Inšpirácia pre nevesty: Ako vytvoriť zasadací poriadok?

Inšpirácia pre nevesty: Ako vytvoriť zasadací poriadok?
  • 14.05.2019
  • Mika Polohová a Zuzana Kmecová

Budete potrebovať menný zoznam svojich hostí. Pekne si ho rozstrihajte, presúvajte kartičky a vytvárajte skupinky hostí. Ak máte okrúhle stoly, nezabudnite sa v hoteli opýtať, koľko je ideálny počet hostí za stolom (aj maximálny a minimálny) a či majú rôzne rozmery stolov. Skupinky hostí si vytvoríte pomerne ľahko. Ak chcete dodržať presný počet hostí pri stoloch, bude to o niečo komplikovanejšie.

greenery

Zdroj: pinterest.com

Ak máte rovné stoly, vytvorenie zasadacieho poriadku je o niečo jednoduchšie. Stačí, ak vytvárate reťazce hostí, kde sa pár ľudí pozná. Vaši hostia tak niekoho nového spoznajú a zároveň majú okolo seba dostatok známych, s ktorými sa môžu zabávať.

Odporúčame: Námornícka svadba: Netradičná a predsa klasická

zasadací poriadok

Zdroj: pinterest.com

Zasadací poriadok podľa stolov alebo stoličiek

Zasadací poriadok je viac-menej orientačný. Žiadnemu hosťovi nemôžete úplne prikázať alebo zakázať, aby sedel na konkrétnej stoličke. Vyriešiť to môžete aj tak, že hosťom určíte len číslo stola a svoju menovku si môžu pri vstupe do miestnosti zobrať zo stolíka. Sami seba tak potom usadia na stoličku, ktorú si vyberú.

zasadací poriadok klasik

Zdroj: pinterest.com

Ak máte vymyslený zasadací poriadok do poslednej bodky a veríte, že všetci hostia sú usadení správne, a to s ohľadom na ich preferencie, ženy sú mimo prievanu, babky pekne v tichom kúte a detské kočiare majú dostatok miesta, položte menovky priamo na stoly.

zasadací poriadok na fľaši

Zdroj: pinterest.com

Ako vyrobiť stojan

Stojan na zasadací poriadok môžete vytvoriť zo zrkadla, obrazového rámu alebo ho môžete rozdeliť do menších rámčekov a rozložiť na stolík pred vstup do miestnosti. Dajte pozor na to, aby hostia mali dostatok miesta a času, aby si svoje miesto mohli nájsť.

Neprehliadni: Svadobné fotografovanie: Kedy ho zaradiť do programu?

zasadací poriadok kruh

Zdroj: pinterest.com

Stojan po usadení hostí odstráňte. Požiadať o to môžete personál alebo svoje družičky. Ak ho na pôvodnom mieste necháte, nemusí sa nič stať. No ak máte na svadbe viac detí, verte, že preteky o to, kto bude niekde prvý sa v nejakom bode začnú. Najmä ak je v stojane sklo alebo zrkadlo (zbytočne budete potom plakať nad rozbitými rokmi nešťastia).

zasadací poriadok zrkadlo

Zdroj: pinterest.com

zasadací poriadok pečať

Zdroj: pinterest.com

Výzdoba

Zasadací poriadok by mal byť súčasťou vašej svadobnej výzdoby. Mal by byť zaujímavý, výrazný, aby ho hostia jednoducho našli a čitateľný natoľko, aby sa každý rýchlo našiel. Výzdobu prispôsobujeme vždy celkovému tónu svadby. Používajú sa tie isté kvietky, ten istý font ako na svadobných tlačovinách a tá istá farba papiera.

zasadací poriadok na veľký papier

Zdroj: pinterest.com

Svadobný poriadok je dôležitý. Vytváranie nemusí byť zábava, no nemusíte sa ponáhľať. Ľudia sa po oficiálnej časti budú baviť mimo svojich stoličiek, a preto sa nič nestane, ak nejakú „partiu“ rozbijete.


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Kristína Sekeráková 06.04.21 19:10

KS
karma
133.00

Asi najväčšia dilema pri prípravách na svadbu :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní