Tulipánová svadobná kytica: Inšpirácie pre každé ročné obdobie

Tulipánová svadobná kytica: Inšpirácie pre každé ročné obdobie

    • Zdieľaj:
  • 2

Tulipány sú večne milované pre svoju nadčasovosť a elegantný vzhľad, a práve preto sa častokrát pridávajú aj do svadobnej kytice. Nečudo, že si nevesty volia práve tulipány – ide totižto o kvet, ktorý symbolizuje čistotu a nevinnú lásku a zároveň vyjadruje nádhernú krásu. Prirodzená elegancia, ktorú tulipán vyžaruje, či už v bielej alebo inej žiarivej farbe, sa hodí k akémukoľvek svadobnému štýlu. Ich ladné stonky a jemné okvetné lístky môžu kyticiam dodať iný rozmer a drámu.

Tulipány sú dostupné počas celého roka. Existuje totižto niekoľko základných odrôd, ktoré sú bežne dostupné, no niektoré rastú len počas jari. Tulipány sú zaujímavé predovšetkým tým, že majú rôzne okvetné lístky, vďaka čomu sa dajú ľahko zakomponovať do svadobnej kytice. A navyše sú vyšľachtené aj rôzne farby, čím ich vôbec nie je zložité zahrnúť do kytice či svadobnej výzdoby, ktorá by korešpondovala so štýlom, ktorý ste si pre svadbu vybrali.

Tulipány vo svadobnej kytici

Pastelová svadobná kytica v ružových odtieňoch dokonalo zvýrazňuje jemnosť tulipánov akejkoľvek odrody. Pokojne môžete tulipány skombinovať aj s ružami – či už v bielej alebo červenej farbe. Aj keď si tulipány rozumejú s inými druhmi kvetov, krásne vyniknú aj samé osebe. V modernom poňatí ich tak nemusíte vôbec kombinovať s inými kvetmi. Ak chcete jednoduchú, modernú a zároveň dramatickú kyticu, tak siahnite len po tulipánoch. Svadobná kytica bude pôsobiť elegantne.

Kvetinárky sa zhodujú v tom, že svadobné kytice s textúrou majú v niečom navrch. Môžete v nich kombinovať jemné tulipány s výraznými narcismi, orgovánom alebo môžete do kytice pridať aj ranunculus (iskerník). Rôzne tvary a dĺžka kvetov pridá svadobnej kytici nový rozmer. Ak ste milovníčkami tulipánov a chceli by ste ich mať vo svojej svadobnej kytici, tak sa nechajte inšpirovať nasledujúcou galériou. Nájdete v nej plno nápadov, ako tulipány do kytice zakomponovať alebo z nich vytvoriť samostatnú elegantnú kyticu.

Zaujme ťa: Jednoduché svadobné účesy, ktoré ti dokážu, že menej je viac!

1 z 21

    • Zdieľaj:
  • 2
Návrat hore
Autor článku

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

2 komentáre

Mária Chromíková 29.03.21 11:23

MC
karma
109.00

Pekné tulipány v kombinácii s drobnými kvetinkami ,dlho nevydržia.

  • 0
Odpovedať

Mária Maxianová 29.03.21 17:22

MM
karma
100.00

jednoduché a pekné

  • 0
Odpovedať

Čo čítajú ostatní