Ako naplánovať svadbu po druhýkrát? Čo ťa čaká?

Ako naplánovať svadbu po druhýkrát? Čo ťa čaká?

Na prvýkrát to nevyšlo, ale nevzdávate sa myšlienky, že sladké ÁNO vám druhýkrát šťastie prinesie. Druhá svadba je pred vami. Čo vás čaká pred tým, než sa opäť postavíte pred oltár? Pozrieme sa na najčastejšie dilemy neviest.

Druhýkrát v bielej

Vydávate sa druhýkrát a možno už dokonca s jedným alebo niekoľkými potomkami v náručí. Od nepoškvrneného dievčatka máte síce trochu ďaleko, ale to by vás nemalo nijako limitovať pri výbere šiat. Panenskú symboliku nevinnej bielej róby si zas tak doslova k srdcu brať určite nemusíte. Kostým vráťte do skrine a nechajte si ho napríklad na pracovný pohovor. Ak si bytostne túžite znovu zopakovať rozprávkovú atmosféru so všetkým, pokojne sa vydávajte v bielych šatách aj druhýkrát. Je to vaša svadba a je dôležité, ako sa budete cítiť.

Neprehliadni: Ako vybrať správnu svadobnú kyticu? Toto sú hlavné kritériá

svadba druhá

Zdroj: Shutterstock®

Svadobné repete alebo ešte raz a lepšie

Ošemetnou súčasťou druhých obradov bývajú taktiež svadobčania. Mali by ste pozvať exmanžela? Nehodláte počúvať poznámky svoje pratety o tom, že minule sa tá sviečková rozhodne podarila viac? Vaše slovo je tým posledným aj pri výbere hostí. Pozvite si všetkých, v ktorých spoločnosti sa cítite dobre a chcete s nimi stráviť svoj veľký deň. Ak máte priateľské vzťahy so svojím bývalým manželom alebo jeho matkou, ktorá je vašim deťom tou najlepšou babičkou, akú si mohli priať, jednoznačne by mali dostať pozvánku.

Tvoje deti, moje deti, naše deti

Citlivo v tomto smere zaobchádzajte najmä s deťmi, ktoré si vy alebo partner do zväzku z minulého manželstva privádzate. Potomkov by ste nemali postaviť pred hotovú vec. Včas a opatrne ich so svojimi plánmi zoznámte, vaša svadba je zásahom aj do ich života. Možno sa budete sťahovať, možno sa váš budúci manžel nasťahuje k vám a možno si „len“ budete meniť meno. Dajte deťom čas, aby si na tieto novinky zvykli.

svadba a deti

Zdroj: Shutterstock®

Nové priezvisko

Nové priezvisko patrí medzi ďalšie témy, ktoré sú pre dvojnásobné nevesty k zamysleniu. Možno si budete chcieť nechať to dievčenské, pretože ste sa k nemu po rozvode vrátila. Chcete sa volať rovnako ako váš partner? Ak máte už z predchádzajúceho vzťahu deti, možno pre vás bude lepšie nechať si dokonca obe priezviská, a to ako po bývalom, tak i po súčasnom partnerovi, aby ste sa nevolala inak ako vaši potomkovia.

Druhá svadba bude jednoznačne iná ako tá prvá. Pravdepodobne menej veľkolepá, vstupovať do manželstva budete s pragmatickejšími predstavami. Už viete, že šťastie vám nezaručia drahé prstene a ani záplava kvetov. Nezriekajte sa ale žiadnych rituálov, z ktorých máte radosť, len kvôli tomu, že je to druhýkrát. Spájajú dvoch zaľúbených, ktorí spolu chcú zostať. A nezáleží na tom, či sa nájdu na prvý pokus.

Odporúčame: Najznámejšie svadobné tradície: Staré verzus nové


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

3 komentáre

Mária Chromíková 24.12.19 12:00

MC
karma
109.00

Mne stačí jedná svadba.

  • 0
Odpovedať

Erika Semanová 20.02.20 16:55

ES
karma
-1.00

Skvelé tipy, ako si naplánovať svadbu po druhýkrát.

  • 0
Odpovedať

Kristína Sekeráková 07.04.21 20:28

KS
karma
133.00

Po druhýkrát by som už určite veľkú svadbu neriešila :-)

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní