Ako schudnúť do svadobných šiat v priebehu niekoľkých týždňov?

Ako schudnúť do svadobných šiat v priebehu niekoľkých týždňov?

Zarezervovali ste si termín svadby, no zrazu ste si uvedomili, že tie svadobné šaty po ktorých túžite už od detstva, nie sú ideálne pre vašu postavu. Respektíve vhodné by aj boli, no museli by ste zapracovať na jej formovaní. Poprípade, ak to vezmeme z iného súdka, mnohé nevesty v snahe ušetriť stovky eur za svadobné šaty radšej volia tie, ktoré zdedili od svojej mamy, sestry alebo sesternice či tety. Jednou z výhod je, že vďaka týmto šatám splníte jednu z tradícii, podľa ktorej by mala mať nevesta, v deň D, na sebe niečo staré. Na druhej strane tieto svadobné šaty vám nemusia sedieť úplne. V tom lepšom prípade vám môžu byť veľké, čo sa dá jednoducho upraviť, no v tom horšom vám môžu byť malé.

Ak práve bojujete s týmto problémom aj vy a rady by ste začali pracovať na svojom zovňajšku, aby ste si mohli dovoliť obliecť akékoľvek svadobné šaty, tak vám poradíme, ako na formovanie postavy pred svadbou.

Pozri aj: Kreatívne svadobné hry: Dopraj svojim hosťom skvelú zábavu!

ako schudnúť do šiat

Zdroj: Shutterstock®

Formovanie postavy do svadobných šiat!

V prvom rade by si každá budúca nevesta mala uvedomiť, že formovanie postavy je behom na dlhú trať. Nejde iba o jednodňovú záležitosť. Starostlivosť o svoj zovňajšok by mala byť dlhodobá a v tom sa zhodujú aj fitness tréneri. Chudnutie či zdravé stravovanie sa v dnešnej dobe považujú za akýsi životný štýl, ktorí si musíte najskôr osvojiť. Napokon si treba uvedomiť, že žiadna nevesta to nerobí pre niekoho iného, ale pre seba! A keďže chudnutie ide ruka v ruke so zdravou stravou a cvičením, tak by ste mali začať od základov.

ako na chudnutie doma

Zdroj: Shutterstock®

Chudnutie prostredníctvom stravy

Ako prvé by ste mali prekopať svoj jedálniček. To však neznamená, že by ste mali držať hladovku alebo pôst. Z jedálnička sa určite oplatí vyradiť rafinovaný cukor a všetky jedlá z fast foodu. Aj keď mnohí odborníci považujú diéty za najlepší spôsob chudnutia, mali by ste vedieť, že tomu tak určite nie je. Aj keď vám diéta na chudnutie na jednej strane pomôže zhodiť nejaké to kilečko, môže prispieť k vzniku jo-jo efektu, vďaka ktorému ručička na váhe opäť stúpne smerom nahor.

Na prvom mieste v rebríčku stravovania sa nachádza stredomorská diéta, respektíve stredomorské stravovanie, ktoré aj výživoví poradcovia považujú za najlepšie z dlhodobého hľadiska. Ide o stravovanie, ktorého základom sú čerstvé potraviny, predovšetkým ovocie, zelenina i ryby. Dôležité je, aby váš jedálniček bol vyvážený. Základ by malo tvoriť ovocie, ale aj obilniny a už spomínaná zelenina. Obyčajné pečivo by ste mali nahradiť celozrnným, rovnako to platí aj v prípade cestovín a určite by ste nemali zabúdať ani na konzumáciu strukovín, ktoré obsahujú vlákninu. Práve vláknina prispieva k zlepšeniu činnosti čriev. Morské plody sú zase zdrojom bielkovín a zdravých tukov, ktoré náš organizmus potrebuje.

Cvičenie je rovnako užitočné

Pokiaľ ide o chudnutie, tak so zdravou stravou ide ruka v ruke aj cvičenie. Strava tvorí niekoľko percent úspechu, no značnú časť tvorí cvičenie. Prostredníctvom jednoduchých cvikov, ktoré budete vykonávať pravidelne, môžete nielenže schudnúť, ale si aj vyformovať postavu. To znamená, že správne zvolené cviky vám pomôžu spevniť bruško, zadok, stehná, boky, ale aj prsia či ruky.

Dôležité je vedieť si vybrať ten druh cvičenia, ktorý by vás bavil. Či už skúsite kardio alebo strečing, pilates alebo jogu, silové cvičenia, beh alebo iný druh športu, je len na vás. Dôležité je, aby ste sa začali viac hýbať. Myslíme, že v tomto prípade sa motivácia určite nájde. Tou motiváciou vám môžu byť vysnívané svadobné šaty.

Body Fat Killer

Zdroj: KILLER Drinks - Slovakia

Chudnutie pomocou nápoja?

Voda s citrónom – asi ste už aj vy počuli o tom, že je najlepšia na prázdny žalúdok, pretože dokáže podporiť činnosť metabolizmu. Okrem tohto „zázračného“ nápoja na internete nájdete množstvo nápojov, ktoré vám pomôžu pri chudnutí. Uznávame, že pitný režim je dôležitý. Bez tekutín by totižto náš organizmus nemohol fungovať. Z pohľadu zlepšenia činnosti metabolizmu a celkového trávenia sú rovnako dôležité aj živiny, ako je vláknina či ďalšie vitamíny a minerály.

Tie nájdete aj vo funkčnom nápoji Body Fat Killer, ktorý vám pomôže dosiahnuť postavu ako lusk. Body Fat Killer môžeme tiež označiť za spaľovač tuku či „tukožrúta.“ Obsahuje rozpustnú vlákninu, ktorá čistí črevá a prispieva k ich lepšej činnosti. Okrem toho obsahuje aj aktívnu zložku, ktorou je L-karnitín, rastlinné extrakty z hlivy ustricovej, zázvoru a artičokov, jablčný ocot a ovocné šťavy.

Ide o prírodný nápoj na chudnutie, ktorý vám pomôže pri zhadzovaní nadbytočných kíl. Určite si ho netreba zamieňať za nápoj, pri ktorom nebudete musieť robiť nič a schudnete. Ba naopak, tento nápoj vám pomôže získať lepšie výsledky, pretože:

  • zrýchľuje spaľovanie tukov
  • znižuje apetít vyrovnaním hladiny glukózy v krvi
  • podporuje črevnú mikroflóru
  • pomáha potláčať tvorbu tukov a ich ukladanie v tele

Viac účinných nápojov, ktoré podporujú chudnutie, zdravie a prospievajú celému organizmu nájdete na www.spacelab.skMilé nevestičky, držíme vám palce na ceste formovania postavy do vytúžených svadobných šiat!

Neprehliadni: Výzdoba svadobného stola: Ktorý štýl je ten pre teba?


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní