Protea v svadobnej kytici: Výrazná, exotická a zároveň minimalistická

Protea v svadobnej kytici: Výrazná, exotická a zároveň minimalistická
  • 05.03.2019
  • Mika Polohová a Zuzana Kmecová

Nežná a exotická. Vynikne v akomkoľvek kvetinovom aranžmáne aj ako doplnok k výzdobe. U nás sa využívajú najmä jej dve verzie. Protea kráľovská, ktorá môže byť skutočným búšiacim srdcom kytice a ružová „ľadová“ protea, ktorá je nežnou exotickou kráskou. Pozrime sa teda na to, ako môže vyzerať exotická protea v svadobnej kytici.

Pozri aj: Svadobná kytica v boho štýle: S týmito kvetmi budeš ako víla!

protea svadobná kytica

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Protea je výrazným kvietkom. Preto jej môžu robiť garde jednoduché kvietky a kytička bude stále vyzerať veľmi exoticky. Vďaka svojej výraznosti jej stačí aj obyčajný zavárací pohár alebo jednoduchá kryštálová vázička. Jemná ružová krásne ladí so zeleňou, ktorá je tohto roku celosvetovým trendom.

protea svadba

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Veľkosť kvetu je dostatočná aj pre minimalistické výzdoby. Stačí jedna hlavička a dosiahnete veľmi príjemný efekt. Napríklad tak ľahko a efektne vyzdobíte stoličky alebo vytvoríte stredovú ikebanu bez veľkého množstva kvetov.

protea stoličky

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Minimalistická kytica s výrazným prvkom

Svadobné kytice sú samostatnou kapitolou. Iste viete, že k štíhlym a nízkym nevestám sa hodia menšie kytice. Protea je pre nich ideálna. Stačí dokonca len jeden kvietok a minimalistická „kytica“ bude pôsobiť nežne a krehko. Rovnako ako nevesta, ktorá ju ponesie. Pre vyššie nevesty je tu veľké množstvo kombinácií od krehkých kytičiek v svetlulinkých farbách, až po odvážnejšie a farebnejšie kytice. Nezabúdajte ani na to, že greenery je skutočne in.

protea svadobné kytice

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: pinterest.com

Protea nemusí byť zladená len s kvietkami, ktoré sú tiež exotické. Skvele si rozumie aj s ružami, eustomou, gypsomilkou, ale aj našou obľúbenou a trendovou zeleňou. Hodí sa  primárne k zlatej aj k striebornej výzdobe, stačí zvoliť správne doplnky. 

Pozri aj: Kvety vo vlasoch či minimalistický drdol? Vyber si svoj svadobný účes

- Anketa

OČARILA ŤA PROTEA NATOĽKO, ŽE JU CHCEŠ VO SVOJEJ SVADOBNEJ KYTICI?

Odpovedalo 13 ľudí  

ÁNO
77%
NIE
23%

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní