Už si o nich počula?
  • 28.03.2020
  • Michaela Kožáková

Čo vlastne znamená svadba? Pre niekoho je to vysnívaný deň, na ktorý čaká od svojho detstva. Pre mnohých z nás sú to starosti a výdavky, ktoré však určite stoja za to. Viacerí svadbu považujú za veľkú udalosť a chcú v tento výnimočný deň zdieľať radosť so svojimi najbližšími a najmilšími. Svadba predstavuje oficiálne, či už pred Bohom alebo na matrike, vyjadrenie súhlasu so spolunažívaním so svojim partnerom a oslavu tohto nového zväzku.  

Aký je prvý čin manžela a manželky, ktorý symbolizuje spojenie? Pre väčšinu párov je to jednoducho bozk. Iní zasa dávajú prednosť vyjadreniu čerstvého zväzku prostredníctvom slávnosti jednoty. Takéto obrady sú skvelým spôsobom ako symbolizovať spojenie dvoch rodín. Po celom svete sa praktizujú emotívne a krásne obrady jednoty. Čítajte ďalej a možno sa aj vy pre jeden z nich rozhodnete.

Neprehliadni: Svadba bez snubných prsteňov: Áno alebo nie?

Uzol

Zdroj: pinterest.com

Viazanie uzla

Táto ceremónia má pôvod u starodávnych Keltov. Nevesta a ženích sa držia za ruky a úradník okolo ich rúk viaže stuhy rôznej farby. Každá z farieb má rôzne významy. Tie najpopulárnejšie sú: červená pre vášeň, modrá pre úprimnosť, zelená pre plodnosť a biela pre čistotu. Niektoré páry sa však rozhodujú pre stuhy vo svadobných farbách. Oddávajúci môže zviazať všetky stuhy naraz alebo aj samostatne. Krásnou spomienkou na sobáš v kostole môže byť i spoločné viazanie lán do tvaru kríža pripevneného na drevenej tabuli.

Miešanie vína

Zdroj: pinterest.com

Pripite si na budúcnosť

Symbolické vyjadrenie jednoty a prvý spoločný prípitok, ako manžel a manželka, môžete spojiť touto jednoduchou a unikátnou ceremóniou. Pohár na víno, karafa červeného a bieleho vína. Nevesta a ženích vezmú karafy a do pohára nalejú trochu z vín, čím vznikne ružová zmes. Červené víno symbolizuje vášnivú lásku a zdravie, zatiaľ čo biele víno symbolizuje silu a dlhovekosť. Tak, na budúcnosť!

Piesok

Zdroj: pinterest.com

Piesok ako znak jednoty

Táto súčasť obradu sa zväčša vykonáva pri sobášoch vonku. Čo na to potrebujete? Jednu veľkú vázu a dve menšie vázy s pieskom rôznych farieb. Keď je pár pripravený vykonať ceremóniu, manžel začne sypať svoj piesok do väčšej vázy a manželka ho nasleduje. Piesok sa zmieša, a tak vytvoria jedinečné umelecké dielo, ktoré bude krásnou spomienkou na tento výnimočný deň. Nemusíte použiť len vázu, môže to byť napríklad tiež dutý rám s vašou spoločnou fotografiou, prázdne presýpacie hodiny či dekoratívna fľaša.

Strom

Zdroj: Shutterstock®

Zasaďte strom

Ak plánujete svadbu v lete, vonku alebo aspoň obrad niekde v prírode či v záhrade, tak táto ceremónia je pre vás ako stvorené. Zasaďte stromček, ktorý bude predstavovať váš nový spoločný, rastúci a rozvíjajúci sa život. Strom si môžete umiestniť niekde v byte aj s rámom a fotografiou zo svadby alebo s popisom. Ak máte dom, umiestnite ho do záhrady.

Neprehliadni: Skvelé nápady na svadbu, ktoré ju spravia nezabudnuteľnou

Svadobné ceremónie

Zdroj: pinterest.com

Ďalšími ceremóniami, ktoré môžu ozvláštniť váš svadobný deň, je napríklad odpaľovanie sviečok, ktoré symbolizujú oheň zapálený láskou dvoch ľudí, miešanie korenia či iných nápojov. 


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní