Výzdoba svadobného stola: Ktorý štýl je ten pre teba?

Výzdoba svadobného stola: Ktorý štýl je ten pre teba?
 • 14.04.2020
 • Michaela Kožáková

  • Zdieľaj:
 • 0

Keď sa povie svadba, všetci svadobčania myslia na svadobnú hostinu. Na chutné menu, lahodné  koláče a vynikajúcu tortu. A potom hodnotia nevestu so ženíchom, všímajú si kto sa najviac zabával a sú zvedaví, akí svadobný dar dala teta z Ameriky.

Všetko od jedla až po stoly môže mať vplyv na celú atmosféru svadby. A každá z nás určite chce, aby tá naša svadba zanechala dobrý, vlastne skvelý dojem na každom, kto sa jej zúčastnil. Všetky túžime po tom, aby náš veľký deň bol neuveriteľný, dokonalý a presne taký, aký sme si ho vysnívali.

Plánovanie svadby? Výber obdobia pre svadbu. Rezervácia miesta. Svadobné šaty a oblek. Zákusky. Fotograf. Pozvánky. Obrúčky. Dekorácie a výzdoba stolov. Tu sa presne zastavme. Po tanečnom parkete je stôl miestom, kde sa svadobčania budú asi najviac zdržiavať. Ak nerátame párty zvieratá a všetky akrobatky či choreografky, na ktoré sa menia sesternice a kamaráti po troch pohárikoch domáceho.

Svadobné stoly by mali lahodiť oku, nemali by byť až príliš preplnené, mali by byť farebne zladené a príjemne vyzdobené. Ak sa chystáte mať svadbu v rustikálnom štýle, určite nepostavte na stôl misy plnené kryštálmi s ružovými sviečkami. Premyslite si, v akom duchu a štýle by ste svoju svadbu chceli mať. My vám prinášame niekoľko inšpirácií. 

Pozri aj: Trendy béžová svadobná výzdoba: Určite si ju zamiluješ!

Výstižný minimalizmus

Zdroj: pinterest.com

Výstižný minimalizmus

Veľa neviest si želá, aby ich svadby boli rozmarné, žiariace a luxusné. Iné zase túžia po niečom jednoduchšom. A presne o tom je minimalizmus, ktorý sa stal svadobným trendom pre tento rok. Možno si myslíte, že potrebujete stoly s obrovskými kyticami kvetov, niekoľkými obrusmi a organzami, so svetelnou reťazou cez stred stola. Áno, aj takéto stoly môžu byť pekné. Každému sa páči niečo iné.

My sme sa zamilovali do jemnosti minimalizmu s dotykom bielej a akcentami sviežej zelene vo forme živých listov a konárov. A čo vy?

Rustikálny štýl

Zdroj: pinterest.com

Vitaj, príroda!

Rustikálny štýl je momentálne veľmi trendy. My sme si obľúbili prírodné materiály, ktoré sú vkusne zakomponované do celého kontextu. Takto vyzdobené stoly vyzerajú veľmi prirodzene, nie sú prestrojené a umelé. Mnoho z dekorácií si dokážete vyrobiť aj sami z dostupných materiálov, takže sa nemusíte báť či zoženiete takú vázu či onaký podstavec pod číslo stola. Nám do oka padli poháre prestriekané bronzovou farbou v kombinácií s prútím a zelenými vetvičkami. 

Sviečky

Zdroj: pinterest.com

Žiarivá romantika

Povedzme si na rovinu, sviečky by nemali chýbať na žiadnej oslave či udalosti. Koniec koncov sú tým pravým kľúčom k romantickej atmosfére a poriadnej úspešnej párty. Je známe, že ľudia sa viac bavia v slabo osvetlenej miestnosti.

Stoly so sviečkami budú vyzerať veľmi elegantne či už za svetla alebo keď sa zotmie. Môžete zvoliť dlhé, hrubé, plávajúce v miskách s vodou, tenké sviečky v sklených svietnikoch alebo v drevených lampášoch. Takisto nimi môžete ozdobiť priestory, schodisko, tanečný parket.

Kvety

Zdroj: pinterest.com

Voňavá krása

Čo je krajšie ako živé kvety sýtych farieb, jemné biele púčiky alebo zelenkasté vetvičky?  Zabudnite na umelé napodobneniny. Ozdobte svadobné stoly margarétkami, gypsomilkou, levanduľou, jarabinou, strelíciami, eukalyptovými listami, slnečnicami, sukulentami, farebným vresom, dekoratívnymi trávami. Pravdaže výber kvetov záleží od obdobia kedy máte svadbu. Svadobnú kyticu môžete zladiť s vašou výzdobou. Váš výzor krásne doplní i čelenka zo živých kvetov.

Zaujme ťa: Jedinečné svadobné oznámenia: Určite ťa očaria!


  • Zdieľaj:
 • 0
Návrat hore
Autor článku

 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní

K bielym šatám sa perfektne hodí žiarivý biely úsmev
NEVESTA

K bielym šatám sa perfektne hodí žiarivý biely úsmev

 • 0
 • 23.07.2021
Moderný svadobný závoj dozdobený jemnými prvkami: Ten chceš!
Šperky a doplnky

Moderný svadobný závoj dozdobený jemnými prvkami: Ten chceš!

 • 0
 • 19.09.2021
Netradičné alebo klasické svadobné obrúčky? Vyberte si také, ktoré vystihujú vás dvoch
Šperky a doplnky

Netradičné alebo klasické svadobné obrúčky? Vyberte si také, ktoré vystihujú vás dvoch

 • 0
 • 10.08.2021