Kreatívne svadobné hry: Dopraj svojim hosťom skvelú zábavu!

Kreatívne svadobné hry: Dopraj svojim hosťom skvelú zábavu!
  • 14.01.2022
  • Michaela Kožáková

Svadba je veselou oslavou nového spoločného života dvoch mladých ľudí. Áno, veselou a zábavnou. Preto okrem toho, že máme vyzerať veľmi dobre, musíme zabezpečiť, aby sa aj naši hostia cítili na svadbe výborne a výnimočne – najedení, spokojní a najmä, aby sa zabávali.

Pravdaže je ťažké vyhovieť všetkým. Šesťdesiatpäť ročnej tete asi nepríde veľmi zábavné pozorovať, kto vypije viac pohárikov domáceho. Takisto veľa ľudí nerado tancuje a radšej posedáva za stolom alebo sa zdržuje vonku. Vlastne, na svadbe sa práve najviac tancuje, prípadne skáče a vykonávajú sa rôzne zvláštne kreácie a choreografie v prípade užitia väčšieho množstva alkoholu. Nikto z nás si nevie predstaviť svadbu bez tanca.

Čo teda robiť s tými netanečníkmi? Ako originálne oživiť vašu svadbu? Prinášame vám niekoľko nápadov na program na svadbu a svadobné hry, ktoré váš veľký deň spravia nezabudnuteľným. Ste pripravení?

Pozri aj: Svadobné noviny: Novinka, ktorá poteší hostí, snúbencov aj rodičov!

Krížovka

Zdroj: pinterest.com

Aké je riešenie?

Pripravte pre svojich hostí kreatívnu krížovku. Použite v nej slová spojené so svadbou, s vašimi osobami. Môžete sa spýtať otázky ako: kde ste sa prvýkrát stretli, ako dlho ste spolu. Uvidíte, ako dobre vás vaša rodina a známi poznajú. 

Krížovky vytlačte a položte vedľa taniera každého hosťa alebo si zaobstarajte veľkú tabuľu a kriedou na ňu napíšte písmenka. Motiváciou pre svadobčanov môže byť cena – vtipná odmena, ktorú dostane stôl, ktorý ako prvý krížovku vyrieši. 

Hula hop!

Zdroj: pinterest.com

Zakrúťte bokmi!

Udržte svojich hostí v dobrej kondícií a pripravte pre nich hula hop turnaj. Po troch krémešoch a poriadnom černohorskom rezni sa potrebujú trochu rozhýbať. Uvidíte, koľko zábavy zažijete. A možno sa pridá i vaša svokra a tromfne všetkých zúčastnených! Môžete tiež vyhlásiť súťaž, kto vydrží krútiť hula hop kruhom najdlhšie alebo kto dokáže krútiť najväčším počtom týchto kruhov. Odmenou pre výhercu / výherkyňu môže byť lístok na večeru (samozrejme, na vašej svadbe) alebo niečo iné originálne, čo mu alebo jej vašu svadbu pripomenie aj po rokoch – buďte kreatívni!

Koleso

Zdroj: pinterest.com

Zatočte si kolesom

Koleso je jednou z možností, ako výborne zabaviť svadobčanov. Môžete si ho vyrobiť sami – z hrubšieho kartónu či preglejky. Napíšte naň úlohy ako napríklad prednes prípitok, požiadaj o tanec, pripi si s manželským párom, zaspievaj pesničku, pobozkaj nevestu. 

Svadobná jenga

Zdroj: pinterest.com

Svadobná jenga

Máte radi hru jengu? My áno a určite aj vaši hostia. Prekvapte ich obrovskou drevenou vežou s veľkými kúskami dreva. Uvidíte, že sa zapoja i vaši strýkovia a tety. A to s veľkou radosťou!

Jengu môžete použiť aj ako knihu hostí. Nechajte hostí napísať na jednotlivé kúsky nejaký vtipný odkaz. Neskôr po svadbe pozliepajte kúsky dokopy a vytvorte si originálny obraz. Krásna spomienka, čo poviete?

Poprípade môžete na jednotlivé dieliky napísať rôzne úlohy, ktoré budú museli vaši hostia splniť, až danú kocku z veže vytiahnu. Nezabudnite tiež pripraviť úlohu pre toho, komu veža spadne. 

Nie len pre deti

Zdroj: pinterest.com

Nielen pre deti

Skákacie lopty? Hurá! Vyhrnúť nohavice, prehodiť kravatu cez plece, vyzuť topánky na opätkoch a poďme sa pretekať. Táto zábavná aktivita je vhodná najmä pre letné svadby, ktoré majú k dispozícií záhradu. Nechajte svojich hostí odviazať sa a vrátiť sa do detských čias.

Pišvôrky

Zdroj: pinterest.com

Veselé piškvôrky

Pre malých i pre veľkých, pre tanečníkov i introvertov. Maxi piškvôrky zabavia naozaj všetkých. Sú vhodné pre svadby v akomkoľvek období, v zime či v lete. Môžete si ich jednoducho vyrobiť napríklad i z kartóna. A neváhajte ich pripraviť vo veľkom. Namiesto klasických 9 políčok voľte viac, nech je o zábavu postarané na dlhší čas. 

Nech nikto nesedí!

Zdroj: pinterest.com

Nech nikto nesedí!

Každá nevesta chce, aby jej svadobný deň bol ten, o ktorom sa bude s nadšením rozprávať ešte najmenej rok. Dobré jedlo, krásna nevesta, príjemné miesto a perfektná zábava. Pripravte pre hostí niekoľko ďalších prekvapení. Napríklad súťaž v skákaní vo vreci, šípky, spoločenské hry, bowling z prázdnych plechovíc, hádzanie podkovy, twister, zábavou môže byť aj svadobná tombola. Potešte ich tiež malými výhrami a vtipnými odmenami. Všetci hostia na vašu svadbu len tak ľahko nezabudnú.

Zaujme ťa: Trendy farebné svadobné šaty: Zabudni na bielu!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní