Veľký svadobný manuál: Ako ušetriť na svadobnej hostine?

Veľký svadobný manuál: Ako ušetriť na svadobnej hostine?
  • 14.12.2018
  • Beáta Hnátová

    • Zdieľaj:
  • 0

Aj keď je váš deň D tým najkrajším a veľmi sa naň tešíte, spájajú sa s ním aj nepríjemné povinnosti, ktoré musí riešiť každý svadobný pár. Medzi takéto dôležité záležitosti patrí nepochybne aj rozpočet. Ako ušetriť na svadbe, víri v hlave každej neveste aj ženíchovi, no dôležité je vystihnúť ten správny pomer. Stanovte si teda priority, položky, ktorými svadobných hostí zaujmete natoľko, aby na váš deň D nezabudli a ušetriť môžete na „hltačoch“ peňazí, ktoré stoja viac než dosť, no v konečnom dôsledku si ich nikto nepamätá.

Začnite priestormi

Viete už, kde sa vaša svadba bude konať? Máte predstavu, že by ste ju chceli mať v romantickom kaštieli, no keď ste uvideli, koľko vás to bude stáť, rýchlo ste si to rozmysleli? Ani nádherný priestor nemusí byť zlou investíciou, keď si predstavíte, že ušetríte na výzdobe. Na druhej strane, ak by ste chceli ušetriť na sále a uprednostnili by ste napríklad kultúrny dom, museli by ste rátať s nákladmi na výzdobu, ktorou by ste obyčajné miesto premenili na romantickú sálu. Zvážte teda jednotlivé náklady a vyberajte rozvážne.

Veľkou pomôckou je pri vyberaní sály určite počet svadobných hostí. Aj keď viete, že niektorých hostí sa jednoducho patrí pozvať, skúste sa radšej zamyslieť nad tým, či ich tam naozaj chcete. Nevolajte ľudí len z povinnosti, takéto pozvanie nebude príjemné ani pre jednu stranu a vás bude stáť navyše nemalé financie. Menší okruh tak viete kľudne pohostiť aj vonku alebo u vás na záhrade, ak sa svadba koná v lete a takéto priestory vás nebudú stáť nič navyše.

Pozri aj: Ako vybrať svadobný dar pre mladomanželov? Poradíme, ako na to

svadobná sála

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: Shutterstock

Jedlo a zákusky

V prípade jedla je určujúca cena stravnej jednotky. Zisťujte, čo všetko je teda v cene a za čo budete musieť ešte doplácať. Chcete mať candy bar, čokoládovú fontánu, stroj na pukance a aj tropické ovocie? A nie je toho už zbytočne veľa? Sústreďte sa na kvalitnú večeru a bufetové stoly, ktoré budete podávať vo vhodný čas a sýti hostia zistia, že na sladkosti vlastne ani nemajú chuť . Vy si tak ušetríte kopec starostí, peňazí, ale aj nezjedených potravín, ktoré sa zbytočne pokazia.

Odporúčame: Deti na svadbe: Prezradíme ti, ako si ju užiť aj s tými najmenšími

bufetové stoly

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: Shutterstock

Ako uhasiť smäd

Aj keď je alkohol pre niekoho nesmierne dôležitý a predstavuje záruku dobrej zábavy, uvedomte si, že ide o vašu svadbu a nie o otváranie nového baru. Určite by ste nechceli, aby vaši hostia museli opustiť hostinu príliš skoro len preto, že bol k dispozícii široký výber alkoholu a oni túžili ochutnať zo všetkého. Nástrahou môže byť aj korkovné, teda poplatok, ktorý si zvyknú účtovať podniky na každú osobu, ak by ste si priniesli vlastné nápoje.

svadobné drinky

Zdroj: Shutterstock®

Zdroj foto: Shutterstock

Nezabúdajte ani na nealkoholické nápoje, na ktorých sa ale naozaj neoplatí šetriť. Či je vaša svadba v lete, alebo v zime, hostia potrebujú uhasiť smäd tak či tak. Jedinou možnosťou je objednanie nápojov z veľkoskladu, ktorý poskytuje výhodné ceny a v prípade, že vám ostanú zvyšné neotvorené nápoje, máte možnosť ich vrátiť a ušetriť tak niečo málo z týchto nákladov. 

No a samozrejme máme tu pre vás aj ďalšie rady, kde sa dá ešte ušetriť. Ak k svadbe plánujete aj oslavu ako sa patrí ták vám poradíme priamo ako ušetriť na svadbnej oslave.

Pozri aj: Je vlastný barman na svadbe tou správnou voľbou?


    • Zdieľaj:
  • 0
Návrat hore
Autor článku

  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní