Drevené prstene namiesto obrúčok z drahého kovu: Lacná a vkusná náhrada

Drevené prstene namiesto obrúčok z drahého kovu: Lacná a vkusná náhrada

Vo svete svadobných prsteňov má svoje čestné miesto zlato. Práve zo zlata sa obrúčky pre mladomanželov vyrábajú najčastejšie. Okrem zlata sa však používajú aj ďalšie kovy, ako je napríklad striebro, oceľ či karbón. Avšak, mnohé páry, ktoré milujú rôzne zdobenie tela, častokrát volia tetované svadobné obrúčky. Pri nich nemusia mať strach, že ich niekde stratia alebo nejakým spôsobom zničia. Tetovanie je trvácne, a tak majú svoj symbol lásky stále pri sebe.

No existuje aj ďalší materiál, z ktorého sa prstene, resp. snubné prstene vyrábajú – tým je drevo. Práve drevené prstene sú veľkým hitom, a to nielen v móde, ale aj vo svadobnom priemysle.

V prípade, že preferujete prírodné prvky a celá vaša svadba sa bude niesť v prírodnom duchu, tak toto je niečo pre vás. V spojení s prírodou i so svojim budúcim manželom alebo manželkou, budete navždy vďaka takému malému prsteňu, ktorý si navlečiete na prstenníky pri skladaní manželského sľubu.

Pozri aj: Boho svadba – jedinečný štýl v 5 krokoch: Čo na nej nesmie chýbať?

drevené obrúčky

Zdroj: pinterest.com/whimsicalwonderlandweddings/

Čo symbolizujú drevené prstene?

Drevo je organickým materiálom a je silným symbolom života, rastu a sily. Každý kus dreva použitý pri výrobe prsteňa prešiel životným cyklom. Každé drevo totižto muselo zosilnieť od semienka až po strom, čo môžeme istým spôsobom pretaviť aj do vzťahu ľudí. Každá láska sa totižto musí zrodiť, aby sa vybudoval silný a pevný vzťah dvoch ľudí.

Stromy musia byť silné, aby odolali nástrahám počasia. Rovnako silné musia byť aj páry, aby obstáli v skúške času. Drevené prstene sú teda znakom toho, že láska dvoch ľudí by mala stále silnieť a rozvíjať sa.

Odporúčame: Skákací hrad: Dopraj svojim svadobným hosťom poriadnu dávku zábavy!

prsteň z dreva

Zdroj: pinterest.com/stoneforgestudios/

Výhody drevených prsteňov

 • Rozprávajú príbeh – každý kus dreva má svoj príbeh, a to isté možno povedať nielen o vzťahu dvoch ľudí, ale aj o drevených obrúčkach. Mnohé sú totižto vyrobené z recyklovaného dreva, napr. zo sudov od whisky, pažieb pušiek, dreva zo stodoly a pod. Všetky tieto predmety majú samé osebe fascinujúcu históriu. Prsteň si dokonca môžete nechať vyrobiť z niečoho, čo má pre vás nejakú hodnotu alebo k čomu máte citový vzťah.
 • Prstene sú ekologické – ich popularita stúpa práve kvôli tomu, že sú vyrobené z netradičného materiálu, ale aj kvôli udržateľnosti. Drevo totižto patrí k obnoviteľným zdrojom.
 • Sú hypoalergénne – alergia na kov je bežná, no stretli ste sa už s alergiou na drevo? Je teda menej pravdepodobné, že sa u vás nejaká alergia pri nosení drevenej obrúčky prejaví. Dokonca môžeme povedať, že tieto prstene sú ľahšie než svadobné obrúčky z iných kovov.
 • Ponúkajú nekonečnú rozmanitosť – široká škála farieb a textúr, ktoré ponúkajú drevené obrúčky, je naozaj úžasná. Každý druh dreva má svoj jedinečný charakter, farbu, vlastnosti, vzor a pod.

Neprehliadni: Japandi svadba: Neutrálny štýl, ktorý si ťa podmaní

svadobné obrúčky

Zdroj: pinterest.com/HolzDesignbyXOP/

Nevýhody drevených prsteňov

 • Nie sú odolné – síce sú pomerne dosť odolné a dokážu zvládať rôzne nástrahy, no stále je potrebné myslieť na to, že to nie je kov. Drevo je možné ľahko poškriabať alebo inak poškodiť. Na drevených obrúčkach sa môžu vytvoriť preliačiny pri silnejšom náraze alebo sa môže z nich kúsok dreva odštiepiť.
 • Veľkosť sa nedá meniť – kým pri prsteňoch z kovov je možné veľkosť dodatočne upravovať, pri drevených to možné veľmi nie je. Pokiaľ ide o ich zväčšenie, tak to je možné urobiť jemným zbrúsením vnútra, no zmenšiť obrúčku už možné nie je.

Nemusíte však voliť len čisto drevené obrúčky. Pokojne môžete siahnuť po kombinácii dreva a kovu, poprípade dozdobené ďalšími inými materiálmi i kamienkami.  


 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

9 komentárov

GoaCDtTd GoaCDtTd 14.03.23 04:36

GG
karma
-1.00

555

 • 0
Odpovedať

GoaCDtTd GoaCDtTd 14.03.23 04:46

GG
karma
-1.00

555

 • 0
Odpovedať

GoaCDtTd GoaCDtTd 14.03.23 04:55

GG
karma
-1.00

555

 • 0
Odpovedať

GoaCDtTd GoaCDtTd 14.03.23 04:55

GG
karma
-1.00

555

 • 0
Odpovedať

GoaCDtTd GoaCDtTd 14.03.23 04:55

GG
karma
-1.00

555

 • 0
Odpovedať

GoaCDtTd GoaCDtTd 14.03.23 04:56

GG
karma
-1.00

555

 • 0
Odpovedať

GoaCDtTd GoaCDtTd 14.03.23 04:56

GG
karma
-1.00

555

 • 0
Odpovedať

GoaCDtTd GoaCDtTd 14.03.23 04:56

GG
karma
-1.00

555

 • 0
Odpovedať

GoaCDtTd GoaCDtTd 14.03.23 05:04

GG
karma
-1.00

555

 • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní