Menštruácia počas svadby: Nevestičky, viete, ako ju zvládnuť?

Menštruácia počas svadby: Nevestičky, viete, ako ju zvládnuť?

Menštruácia je bežná súčasť života (takmer) každej ženy. Niektoré z nás majú to šťastie a vedia presne na deň, kedy s ňou môžu počítať, iné zasa toľko šťastia nemajú a menštruácia ich zväčša prekvapí v tom najnevhodnejšom momente. Napríklad aj v ráno svojho svadobného dňa. Menštruácia počas svadby je naozaj otrava a každá žena by sa na ňu mala pripraviť. Čo ak ju stresy privedú skôr alebo neskôr a dátum jej začiatku pripadne presne na váš deň D? My (potencionálne) nevesty musíme počítať s každou alternatívou.

Nedajte jej moment prekvapenia!

Ak sa chystáte vydávať, prvá zásada je nedať návšteve šancu vás prekvapiť a to ani na chvíľku. Jednoducho s ňou počítajte, aj keď sa jej dátum ďaleko líši od dátumu svadby. Nikdy neviete, ako vášmu telu z toľkých endorfínov alebo adrenalínu preskočí. Poctivo si veďte kalendár posledných menštruácií aspoň pol roka dopredu, aj keď práve nepatríte k tým, ktoré si vedú menštruačné záznamy. Našťastie, veľa námahy vynaložiť nemusíte. Stiahnite si múdru aplikáciu do smartfónu a všetky vaše cykly máte pekne pokope.

Zaujme ťa: Ako si vybrať svadobnú vôňu? Toto ocení ženích aj nevesta! ​

ako používať menštruačný kalíšok

Zdroj: Shutterstock®

Skúste niečo nové!

Možno si poviete, že keď budete mať menštruáciu na svadbe, nič hrozné sa nestane. Ale už ste si predstavili, ako si budete vložky alebo tampóny vymieňať každé dve hodiny s tými obrovskými bielymi šatami, do ktorých vás museli dostať tri družičky? Nie je to také jednoduché, ako sa zdá. Preto vám odporúčame vymeniť tampóny a vložky za revolučný kalíšok. Pozor! V žiadnom prípade ho netestujte prvý raz počas svadobnej menštruácie, potrebujete sa s ním zžiť, naučiť sa s ním pracovať a fungovať. Skúšajte ho aspoň 3 mesiace vopred. Potom bude vaša menštruácia počas svadby pod kontrolou dlhé, dlhé hodiny. Niektorým ženám stačí, ak si kalíšok vyprázdnia raz za deň!

Aj odklad je možnosť

Určite ste o tom počuli, veď ženy si menštruáciu odkladajú na počkanie bežne, napríklad kvôli dovolenke pri mori. Tak prečo nie kvôli najdôležitejšiemu dňu vo vašom živote? Odklad menštruácie sa väčšinou praktizuje pomocou hormonálnej antikoncepcie, ktorú vám, samozrejme, musí predpísať lekár. Takže to so svojím gynekológom konzultujte a to v dostatočnom predstihu. Táto možnosť je však skôr krajným riešením, než dobrou voľbou. V prípade, že už antikoncepciu užívate, bude jej odklad jednoduchší. Aj tento krok konzultujte s lekárom.

Pozri aj: Ako sa zbaviť nadváhy? Stačí ti lyžička tohto a pneumatika je preč!

aké sú úlohy družičky

Zdroj: Shutterstock®

Informujte družičku!

Jedna z vašich verných priateliek a družičiek na svadbe musí o vašej situácii vedieť a kryť vám chrbát. Už ste videli nevestu s tampónmi v kabelke? My nie! Toto všetko zastreší jedna vyvolená z vašich kamarátok alebo sa zverte s menštruačnou situáciou mame. Uvidíte, že oceníte, ak vám niekto podrží šaty pri výmene hygienických potrieb, ba dokonca je možné aj to, že sa bez pomoci nezaobídete.

Inšpiruj sa: Svadobná kytica v boho štýle: S týmito kvetmi budeš ako víla!


  • Pred komentovaním musíte byť prihlásený!

  • Nie ste ešte zaregistrovaný?

Pre zapojenie sa do diskusie alebo súťaže je potrebné mať u nás na webe registráciu a byť prihlásený. Pokiaľ registráciu nemáte, vytvoríte si ju - TU.
A následne sa stačí prihlásiť a odpovedať na súťažnú otázku.

1 komentár

Kristína Sekeráková 05.04.21 15:32

KS
karma
133.00

Asi najjednoduchšou cestou je odklad pomocou hormonálnych tabliet, mne osobne by menštruácia počas vlastnej svadby prekážala.

  • 0
Odpovedať
Návrat hore
Autor článku

Čo čítajú ostatní