Výzdoba svadobného stola: Ktorý štýl je ten pre teba?

Výzdoba svadobného stola: Ktorý štýl je ten pre teba?
 • 27.01.2022
 • Michaela Kožáková

  • Zdieľaj:
 • 0

Keď sa povie svadba, všetci svadobčania myslia na svadobnú hostinu. Na chutné menu, lahodné  koláče a vynikajúcu tortu. A potom hodnotia nevestu so ženíchom, všímajú si kto sa najviac zabával a sú zvedaví, aký svadobný dar dala teta z Ameriky.

Všetko od jedla až po stoly môže mať vplyv na celú atmosféru svadby. A každá z nás určite chce, aby tá naša svadba zanechala dobrý, vlastne skvelý dojem na každom, kto sa jej zúčastnil. Všetky túžime po tom, aby náš veľký deň bol neuveriteľný, dokonalý a presne taký, aký sme si ho vysnívali.

Plánovanie svadby? Výber obdobia pre svadbu. Rezervácia miesta. Svadobné šaty a oblek. Zákusky. Fotograf. Pozvánky. Obrúčky. Dekorácie a výzdoba stolov. Tu sa presne zastavme. Po tanečnom parkete je stôl miestom, kde sa svadobčania budú asi najviac zdržiavať. Ak nerátame párty zvieratá a všetky akrobatky či choreografky, na ktoré sa menia sesternice a kamaráti po troch pohárikoch domáceho. Svadobné stoly by mali lahodiť oku, nemali by byť až príliš preplnené, mali by byť farebne zladené a príjemne vyzdobené. Ak sa chystáte mať svadbu v rustikálnom štýle, určite nepostavte na stôl misy plnené kryštálmi s ružovými sviečkami. Premyslite si, v akom duchu a štýle by ste svoju svadbu chceli mať. My vám prinášame niekoľko inšpirácií. 

Pozri aj: Trendy béžová svadobná výzdoba: Určite si ju zamiluješ!

Výstižný minimalizmus

Zdroj: pinterest.com

Výstižný minimalizmus

Veľa neviest si želá, aby ich svadby boli rozmarné, žiariace a luxusné. Iné zase túžia po niečom jednoduchšom. A presne o tom je minimalizmus, ktorý sa stal jedným z obľúbených svadobných trendov. Možno si myslíte, že potrebujete stoly s obrovskými kyticami kvetov, niekoľkými obrusmi a organzami, so svetelnou reťazou cez stred stola. Áno, aj takéto stoly môžu byť pekné. Každému sa páči niečo iné.

My sme sa zamilovali do jemnosti minimalizmu s dotykom bielej a akcentami sviežej zelene vo forme živých listov a konárov. A čo vy? Práve spomínaná zeleň sa vkradla aj do greenery svadobnej výzdoby, ktorá je obľúbená medzi mnohými nevestami a práve zapadá do trendu minimalistickej svadobnej výzdoby

Inšpiruj sa: Žltá svadobná výzdoba: 31 inšpirácii, ktoré rozžiaria tvoj deň D!

Rustikálny štýl

Zdroj: pinterest.com

Vitaj, príroda v rustikálnej výzdobe!

Rustikálny štýl je momentálne veľmi trendy. My sme si obľúbili prírodné materiály, ktoré sú vkusne zakomponované do celého kontextu. Takto vyzdobené stoly vyzerajú veľmi prirodzene, nie sú prestrojené a umelé. Mnoho z dekorácií si dokážete vyrobiť aj sami z dostupných materiálov, takže sa nemusíte báť či zoženiete takú vázu či onaký podstavec pod číslo stola. Nám do oka padli poháre prestriekané bronzovou farbou v kombinácií s prútím a zelenými vetvičkami. 

Sviečky

Zdroj: pinterest.com

Žiarivá romantika sviečok

Povedzme si na rovinu, sviečky by nemali chýbať na žiadnej oslave či udalosti. Koniec koncov sú tým pravým kľúčom k romantickej atmosfére a poriadnej úspešnej párty. Je známe, že ľudia sa viac bavia v slabo osvetlenej miestnosti.

Stoly so sviečkami budú vyzerať veľmi elegantne či už za svetla alebo keď sa zotmie. Môžete zvoliť dlhé, hrubé, plávajúce v miskách s vodou, tenké sviečky v sklených svietnikoch alebo v drevených lampášoch. Takisto nimi môžete ozdobiť priestory, schodisko, tanečný parket.

Neprehliadni: Svadobná pláštenka: Trend, ktorý musíš mať aj ty!

Kvety

Zdroj: pinterest.com

Voňavá krása živých kvetov

Čo je krajšie ako živé kvety sýtych farieb, jemné biele púčiky alebo zelenkasté vetvičky? Zabudnite na umelé napodobneniny. Ozdobte svadobné stoly margarétkami, gypsomilkou, levanduľou, jarabinou, strelíciami, eukalyptovými listami, slnečnicami, sukulentami, farebným vresom, dekoratívnymi trávami. Pravdaže, výber kvetov záleží od obdobia kedy máte svadbu. Svadobnú kyticu môžete zladiť s vašou výzdobou. Váš výzor krásne doplní i kvetinová čelenka zo živých kvetov.

Zaujme ťa: Jedinečné svadobné oznámenia: Určite ťa očaria!


  • Zdieľaj:
 • 0
Návrat hore
Autor článku

svadobná výzdoba
 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní

Gravírovanie na svadobné prstene: TOP inšpirácie, čo si nechať na prstene vyryť
101 rád

Gravírovanie na svadobné prstene: TOP inšpirácie, čo si nechať na prstene vyryť

 • 0
 • 27.11.2022
Čo vás bude zaujímať pri výbere zásnubného prsteňa?
Začíname plánovať

Čo vás bude zaujímať pri výbere zásnubného prsteňa?

 • 0
 • 27.08.2022
Ako vybrať ideálne šaty pre družičky?
Začíname plánovať

Ako vybrať ideálne šaty pre družičky?

 • 0
 • 25.08.2022