Biele šaty pre družičku: Konkurujú šatám samotnej nevesty?

Biele šaty pre družičku: Konkurujú šatám samotnej nevesty?

Kto by bol kedy povedal, že sa bude všetko meniť a hlavne, že sa bude upúšťať od tradícií? Píše sa rok 2023 a zrazu je všetko úplne inak! Biela už nie je vyslovene len farbou nevesty. V tomto roku sa prekračujú akékoľvek konvencie, vďaka ktorým biela už nie je vyhradená len pre nevestu.

Dokonca mnohí odborníci tvrdia, že by ste mali svoje družičky požiadať, aby sa vo váš svadobný deň obliekli do bielych šiat. Prekvapuje vás to? Nemusí! Ak svoje „garde“ presvedčite na biele šaty pre družičky, dosiahnete tak súdržný vzhľad, ktorý je neuveriteľne romantický a módny. Je to zároveň štýlový spôsob, ako zvýrazniť a podčiarknuť vaše svadobné šaty.

Biele šaty pre družičku, ale iné než pre nevestu

Kľúčom k úspechu je výber štýlu, ktorý vás bude dopĺňať, ale nebude rovnaký ako vaše vlastné svadobné šaty. Napríklad, ak máte na sebe klasické šaty bez ramienok, vyberte biele šaty pre družičky s rovnakým typom výstrihu, ale so sukňou po kolená. Takto stále vytvoríte vizuálny kontrast a zároveň udržíte vzhľad svojej družičky v súlade s vaším vzhľadom.

Pozri aj: Svadobná kytica v bohémskom štýle: Nechaj sa uchvátiť!

šaty pre družičku

Zdroj: pinterest.com/FancyVestido/

Prečo je biela farba pre družičky dobrý nápad?

Biele družičkovské šaty sa hodia k mnohým štýlom – od boho až po minimalistický. Biela farba lichotí všetkým odtieňom pleti, od svetlej až po tmavú.

Ak potrebujete trochu presvedčiť o správnosti tejto voľby, tak nahliadnite do sveta známych osobností.

Kate Middleton vyzerala počas kráľovskej svadby s princom Williamom nádherne po boku sestry Pippy, ktorá bola tiež v bielych šatách. Kim Kardashian sa zladila so svojimi sestrami, priateľmi i matkou Kris Jenner na oboch svojich svadbách, a to na svojej svadbe s Krisom Humphriesom aj Kanyem Westom.

Americká speváčka, skladateľka a interpretka Solange Knowles zašla ešte o krok ďalej. Celú svoju rodinu a svadobných hostí vyzvala, aby sa v deň jej svadby obliekli do bieleho. Dosiahla tak maximálny efekt. Mimochodom, vedeli ste, že je mladšou sestrou Beyoncé?

Pozri aj: Nevieš si vybrať?! Toto sú najobľúbenejšie príchute svadobnej torty

družičkovské šaty

Zdroj: pinterest.com/hellomaymag/

Aké šaty pre družičky voliť?

Otázkou teda ešte ostáva, aké biele šaty pre družičky sú najlepšie? To závisí predovšetkým od formálnosti svadby. Ak ste za luxusnú svadbu, voľte čokoľvek z čipky, hodvábu, saténu, tylu, organzy a šifónu. Ak však chcete zachovať moderný štýl, vyhnite sa vrstveným sukniam. Pri boho svadbe vsaďte jednoznačne na čipku a krajku.

Najudržateľnejšou voľbou sú však také šaty, ktoré môžu vaše družičky nosiť aj v bežné letné dní. Jednoduchosť v tomto prípade zohráva ten najväčší prím.

spoločenské šaty

Zdroj: pinterest.com/the_lane/

šaty na svadbu pri mori

Zdroj: pinterest.com/lillyredit/

Šaty

Zdroj: pinterest.com/movemountainscophotography/

čipkované šaty

Zdroj: pinterest.com/narcissegreenwaydesign/

Šaty na jedno rameno

Zdroj: pinterest.com/onefabday/

šaty so špagetovými ramienkami

Zdroj: pinterest.com/britt101ster/

boho šaty

Zdroj: pinterest.com/ruffled/


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Marianna Rajniaková 21.05.23 20:43

MR
karma
109.00

všetky ako víli z rozprávky, mne sa páčia družičky v nejakej pastelovej farbe..ružovej, fialkovej, bledo modrej

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

jarná svadba
letná svadba

Čo čítajú ostatní