Kráľovská modrá: Bude kraľovať aj vo vašej svadobnej výzdobe?

Kráľovská modrá: Bude kraľovať aj vo vašej svadobnej výzdobe?
  • 15.05.2019
  • Mika Polohová a Zuzana Kmecová

Výrazné farby hovoria čosi aj o charaktere a vášnivej povahe nevesty. Modrá je fantasticky optimistická a dá sa skvele kombinovať s rôznymi farbami. Kráľovská modrá sa dôverne priatelí so zlatou a inými kráľovskými kvetmi. Patrí medzi ne najmä orchidea, gympsomilka, ruže aj voňavé frézie.

Modrá farba

V mnohých náboženstvách je modrá považovaná za farbu, ktorá prináša pokoj a odháňa zlých duchov. Znamená tiež dôveru, múdrosť, stabilitu, je to farba neba a inteligencie. Modrá ovplyvňuje pozitívne myslenie a podľa Biblie je to „boží svet“.

letná verzia

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Ak je modrá vašou obľúbenou farbou, ste pokojná, stabilná a dokážete riešiť situácie s chladnou hlavou. Pokoj nachádzate aj na pobreží mora a máte radi jeho upokojujúce šumenie a nekonečnosť striedania prílivu a odlivu.

Bude sa ti páčiť: Námornícka svadba: Netradičná a predsa klasická

jednoduchá verzia

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Svadobná výzdoba

Modrá svadobná výzdoba sa môže uberať dvoma smermi. Modrú môžete dať do obrusov a vtedy vám už netreba veľa modrých doplnkov. Farby budete mať habadej a stačí ju podporiť napríklad modrým nasvietením priestoru.

elegantná výzdoba

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Ikebanky potom môžete voliť v akejkoľvek farbe. Tradičné biele alebo bielo-maslové budú krásne kontrastovať so sýtou modrou. A bude stačiť jemný zlatý detail, či už vo forme klubových tanierov alebo niečoho drobnejšieho. Malé zlaté vázičky alebo svietniky.

jemné

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Menej moderná je organza, teda tyl, saténové alebo mušelínové kúsky látky na stoloch. Je to o niečo lacnejšia verzia, nevyzerá úplne zle, ale ak túžite po skutočne modrej výzdobe, dávajte veľký pozor na to, aby ju bolo skutočne vidieť.

kombinácia s ružovou

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Kráľovskú modrú môžete kombinovať aj odvážne. Napríklad s červenými kvetmi a striebornými doplnkami vyzerá výzdoba veľmi štýlovo, čisto a luxusne.

Modré kvety

Modrých kvietkov je dostatok počas celého roka. Obľúbené hortenzie, hyacinty, modrá je aj orchidea, kosatec, astra a zvončeky. Len modré ikebanky neodporúčame. Do výzdoby pokojne zvoľte kombináciu farieb, určite sa vám bude hodiť biela. Žltej sa vyhnite, aby svadba nepôsobila príliš pápežsky.

oblek

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Svadobné šaty, oblek pre ženícha a šaty pre družičky

Modré svadobné šaty budú možno trošku odvážnejšie a nie pre každú nevestu. Ak po nich ale túžite, nedajte sa odradiť, prípadne si zvoľte kráľovsky modrú do popolnočných šiat. Zvážiť tiež môžete šaty v štýle ombré.

družbovia

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Ženích nebude proti modrému obleku namietať a so svojou družbovskou partičkou sa ľahko zladí. Družičky budú v modrých šatách kráľovsky žiariť a doladiť k nim môžete biele kvetinové náramky, kvetinové opasky alebo živé kvietky do vlasov.

luxusná výzdoba

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Kráľovská modrá je fantastickou farbou. Ak ju chcete ale naplno využiť, určite zvážte modré obrusy. K nim môžete doladiť akékoľvek kvety a nemusíte sa obmedzovať výberom tých modrých. Príjemné plánovanie.

Odporúčame: Kvetinové čelenky pre nevestu: Tradičné, štýlové a čarovné


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Kristína Sekeráková 06.04.21 19:11

KS
karma
133.00

Táto farba sa mi veľmi páči v kombinácii s marsalou :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní