Je svadobný koordinátor dôležitý pomocník alebo zbytočný luxus?

Je svadobný koordinátor dôležitý pomocník alebo zbytočný luxus?

Tak a je to tu! Ste úspešne zasnúbená a začínate plánovať svoju vysnívanú svadbu. Ale kde začať najskôr? Takmer každé malé dievčatko si predstavuje svoju svadbu a vidí sa ako princezná. Samozrejme, že šaty, kvety a dekorácie sú dôležité, ale nikdy nesmieme zabudnúť na najdôležitejšie aspekty každej svadby, od ktorých sa potom odvíja zvyšok plánovania. A preto je výhodné mať hneď v začiatkoch dobrú svadobnú agentúru. Skúsený svadobný koordinátor vám dokáže ušetriť množstvo stresu a nervov. Prečítajte si, prečo.

Čo všetko zariadi svadobný koordinátor?

Dobrý svadobný koordinátor si vás vypočuje, zapíše si všetky vaše predstavy a ujasní si s vami dôležité priority, od ktorých sa všetko odvíja a s ktorými je potrebné začať. Medzi tieto dôležité aspekty patrí najmä dátum sobáša, predstavy o mieste vašej svadby a v neposlednom rade rozpočet, ktorý máte na celú akciu vyhradený. Väčšina z vás teraz namietne, že svadobný koordinátor je zbytočnou položkou vo vašom rozpočte, ale verte, že sa vám investícia mnohonásobne vráti.

Skúsená svadobná agentúra totiž presne vie, čo má robiť, koho osloviť, aké svadobné miesto by sa vám mohlo páčiť, kam vás poslať na skúšku šiat, či kde vám vyrobia najlepšie snubné prstienky. V konečnom dôsledku vám svadobný koordinátor ušetrí veľa času, ktorý môžete venovať napr. návšteve fitness centra, aby ste počas svojho svadobného dňa vyzerali čo najlepšie. Pretože ruku na srdce, ktorá z nás by nechcela byť vo svoj svadobný deň v lepšej forme, ako je dnes?

Neprehliadni: Svadobné trendy na rok 2020: Pusť sa do štýlového plánovania

svadobný plán

Zdroj: Shutterstock®

Služby svadobnej agentúry

A to sa tu nebudeme siahodlho zmieňovať o tom, že v prípade, keď chystáte svadbu s cudzincom, budete pomoc agentúry potrebovať celkom iste. Zabezpečiť všetky doklady, ktoré sú potrebné na to, aby vaša svadba mohla prebehnúť legálne na území Slovenska, totiž nie je celkom jednoduché. Pani matrikárky spravidla nebývajú úplne jazykovo vybavené a chýba im ochota klientom oznámiť všetky náležitosti dopodrobna.

Naproti tomu svadobná agentúra už presne vie, kam s akým dokladom dôjsť, kedy, kde a ako ich nechať preložiť, opatriť potrebnými pečiatkami a podobne. Následne je na samotnej svadbe dobré, keď koordinátor pomáha zahraničným hosťom, ktorí sú na koordinátorov na svadbách zvyknutí a berú ich ako samozrejmosť.

Tým z vás, ktorí sa napriek tomu rozhodnú služby svadobnej agentúry pri prípravách nevyužiť, by sme radi odporučili, aby ste si vzali svadobnú koordinátorku alebo koordinátora aspoň na váš svadobný deň.

koordinátor svadby

Zdroj: Shutterstock®

Svadba je len jeden deň a musíte si ho užiť!

Svadobný deň je dňom, ktorý si máte užiť a rozhodne nebudete mať čas dohliadať na to, či všetci dodávatelia robia to, čo majú, či je správne nachystaný zasadací poriadok, dorazili všetky kvety v poriadku, všetci príbuzní sa na svadbe bavia, majú čo piť a jesť, personál v reštaurácii dostal všetky pokyny správne (môže sa stať, že na svadbe budete mať vegetariána, vegána, niekoho s neznášanlivosťou lepku alebo alergiou na morské plody a pod.).

Týmito úlohami nemôžete poveriť žiadnu kamarátku alebo napríklad sestru, pretože tie sú na svadbe ako hostia a mali by si svadbu užiť s vami. Z tohto dôvodu je lepšie, keď máte na svadbe niekoho, kto tam nie je kvôli zábave, ale kvôli tomu, aby bol váš deň D naozaj na jednotku a spomínali ste naň vy aj vaši hostia len v tom najlepšom svetle.

Svadobný koordinátor je skvelá poistka!

Môžete si povedať, že všetky situácie sú len nepodstatné detaily, ale o detailoch je každá svadba. Koordinátor nedokáže zvrátiť všetky pohromy na vašej svadbe, ale vie zabezpečiť jej hladký priebeh a mal by sa pokúsiť eliminovať všetky chybičky, ktoré sa môžu votrieť.

Svadobný koordinátor vás rovnako odbremení od mnohých povinností. Vy sa tak nebudete musieť stresovať, že niečo nejde podľa vašich predstáv. Svadobného koordinátora budete mať na to, aby zabezpečil všetko, na čom ste sa dohodli! Vy si tak budete užívať svoju svadbu so svadobnými hosťami. 

Odporúčame: Ako zvládnuť svadbu s pokojom? S našimi tipmi to zvládneš!

Aktualizovaný článok: 5.4.2023


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Erika Semanová 17.02.20 12:43

ES
karma
-1.00

Určite je svadobný koordinátor dôležitý pomocník pri plánovaní svadby.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní