Čo si svadobní hostia všímajú na svadbe najviac a čo im je ukradnuté?

Čo si svadobní hostia všímajú na svadbe najviac a čo im je ukradnuté?
 • 18.05.2022
 • Michaela Kožáková

  • Zdieľaj:
 • 0

Váš veľký deň je najmä o vás a vašom partnerovi, odrážajúc váš vkus, štýl a osobnosť. Ak sa rozhodnete pre svadobnú hostinu, nemali by ste zabudnúť i na vašich hostí, ktorí cestovali a minuli peniaze na to, aby tento výnimočný deň strávili s vami. Preto by ste mali brať do úvahy aj ich pohodlie a pôžitok z celej udalosti.

Samozrejme, ako sa vraví, sto ľudí – sto chutí, preto nemôžete vyhovieť úplne každému. Avšak pokúsiť by ste sa o to určite mali. Predsa chcete, aby sa hostia cítili na vašej svadbe príjemne. Na čo si dať pozor a na čo sa zamerať, aby vaši hostia boli spokojní? Čo ich na svadbe zaujíma najviac? 

Hej, pane diskdžokej

Na svadbe sa nesedí. Teda, väčšina hostí si neprišla na vašu svadbu posedieť (výnimkou je podávanie večere). Áno, sú ľudia, ktorí radšej pozorujú druhých od stola a nenechajú sa ponúkať čerstvými pagáčikmi či krémešmi. Každý z hostí však čaká, že sa na svadbe roztočí poriadna zábava a pretancuje sa až do rána bieleho. Mnohým hosťom na hudbe záleží a dobrá hudba je základom výborného a nezabudnuteľného večera!

Či si zvolíte dídžeja alebo kapelu, určite vsaďte na profesionála, ktorý dokáže „prečítať" dav a zabezpečiť, aby tanečný parket bol celú noc na prasknutie. Posledná vec, ktorú na vašej svadbe chcete je skupina unudených hostí podopierajúcich si hlavu pri stole. 

Nezabudnite si však vopred dohodnúť repertoár pesničiek. Aby ste každému „ulahodili", voľte mix moderných i ľudových piesní. Tí mladší sa radi odviažu práve pri moderných vypaľovačkách a starší zase pri ľudových piesňach, ktoré dôverne poznajú. 

Neprehliadni: TOP 5: Svadobné trendy, ktoré hostinu spravia nezabudnuteľnou!

Jedlo

Zdroj: pinterest.com

JEDLO

Nie je to nič prekvapujúce. Všetci hostia si na svadbe potrpia na jedlo. A to sú spolu s prenájmom miesta dve veci, na ktorých utratíte asi najviac. Ponúknite svojim hosťom chutné svadobné menu. Zaujmite ich pestrým výberom švédskych stolov a hojnosťou jedla. Môžete byť kreatívni a prekvapiť ich tematickým stánkom s burgrami, palacinkami alebo zmrzlinou.

Nachystajte pre nich ochutnávku vynikajúcich syrov či domácich zabíjačkových dobrôt. Nezabudnite ani na hosťa vegetariána, s bezlepkovou diétou a ani na vaše babičky a objednajte pre nich chutné buchty či lekvárové šišky. Možností je veľa. 

Keď je to zadarmo...

Pre niektorých hostí je „chľast" zadarmo najväčším lákadlom a vrcholom celej svadby. Alkohol tiež nie je veľmi lacnou záležitosťou a mnoho hostí si rado dopraje to, čo by si v bare neobjednali, pretože je to veľmi drahé. Áno, samozrejme, je to pre hostí a chcete, aby sa cítili dobre a užili si vašu svadbu, ale zase na druhej strane nechcete zaplatiť niekoľko tisíc eur len za alkohol. 

Ak váš rozpočet pre alkohol nie je veľmi veľký, vopred si vyberte z ponuky prevádzky niekoľko druhov a dajte vytlačiť nápojový lístok, ktorý položíte na stoly. Výber alkoholu môžete zúžiť na vína, pivo, jeden alebo dva koňaky, domáce pálené, nejaký bylinkový likér, prípadne whisky. Vy svojich hostí poznáte a viete, čo radi pijú.

Buďte trochu originálni a prichystajte stôl s pipami, kde si budú hostia môcť sami pivo načapovať alebo s domácimi limonádami rôznych príchutí. Stavte tiež na ovocné džúsy i lákavé kokteily.

Svadobná výzdoba

Zdroj: pinterest.com

Svadobná výzdoba

Ďalšia vec, ktorá neunikne pozornému oku svadobného hosťa je výzdoba. Či už sú to dekorácie na stole, výzdoba miestnosti, rôzne doplnky, tabule, nápisy, lampáše. Jednoducho všetko.

Predtým, ako začnete plánovať svoju svadbu, surfujte na internete a nechajte sa inšpirovať trendovými farbami i štýlmi. Avšak v prvom rade sa to musí páčiť vám. Nebudete predsa ladiť všetko do farby terakoty, keď ju radi nemáte. Ak ste zručné a bavia vás rôzne DIY projekty, vyrobte si nejaké dekorácie aj sami.

Čo si hostia nevšímajú

Zdroj: pinterest.com

Čo si hostia veľmi nevšímajú?

Ako sme už spomínali, v prvom rade sa väčšina hostí ide na svadbu najesť, napiť a zabaviť. Mnohých z nich nezaujíma nejaký zasadací poriadok na obrovskom drevenom ráme krásne dekorovanom živými kvetmi. Je im ukradnuté, že ste ho vyrábali sami po večeroch. Možno ich ani nenadchnú uvítacie karty s číslom stola a malým bonbónom. Skôr sa chcú čo najrýchlejšie dostať k stolu, konečne si sadnúť a najesť sa po nekonečných gratuláciách, pytačkách a postávaním pred kostolom. 

Verte nám, ani hádzanie kytice nie je pre mnohých hostí zaujímavé. Asi len pre slobodné ženy a pre mužov, ktorí sa osviežili zopár pohárikmi a tipujú, ktorá z dievčat sa pri chytaní pošmykne alebo vytrhne z ruky kyticu inej, po vydaji túžiacej dievčine.

No a ďalším bodom svadobného programu je príhovor. Čudovali by ste sa, ale len zopár hostí pozorne počúva poverenú osobu, ktorá sa z trémy potí aj za ušami. Takisto mnohým hosťom slová farára alebo oddávajúceho vchádzajú jedným uchom dnu a druhým von. Skôr premýšľajú o švédskych stoloch.

To však neznamená, milé nevesty, že toto sú veci, na ktoré sa sústrediť nemusíte. Svadba je najmä o vás. Je to VÁŠ veľký deň a je len na vás, ako si ho zariadite a čo vás spraví v daný deň šťastnými.

Pozri aj: Trend tohto roka: Svadobné dekorácie zo sušených palmových listov

Naposledy aktualizovaný článok: 18.5.2022


  • Zdieľaj:
 • 0
Návrat hore
Autor článku

Svadba
 • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

 • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

0 komentárov

Čo čítajú ostatní

Fóliové svadobné oznámenia: Dizajn, ktorý sa hodí k akémukoľvek štýlu svadby
Svadobné oznámenia

Fóliové svadobné oznámenia: Dizajn, ktorý sa hodí k akémukoľvek štýlu svadby

 • 0
 • 05.02.2023
Viva Magenta – Pantone farba roka 2023: Ako ju zakomponovať do svadby?
Začíname plánovať

Viva Magenta – Pantone farba roka 2023: Ako ju zakomponovať do svadby?

 • 0
 • 11.12.2022
Zasadací poriadok na svadobnej hostine: Kto sedí za vrchom stola?
1 mesiac do svadby

Zasadací poriadok na svadobnej hostine: Kto sedí za vrchom stola?

 • 0
 • 05.03.2023