Miesta na netradičnú svadbu: TOP 5 tradičných aj adrenalínových

Miesta na netradičnú svadbu: TOP 5 tradičných aj adrenalínových

Svadba je celkom iste udalosť, na ktorú nikto nikdy nezabudne. Ak teda neutrpí ťažkú ​​anamnézu, napríklad pri prevádzkovaní nejakého extrémneho športu. Nasledujúci článok je však práve pre tých, ktorým niečo také hrozí. Teda pre ľudí, ktorí robia veci netradične, ktorí vyhľadávajú dobrodružstvo a možno aj štipku adrenalínu. Ale aj v prípade, ak dávate prednosť tradičnému poňatiu svadby, tak vás naše tipy iste zaujmú a ktovie, možno v sebe odhalíte aj skrytého dobrodruha. Top 5 miest na netradičnú svadbu vás možno inšpirujú.

Loď

Svadba na lodi síce je netradičným, ale predsa len nie až tak napínavým zážitkom, ak vám teda o tej lodi nepovedali, že je nepotopiteľná a vy nie ste v severnom Atlantiku plnom ľadovcov. Loď má však určité nedoceniteľné výhody. Loď je de facto pojazdná reštaurácia, čo iste všetci zúčastnení ocenia. Kým loď nepristane pri brehu, nedá sa z nej vystúpiť, takže nehrozí, že by sa niekto z vašich hostí vyhováral na to, že slečna na stráženie detí už končí a že už naozaj musí nutne odísť. Kým kapitán nezakotví, musia jednoducho všetci zostať. Nepozývajte nikoho, pri kom si prajete, aby sa zdržal čo najmenej, pretože aj keby sa akokoľvek chceli vaše tajné priania vyplniť, jednoducho k tomu nebude mať príležitosť.

Ďalším faktom, ktorý je potrebné si o lodiach uvedomiť je, že aj keď sme ich na začiatku označili za akési pojazdné reštaurácie, priestor v nich je na rozdiel od reštaurácií trochu stiesnenejší. Osobitná pozornosť sa preto musí dať zasadaciemu poriadku. Ak by ste chceli byť veľmi crazy, môžete si usporiadať svadbu napríklad v štýle Pirátov z Karibiku a keby vás oddal slávny kapitán Barbossa, bol by to naozaj husársky kúsok.

Bungee jumping

Fascinujúce scenérie, šumiaci les, vo vetre špliechajú vlnky hlboko pod vami. Len napäto tlmené šeptanie svadobčanov a hlas oddávajúceho narúša prírodnú idylu. Monológ nadobúda na naliehavosti a ukončí ho hlavná otázka. Bez váhania nasledujú dve sebaisté kladné odpovede, vášnivý bozk a potom už všetko prehluší vzrušenie a krik sprevádzajúci nekončiaci skok do hlbín. Asi takto môže prebiehať svadba milovníkov adrenalínu. Hoci sa mnohí rúcajú len pri pomyslení na cestu k oltáru, existujú takí, ktorí k už tak veľmi napínavému momentu chcú pridať niečo ešte oveľa napínavejšie. Práve pre nich je spojenie svadby a bungee jumpingu ideálnym nápadom.

Pravdou je, že tento nápad má svoje úskalia. Predovšetkým ide o to, že tradičné miesta pre bungee jumping neposkytujú prílišné zázemie pre svadobčanov a zorganizovať presun po obrade vyžaduje značné úsilie. Ktorá svadba však nakoniec úskalia neprináša? Ak chce človek navyše zažiť niečo výnimočné, vyžaduje to proste výnimočné obete. Existuje síce aj možnosť objednávky žeriava pre bungee jumping, ale to už je výrazne drahšia záležitosť než tandemový skok.

Pozri aj: Svadobné lampióny šťastia: Skvelá zábava na svadbe či veľké riziko?

svadba v lietadle

Zdroj: Shutterstock®

Lietadlo

Svadba v lietadle je jednoducho dovŕšením našich detských snov. Priznajme si to, ktorý chlapec nechcel byť v detstve pilotom a ktorá žena letuškou? Takže svadba v lietadle je vlastne splnením dvoch snov, dospelého i detského. Ak máte to šťastie a podarí sa vám prehovoriť pilota, aby urobil aj nejaký ten ostrý manéver, budete mať určite o čom rozprávať. Najmä u ženícha je však ostražitosť na mieste, pretože pilot bol ženami zvolený ako jedno z najpríťažlivejších povolaní. Preto treba ustrážiť, aby tých ostrých manévrov nebolo až nebezpečne veľa a nevesta si svadbu na poslednú chvíľu nerozmyslela.

Svadbu v lietadle ponúka mnoho slovenských letísk a cena sa pohybuje podľa veľkosti lietadla. Pre túto príležitosť si môžete prenajať lietadlo od 4 do 16 osôb. Ale človek nesmie hľadieť na peniaze, keď si chce splniť detský sen a novomanželia potom navyše majú istotu, že sa spolu budú mať ako v nebi.

Zorbing

Komu predsa len poňatie manželského sľubu ako voľného pádu príde až príliš symbolické, môže využiť trochu miernejší variant. Zorbing je obľúbená a moderná zábava s pôvodom na Novom Zélande, pri ktorej sa rútite z kopca v plastovej guli. Môžete namietať, že začať manželstvo ako jazdu z kopca v sebe tiež nemá príliš láskavú symboliku a iste budete mať pravdu. Skúste sa však na zorbing pozrieť skôr ako na nekončiace dobrodružstvo, z ktorého sa vám proste neprestane príjemne točiť hlava.

Myšlienku na obrad priamo v zorbe musíte, bohužiaľ, opustiť. Aj keby ste totiž našli dostatočne šialeného oddávajúceho, ktorý by bol ochotný s vami do niečoho takého ísť, charakter zorbu, ktorý pojme maximálne dve osoby, to jednoducho neumožňuje. Zorbing je tak možné mať ako príjemné spestrenie svadby, ktoré radi využijú aj mnohí svadobní hostia. A nebude to tentoraz len z alkoholu, z čoho sa im zatočí hlava. Vám taká svadba v každom prípade obráti život hore nohami.

netradičná svadba

Zdroj: Shutterstock®

Teplovzdušný balón

Veľkou výhodou letov balónom je, že dokážu uspokojiť dve zdanlivo úplne nezlučiteľné kategórie ľudí, a to milovníkov napätia a romantiky. Vzlet v balóne, ktorý nepoháňa nič iné ako horúci vzduch, to sú naozaj okamihy plné napätia. Na druhú stranu pokojné vznášanie sa nad malebnou krajinou, ktorú obklopuje čerstvo vychádzajúce slnko, to musí zasiahnuť aj nenapraviteľného cynika.

Let balónom však nie je lacnou záležitosťou. Let pre osem osôb stojí okolo 1000 €, ale najväčším úskalím je ako vždy počasie. Silný vietor, dážď alebo zima často prekazí aj bežnú vonkajšiu svadbu, nieto ešte let balónom, ktorý môže letieť aj niekoľko kilometrov nad zemou. Záložný variant je v tomto prípade nutnosťou. Ak však všetko vyjde, je to nádhera. A kto by nechcel povedať, že sa pri svadbe priamo vzniesol do oblakov?

Neprehliadni: Cudzinec ako svedok: Čo všetko je potrebné vybaviť?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Mária Chromíková 09.01.20 13:17

MC
karma
109.00

Páčila by sa mi svadba na veľkej zaoceánskej lodi.

  • 0
Odpovedať

Ivana Šurániová 16.02.20 08:23

karma
100.00

niet nad klasiku

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní