Svadobný odvoz: Na čo myslieť pri jeho objednávaní

Svadobný odvoz: Na čo myslieť pri jeho objednávaní
  • 13.03.2019
  • Mika Polohová a Zuzana Kmecová

V prípade, že máte v pláne cestovať medzi miestom svadobného obradu a hostinou, budete potrebovať auto alebo iný dopravný prostriedok. Presúvať sa môžete aj na motorke, objednať si môžete svadobný koč alebo sánky ťahané koňmi v zime. Vo výnimočných prípadoch sa do svadobného sprievodu zahŕňajú aj policajné či hasičské autá. Aký bude váš svadobný odvoz a na čo myslieť pri jeho objednávaní?

Pozri aj: Jarná svadba: Zisti, na čo všetko sa musíš pripraviť

svadobné auto

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Vstup na pešiu zónu

Vo väčšine prípadov by nemali mať policajné hliadky problém s tým, že na pešiu zónu alebo ku kostolu prichádzate so svadobným autom. Auto je označené a ozdobené, takže to zvyčajne berú ako automatickú výnimku. Pokiaľ ale vstupujete na pešiu zónu s viacerými autami, uistite sa, že aj v prípade kontroly bude všetko v poriadku. Vo väčšine mestských častí stačí nahlásiť ŠPZ-tky áut, ktoré budú na pešiu zónu vstupovať a v akom čase. Pri vybavovaní všetkých svadobných oficialít, by vás toto nemalo extrémne zaťažiť.

Veľkosť šiat a sedadiel

V svadobných šatách si pravdepodobne auto skúšať nebudete. Posadiť sa do auta ale vyskúšajte tak či tak. Ľahko by sa potom mohlo stať, že svadobné šaty bude treba do auta osobitne nakladať. Niektoré staršie autíčka, ktoré sa už pýšia titulom veterán, môžu byť menšie, ako si ich predstavujete. Takže nevesta aj ženích by mali mať dostatok miesta. Osobná obhliadka je teda na nezaplatenie.

auto na svadbu

Zdroj: Shutterstock®

Keď svadobné auto nepotrebujete

V prípade, že si chcete užiť jazdu v luxusnej limuzíne alebo novej Tesle, ako „výhovorku“ môžete využiť nutnosť presunov počas dňa. Samotné auto využijete aj na fotenie ako rekvizitu. A aj keď je obrad a hostina na tom istom mieste, nejako sa naň musíte dopraviť.

Odporúčame: Astrológia, symbolika, nostalgia: Zisti, ako si vybrať dátum svadby

svadobný veterán

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Svadobný koč

Popoluška išla na ples na kráľovský dvor v kočiari z tekvice. Ten váš určite zostane kočom aj po polnoci, hoci ho asi tak dlho potrebovať nebudete. Pri objednávaní koča treba zvážiť to, na ako dlho ho budete potrebovať. Od toho sa odvíja starostlivosť o koníky. V zime, ak budú ťahať sánky, potrebujú deky na prikrytie a v lete zase dostatok vody, keď vás budú čakať pred kostolom, resp. pred obradnou sieňou. Koníky budú skvelým doplnkom svadobného programu a prinášajú so sebou starosvetskú romantiku.

svadobný koč

Zdroj: Shutterstock®

motorka na svadbu

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Svadobná motorka

Svadobné šaty majú zvyčajne bohatú sukňu. Aby nedošlo k nehode, myslite na to, že vaša vášeň pre motorky a vaše šaty musia spolupracovať. Tradičné dlhé šaty môžete tiež vymeniť na kratšie. Sú stále populárnejšie, no ak máte predstavu krásnej bohatej sukne, využite motorku len na fotenie, prípadne si vyberte šaty s odoberateľnou sukňou.

Neprehliadni: Svadba na pláži: Zhrnuli sme pre teba všetky jej plusy aj mínusy!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní