Svadba vo vinohrade: Spoznaj 5 slovenských viníc ideálnych na svadbu

Svadba vo vinohrade: Spoznaj 5 slovenských viníc ideálnych na svadbu
  • 27.05.2022
  • Michaela Kožáková

Zelené kopce s pravidelnými koľajami viniča, kamenné vínne pivnice dýchajúce históriou, sedliacke domy s rozľahlými dvormi, vôňa čerstvo pooberaného hrozna. Už ste si to predstavili? Očarujúce prostredie viníc je ideálnym miestom pre svadobnú hostinu i obrad. A k tomu ešte sýte živé farby a veľa prirodzeného svetla sú ďalšou výhodou pre vašu vysnívanú svadbu. A tie nádherné fotky!

Svadba vo vinohrade je výborným riešením pre tých, ktorí nemajú radi nastrojené svadby, prezdobené sály s gýčovými dekoráciami a skôr hľadajú niečo prirodzenejšie, elegantné a s uvoľnenou atmosférou. Svadba je dôležitým dňom v živote mladého páru a nie je o radosti, ale i o nervozite a strese. Práve vinohrady sú kombináciou vznešenosti, romantiky a zároveň ľahkosti, kde sa nielen vy, ale i svadobní hostia budú cítiť veľmi príjemne. A čo viac si môžeme priať, milé nevesty. 

Svadba vo vinohrade je, pravdaže, vhodná najmä v lete a počas teplých jesenných dní. Niektoré z vinohradov ponúkajú na prenájom vínne pivnice, domy, svadobné stany a poskytujú i ubytovanie pre svadobčanov. Ak premýšľate o niečom podobnom a možno sa vám zdajú ponuky jednotlivých svadobných agentúr alebo majiteľov viníc prehnane vysoké, môžete zvoliť jednoduchší variant. Dohodnite si napríklad sobáš vo vinohrade alebo si nechajte spraviť fotky vo voňavých viničných sadoch. Na Slovensku máme niekoľko nádherných viníc, ktoré môžu splniť váš sen o dokonalom svadobnom dni.

Pozri aj: Svadba v stodole: Najkrajšie miesta na Slovensku ideálne na hostinu!

Dekorácia

Zdroj: pinterest.com

Povedzte syr

Svadba vo vinohrade je špecifická svojou atmosférou. Príjemný vánok, deti pobehujúce a hrajúce sa na skrývačku bez strachu rodičov, že by niečo rozbili, štrngajúce poháre s kvalitným vínom, štebot vtákov prerušujúci veselú konverzáciu medzi svadobčanmi.

Pri plánovaní svadby vo vinohrade je dôležité prispôsobiť výzdobu, jedlo aj šaty danému prostrediu. Vymeňte trblietajúce sa kamienky za korkové štuple, umelé kytice za živé lúčne kvety alebo dekoratívnu sušenú trávu, prezdobenú krémovú trojposchodovú tortu za lahodnú kombináciu syrov, klasické nealkoholické nápoje za domáce limonády z čerstvého ovocia. Zabudnite na obrovské kruhové šaty a pätnásť centimetrové opätky. 

Dlhé svetelné reťaze, sudy od vína, bohaté živé kytice, sviečky a lampáše, malé fľaše vína ako pozornosť pre hostí sú vkusnými detailmi pre tú pravú svadbu vo vinici. Samozrejme, svadba vo vinici sa nezaobíde ani bez kvalitného vínka. Dokonca môžeme povedať, že mnohých z nás víno sprevádza mnohými životnými udalosťami. Je zmyselné, niekedy trpké a neľútostné – ako život sám. 

Ak si viete aj vy predstaviť váš veľký deň presne takto, prezrite si nižšie galériu, kde nájdete niekoľko najkrajších viníc na Slovensku.

- Najkrajšie vinice
1 z 5

Vinárstvo Dobrý Pocit

Vinárstvo Dobrý pocit bolo založené v roku 2001 zakúpením starého sedliackeho domu v obci Ružindol v okrese Trnava. Po troch rokoch rekonštrukcií a reštaurovania vznikla pivnica s kapacitou 40-tisíc litrov vína. Rozľahlý vinársky dvor je vhodným miestom pre vysnívanú svadbu. Na bohatú svadobnú hostinu slúži malebný sedliacky dom. Prostredie vkusne dotvára vonkajšie posedenie zhotovené z drevených sudov. A tá výzdoba! Veď posúďte sami.

Naposledy aktualizovaný článok: 27.5.2022


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní